Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

VI.liga SPORTIKA: Oreské vyrovnávalo v nadstavenom čase, Rybky s jasným víťazstovm

Odštartovala prvé kolo jarnej časti, pozrite si fotky.

(Zdroj: Martina Radošovská)

Počas víkendu odštartovalo prvé kolo jarnej časti VI. ligy SPORTIKA. V sobotňajšej predohrávke kola sa stretli mužstvá z čela tabuľky Rybky – Cerová, ale aj Lakšárska Nová Ves s Oreským.

Lakšárska Nová Ves – Oreské 2:2 (1:0)

Góly: 15. Haramia, 85. T. Velický – 83. Pavlačka, 90.+3. Jarábek.

Ak chcelo Oreské držať krok so súpermi zo špice tabuľky, potrebovalo v Lakšárskej Novej Vsi bodovať. To sa im však podarilo až v záverečných minútach, domáci im nedarovali nič zadarmo. Hostia v úvode zápasu držali loptu viac na kopačkách, domáci skôr vyčkávali na rýchle protiútoky.

Skóre otvárala Lakšárska Nová Ves v 15. minúte, kedy dostal kolmú prihrávku do 16-tky Haramia, obišiel brankára a zakončil do prázdnej brány - 1:0. Toto vedenie si domáci udržali až do 83. minúty, kedy centrovanú loptu zakončil Pavlačka na 1:1. O dve minúty neskôr zvýšil domáci Tomáš Velický gólom zo štandardnej situácie na 2:1.

Keď už to vyzeralo, že Oreské pocestuje domov naprázdno, v nadstavenom čase využil šancu Jarábek, ktorý sa presadil po centri a vyrovnal na 2:2. V závere zápasu si mužstvá body delili.

LAKŠÁRSKA NOVÁ VES: Močko – O. Cigánek, J. Cigánek, Michalica,, Hílek, Winkler, Vrablic, Cingel, Haramia, Orlík, T. Velický (Tománek, Hubek, R. Velický).

ORESKÉ: Štefka – A. Baláž, Kralovič, D. Baláž, Beňo, Šefčík, Jarábek, Červeňák, Pavlačka, Krišák, Hrbatý (Ferik, Baláž, Buchta).

Rybky – Cerová 4:0 (3:0)

Góly: 22. Bartošek, 29. a 42. Ravas, 85. Kuchta.

Cerová na prvé jarné kolo pricestovala do Rybiek v oklieštenej zostave. Domáci sa ujali vedenia v 22. minúte Bartošekom, onedlho zvýšil na 2: 0 Ravas, ktorý ešte krátko pred odchodom do šatní zvýšil vedenie domácich na rozdiel triedy. Po výmene strán chcela Cerová s výsledkom ešte niečo urobiť, no neúspešne, v 85. minúte spečatil na konečných 4:0 Kuchta.

RYBKY: Rýzek – Patka, Kuchta, Mach, Mareček, Bartošek, Morávek, Červinka, Černek, Ravas, Fábik (Duška, Januška, Fodor, Bojnanský).

CEROVÁ: Václavek – Herceg, Pípa, Machlica, Mi. Kubisa, Nosko, Gurín, Mikulčík, Kuchta, Holič, Ma. Kubisa (Roman).

24. marca 2019 o 10:00