Senici utiekol bod v nadstavenom čase

Po prehre so Zlatými Moravcami jej patrí posledné miesto v tabuľke.

Futbalisti FK Senica.Futbalisti FK Senica. (Zdroj: FK Senica)

FC ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 3:2 (2:1)

Stretnutie mužstiev z chvosta fortunaligového pelotónu začali lepšie hostia. Už v 3. minúte sa Castaňeda šikovne uvoľnil a z hranice šestnástky prudkou strelou natiahol Chovana. V 8. minúte sa dostal do zakončenia Ramírez, ale s jeho hlavičkou si Chovan poradil. Prebiehala 25. minúta, Ramírez ukážkovo nabil Dangubičovi a ten presnou strelou k pravej žrdi poslal hostí do vedenia.

Už o 5 minút sa skóre menilo opäť. Švecov center našiel na hranici malého vápna Asanoviča a ten strelou z prvej vyrovnal. Do vedenia išli domáci v 37. minúte, keď Kwin z hranice šestnástky trafil ukážkovo pravý vinkel Tabordovej brány.

Prečítajte si tiež: Senica postúpila medzi štyroch najlepších v Slovnaft Cupe, pozrite si fotky Čítajte

Po zmene strán sa rozpútal neľútostný boj o každý meter hracej plochy. Hral sa typický medzišestnástkový futbal s málom streleckých príležitostí. Ako blesk z čistého neba prišla situácia v 75. minúte, keď nepochopiteľný kiks Chovana potrestal Kay a do prázdnej brány vyrovnal na 2:2.

V 77. minúte sa Válovčan predral do pokutového územia, spätnou prihrávkou našiel Dočekala, ale s jeho strelou si brankár hostí poradil. V 88. minúte skúšal šťastie Petshi, ale jeho polovysokú strelu Chovan kryl. Keď sa zdalo, že body sa budú deliť, už v nadstavenom čase sa k odrazenej lopte dostal Tkáč a nekompromisnou strelou k pravej žrdi skóroval na 3:2. Z najtesnejšieho víťazstva sa tak napokon radovali domáci a dostali sa pred svojho soka v tabuľke.

Góly: 30. Asanovič, 37. Kwin, 90.+ Tkáč – 25. Dangubič, 75. Kay.

ŽK: Richtárech, Ľupták – Dias, Klapan, Otrísal. Pred 1027 divákmi rozhodovali: Kružliak – Benko, Štrbo.

Zlaté Moravce: Chovan - Čögley, Asanovič, Kwin, Chren - Richtárech (63. Duga) - Válovčan, Chomutov (35. Tkáč), Lupták, Švec (75. Kelez) - Dočekal.

Senica: Taborda – Otrísal, Dias, Kay, Krč - El Moudane - Dangubič (58. Deretti), Klapan (67. Petshi), Tesija, Castaňeda (75. Segbé) - Ramírez.

Ohlasy trénerov

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: "Vstup do stretnutia nebol z našej strany dobrý, bolo cítiť rešpekt zo súpera, ktorý v pohári dal päť gólov Nitre. Mali sme problémy so zostavou, lebo nám chýbali vykartovaní Ďubek a Brašeň. Po nešťastnom góle na 2:2 sme išli za víťazstvom až do konca, čo sa nám aj oplatilo v nadstavenom čase. Dnes sme hrali proti veľmi dobrému súperovi a sme veľmi radi za toto víťazstvo."

Ricardo Chéu, tréner Senice: "Prvú polhodinu sme kontrolovali vývoj stretnutia a dostali sme sa aj do vedenia. Potom sme však dostali dva góly. Druhý polčas sme začali opäť dobre a podarilo sa nám vyrovnať. V závere sme urobili chybu, po ktorej sme dostali tretí gól. Myslím si, že dnes sme si zaslúžili aspoň remízu. Gratulujem domácim k víťazstvu."

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji