Senica postúpila medzi štyroch najlepších v Slovnaft Cupe, pozrite si fotky

Vo štvrťfinále vyradila Nitru.

Senica - NitraSenica - Nitra (Zdroj: Martina Radošovská)

FK Senica - FC Nitra 5:1 (4:1)

Domáca Senica dopriala divákom gólovú nádielku už v provm polčase. Úvodný gól padol už v 14. minúte, keď Ramirez presnou strelou k ľavej žrdi otvoril skóre na 1:0. Toto vedenie si však Senica neudržala dlho, Kóňovu strelu zakončil hlavou hosťujúci Gatarič a bolo vyrovnané - 1:1.

V 31. minúte mohli domáci zvýšiť, ale veľkú šancu nepremenil Castaneda, no to však napravil v 35. minúte Tešija, ktorý unikol hosťujúcej obrane, vnikol do 16-tky a jeho centrovanú loptu zakončil hlavou Ramirez, ktorý pridal svoj druhý gól zápasu. Rozbehnutý Ramirez zaznamenal svoj hetrikk v 42. minúte, keď sa zavesil do vzduchu a hlavou poslal loptu do siete nitrianskej brány - 3:1. Patrila mu aj záverečná minúta prvého polčasu, kedy využil chybu hosťujúcej obrany na svoj štvrtý gól - 4:1.

Prečítajte si tiež: Senica na jar ešte nebodovala Čítajte

V druhom polčase sa zápas už viac-menej iba dohrával. Domáci sa stiahli a vyčkávali na protiútoky. Z tých mohli viackrát zvýšiť skóre, ale Castaneda dvakrát nevyužil príležitosť. Nitra sa snažila s výsledkom ešte niečo urobiť, no v útoku sa im vôbec nedarilo. V nadstavenom čase domáci ešte vycítili príležitosť, keď Ramirez išiel sám na bránkara, ten jeho strelu vyrazil k Petshimu, ktorý zakončil do prázndej brány na konečných 5:1.

Góly: 14., 35., 42. a 45. Ramirez, 90.+1. Petshi - 19. Gatarič.

ŽK: Ramirez, El Moudane, Dangubič, Kay - Bilovský, Charizopulos, Šurnovský, ČK: 79. Kay (Senica) po druhej ŽK. Pred 438 divákmi rozhodovali Chmura, Štrbo, Vorel.

SENICA: Taborda - Dubois, Dias, Kay, Krč - Klapan, El Moudane (46. Petshi), Tešija - Castaneda (82. Otrísal), Dangubič (65. Addo) - Ramirez.

NITRA: Pindroch - Kuník (46. Šurnovský), Zgrablič (58. Vestenický), Niba, Chovanec - Kóňa, Šimončič - Charizopulos, Bilovský, Gatarič - Sokovič (46. Vrábel).

Ohlasy trénerov

Ricardo Chéu (FK Senica): Dnes sme odohrali dobrý zápas so šťastným koncom, vytvorili sme si dostatok šancí, rovnako ako v posledných zápasoch, či už to bolo proti Dunajskej Strede, Slovanu alebo Žiline. Som šťastný, pretože dnes sme tie šnace aj premenili a odohrali sme skvelý prvý polčas. V tom druhom sme už viac kontrolovali zápas a museli sme viacej brániť, pretože Nitra je ofenzívne veľmi šikovná a je to dobré mužstvo. Dnes sme si zaslúžili vyhrať.

Na druhej strane si ale myslím, že toto víťazstvo pre nás prišlo trochu neskoro, pretože aj posledné dva zápasy v lige sme si zaslúžili vyhrať. V máji budeme bojovať o záchranu a chceme viac zblížiť fanúšikov s týmto klubom.

Ramirez dal štyri góly, je to pre neho ako útočníka veľmi dôležité, pre nás je však dôležitý celý tím, pretože musím spomenúť aj ostatných chlapcov, ktorí tvrdo trénujú, či už je to Castaneda alebo Ségbé, ktorý dnes nedostal šancu. Na prvom mieste je u nás konkurencia v tíme a ak začína už v tréningu, o to jednoduchšie to má tréner v zápasoch. Dnes by som nechcel hovoriť iba o Ramirezovi, že bol najlepším hráčom, v prvom rade to bol náš tím.

Ivan Galád (FC Nitra): Som v Nitre 2,5 roka, pravdepodobne to bol náš najhorší výkon. Súperovi gratulujem k postupu, ktorý je zaslúžený.

Nerád by som sa k zápasu bližšie vyjadroval, nám to nevyšlo a určite si to rozoberieme v klube a vyvodíme dôsledky. To čo môžem povedať je, že sme prekvapení a nečakali sme, že prehráme. Túžili sme po postupe, nepodarilo sa.

Trénerská profesia je taká, že v každej situácii musíte veriť v obrat a videl som mnohé také zápasy, kde sa to podarilo, nám sa to, bohužiaľ, nepodarilo.