SENICA. Fotografiu zavraždeného novinára Jána Kuciaka nalepila v utorok skupinka mladých ľudí na vstupné dvere do Domu kultúry v Senici, kde sa v tom čase začínali oslavy Medzinárodného dňa žien (MDŽ) v réžii Smeru-SD.
Pod fotografiou zapálili sviečky, položili dve červené ruže a plagát s nápisom Mafia dáva ženám krvavé kvety. Organizátori osláv sviatku žien na túto aktivitu nijakým spôsobom nereagovali, k žiadnemu incidentu tak nedošlo.

Vražda nevinných ľudí
„V prvom rade sme si chceli pripomenúť vraždu dvoch nevinných mladých ľudí, Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. V druhom rade sme tu zo solidarity k Zlatici Kušnírovej (matka zavraždenej Martiny, pozn. SITA) a ďalším pozostalým po Jánovi a Martine a k všetkým slušným Slovákom, ktorí chcú, aby sa niečo v tejto republike zmenilo,“ povedala Ema Vicenová, účastníčka tejto protestnej aktivity.

Prevažne staršie ženy
Pôvodne mali mladé ženy v úmysle po vzore Zlatice Kušnírovej spred niekoľkých dní v Prešove odovzdať kvety predstaviteľom strany Smer-SD, tí však nešli do domu kultúry hlavným vchodom. Senický Dom kultúry bol počas osláv MDŽ zaplnený prevažne skôr narodenými ženami.