Hádzanári Malaciek si zopakujú boj v baráži

Malačania vstúpili do nadstavby o 7. až 10. miesto s vedomím, že ak čo i len raz prehrajú, definitívne sa stanú účastníkom baráže o extraligu.

(Zdroj: ARCHÍVY MY)

MALACKY. Tak, ako minulý rok, aj v tejto sezóne odohrajú posledné dva celky extraligy baráž o udržanie sa proti prvému a druhému mužstvu nadstavby 1. ligy.

Už pred začiatkom nadstavby, do ktorej sa dostali ŠKP Bratislava (14 b), Hlohovec (13 b), Modra (3 b) a Malacky (3 b), strácali posledné Malacky na Hlohovec desať bodov. V hre bolo šesť zápasov a teda 12 bodov. Akékoľvek zaváhanie by tak Záhoárkom už zobralo aj čo i len teoretickú šancu na záchranu. Do týchto bojov vstúpili na palubovke ŠKP Bratislava.

NADSTAVBA 7.-10.

1. KOLO

ŠKP Bratislava – Malacky 30:20 (9:10)

Hostia z Malaciek, vedomí si svojej situácie, vstúpili do zápasu na palubovke „policajtov“ bez rešpektu a strachu a s domácimi držali počas celého prvého polčasu krok.

Oba tímy sa až do 17. minúty doťahovali o jeden gól, s tým, že raz boli vo vedení domáci, následne aj hostia. Po sedemnástej minúte však hostia prebrali opraty zápasu a gólmi Krajčíra, Buranzoviča a Birdahića odskočili na 6:8. Lenže domáci im viac nedovolili a ešte do konca prvého dejstva znížili na 9:10.

Po zmene strán to však bola úplne iná hádzaná, najmä z domácej strany. Úvodná desaťminútovka druhého dejstva ešte bola podľa plánov hráčov zo Záhoria, kedy viedli aj 12:9 či 15:13, ale v 40. minúte domáci Budinský potrestal hosťujúce vylúčenie, vyrovnal na 15:15 a od tohto momentu začali na palubovke dominovať domáci.

Veľmi rýchlo zvrátili stav na svoju stranu, svojho súpera začali rozbehávať, na čo Malacky nevedeli kondične reagovať a od 43. minúty po 50. minútu rozhodli o svojom víťazstve, keď tento úsek vyhrali zaslúžene 8:1 a stav upravili na 23:17.

Záverečná desaťminútovka sa tak iba dohrávala, domáci behaví mladíci ešte navýšili svoje vedenie na konečných 30:20 a definitívne poslali Malacky po roku opäť do baráže o extraligu. Otázne je iba to, z ktorého miesta.

MALACKY: Krajčír 2, T. Baláž, Bízek, Hlaváč, R, Baláž 1, Roško, Stachovič, Burnazović 5/1, Velebný, Janoštiak, T. Stachovič, 1, Valachovič 2, Adamkovič 2, Birdahič 7.

Najviac gólov ŠKP: Prokop 7, Mikéci 7. Pred 150 divákmi rozhodovali Bačík a Nagy. Vylúčení: 2 – 4, pok. hody: 1/0 – 4/1.

Ďalší výsledok nadstavby o 7. – 10. miesto: Hlohovec – Modra 18:18 (11:10).