Sobota, 20. apríl, 2019 | Meniny má Marcel

Play off: Skaličania s nožom na krku, prehrali aj druhý zápas

V druhom stretnutí "zarezali" Záhorákov rozhodcovia možno neregulérným gólom, o ktorom však neférovo odmietli diskutovať.

(Zdroj: JAŠ)

2. ZÁPAS

Topoľčany – Skalica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) – stav série 2:0

Pred fantastickou diváckou kulisou sa hral skvelý hokej. Osobné súboje, skvelé akcie a pekné góly dvíhali divákov zo sedadiel. Hral sa špičkový prvoligový hokej, oba tímy predvádzali oku lahodiaci hokej.

Skóre mohol otvoriť už v 3. minúte Uhnák, hosťujúci Trutt ale vytiahol parádny zákrok, keď položil hokejku na bránkovú čiaru a puk smerujú do bránky vyrazil. Potom sa k slovu dostali i hostia. Topoľčany ešte medzitým nevyužili dve presilovky, aby následne mali hostia dve čisté šance. Následne mala Skalica výhodu až troch presiloviek, skóre sa však nemenilo.

V prostrednej časti sa hral opäť vyrovnaný hokej, miernu prevahu začínali mať domáci. Avšak, v 23. minúte neudržal Halo puk vo svojej moci a Jaša poslal hostí do vedenia – 0:1. Domáci sa nezlomili, v 30. minúte vyštartoval do útoku Pekarčík, ktorý zobral zodpovednosť na svoje plecia a peknou strelou vyrovnal na 1:1. Potom sa na ľade začalo iskriť, rozhodcovia ponechali tvrdú hru, na čo doplatil Kluka z rozrazenou bradou, avšak hlavní rozhodcovia nevylučovali. V záverečných sekundách hrali domáci presilovku, strelu Kluku brankár vyrazil, ale dorážka skončila v bránke spoločne s hvizdom časomiery. Hostia protestovali, že gól padol už po čase, ale hlavní rozhodcovia boli neoblomní.

V záverečnej tretine pokračovalo iskrenie na ľade, súperi si nič nedarovali. Opäť boli šance na oboch stranách, rozhodnutie ale padlo v 57. minúte, kedy počas oslabenia unikol Laššo a strelil tretí gól domácich. V závere sa hostia odhodlali k hre bez brankára, ale okrem dvoch „hitov“ na domácich hráčov nič nevymysleli. Aj preto sa Topoľčany ujali vedenia v sérii 2:0.

Góly: 30. Pekarčík, 40. Lichanec, 57. Laššo – 23. Jaša.

Vylúčení: 8:9, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránu: 28:29. Divákov: 3280.

SKALICA: Trutt – Janík, Škápik, Pač, Trávniček, Straka, Grman, P. Kotzman, Hílek – A. Kotzman, Hujsa, Štumpf – Jurák, Mowrey, Okoličány – Vaškovič, Šmída, Janáč – Kniazev, Šmída, Trnka.

Michal Ružička (tréner Skalice): „Vďaka obom mužstvám sme videli kvalitný hokej. Bolo vidieť, že v úvode ani jedno z mužstiev nechce urobiť chybu, aby inkasovalo gól. Do stretnutia sme vstupovali s tým, aby sme nedostali gól, a zároveň sme sa chceli ujať vedenia. To sa nám aj podarilo. Žiaľ, po našej chybe sa súperovi podarilo vyrovnať. Za stavu 1:1 sme dostali nešťastný, a možno aj neregulárny gól, no to nedokážem posúdiť, ale platil. Snažili sme sa ešte vrátiť späť do zápasu, ale dostali sme gól po ďalšej našej chybe. Séria sa hrá na tri víťazné zápasy, my máme teraz dva zápasy doma a urobíme všetko preto, aby sme sa do Topoľčian vrátili.“

Ostatné výsledky play off: Michalovce – Spišská Nová Ves 5:1 (2:0, 3:1, 0:0) – stav série: 2:0. Martin – HC Bratislava 3:2 (1:2, 0:0, 2:0) – stav série: 2:0. Dubnica – Humenné 5:2 (2:1, 1:0, 2:1) – stav série: 2:0.

Program Skalice – 3. zápas, utorok 5. februára o 17.00 hod.: Skalica – Topoľčany. Prípadný 4. zápas, streda 6. februára o 17.00 hod.: Skalica – Topoľčany. Prípadný 5. zápas – piatok 8. februára o 18.00 hod.: Topoľčany – Skalica.

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  4. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Senická odchovankyňa zažíva dobrú sezónu v Slovane

Tamara Morávková je úspešná 16-ročná futbalistka, ktorá vyšla z klubu FK Senica.

Suchými korbáčmi by ste šibať nemali

Milan Jankovič sa okrem drotárskeho remesla intenzívne venuje aj pleteniu korbáčov. Chodí po školách, aby naučil pliesť chlapcov. Posúva zručnosť, ktorú jemu odovzdal dedo, zase ďalej. Zostali mu aj vzácne spomienky.

Nehoda v Jablonici komplikovala dopravu

Úsek bol kvôli nehode uzatvorený.

Víťazné ťaženie holíčskych boxeristov

Sedem boxeristov z klubu Boxing Club Holíč sa predstavilo na Majstrovstvách SR žiakov a mladšieho dorastu.