Sobota, 16. november, 2019 | Meniny má Agnesa

Piroskov návrat do Senice, Záhoráci zvrátili stav z 0:2

FK Senica pod novým trénerskym triom už naplno vstúpila do zimnej prípravy.

Juraj Piroska v drese Petržalky na fotke spolu s vedúcim mužstva Martinom Šnegoňom. Juraj Piroska v drese Petržalky na fotke spolu s vedúcim mužstva Martinom Šnegoňom. (Zdroj: Róbert Fritz photographer)

Po zápase s Banskou Bystricou v klube skončil 23-ročný kolumbijský futbalista Naren Solano, ktorý sa dohodol na zmluve s čilským klubom Club de Deportes Valdivia.

V sobotu bola súperom Záhorákov druholigová Petržalka. Na prekvapenie tentokrát od úvodu viac dominoval druholigista, pričom tréner Cheú opäť experimentoval so zostavou. Trest za to bol hosťujúci gól na 0:1.

Domácim sa nepodarilo do polčasu vyrovnať, a tak po zmene strán pykali opäť, keď nezachytili petržalský brejk – 0:2. Tento gól už domácich konečne prebral, prevzali taktovku a začali s obliehaním súperovej brány.

Hoci v 60. minúte ešte zvonila žrď, v 63. a v 66. minúte po dvoch góloch Adda bolo vyrovnané. Nakoniec sa v zápase prejavila kvalita a Senica dokonala obrat, ktorý zariadil dorážkou Segbé – 3:2.

Prečítajte si tiež: Prvýkrát sa pobil v KHL. Odchovanec Skalice zmastil svojho súpera Čítajte

Piroskov návrat do Senice

V drese súpera sa vrátil do Senice Juraj Piroska. V drese FK Senica odohral spolu 151 súťažných zápasoch, v ktorých nastrieľal celkovo 44 gólov.

Napriek tomu v klube na neho nezabudli, zvítal sa s viacerými ľuďmi, poprehadzoval pár slov a následne už na „žiadosť“ domácich poriadne prevetrával ich obranu, aby novému trénerovi Ricardovi Cheú ukázal, kde Záhorákov ešte najviac tlačí topánka. Hoci Petržalčania vyhrávali už 2:0, z víťazstva sa napokon tešili Seničania.

Prečítajte si tiež: Má desať rokov a miluje pretekanie Čítajte

Ďalší súperi

Posledný prípravný zápas na Slovensku odohrajú Záhoráci koncom týždňa proti treťoligovým Malženiciam. Následne koncom januára odcestuje mužstvo na pätnásťdňové sústredenie do Turecka.

V rámci neho odohrá štyri prípravné zápasy, v ktorých si postupne zmerajú Seničania sily s FK Mladosť Doboj Kakan (Bosna a Hercegovina), PFK Arsenal Tula (Rusko), FK Zhetysu (Kazachstan) a PFK Lokomotiv Plovdiv (Bulharsko).

FK Senica – Petržalka 3:2 (0:1)

Góly: 63. a 66. Addo, 82.Segbe.

SENICA (1. polčas): Vorel – Krč, Otrísal, Kay, Herrera, Zezinho, El Moudane, Tešija, Bonsu, Castaňeda, Segbe.

SENICA (2.polčas): Taborda – Dias, Kay, Klapan, Krč (80. Totka), Zezinho (85. Caro), El Moudane, Tešija, Bonsu (60. Addo), Castaňeda (55. Petshi), Segbe (85.Martišiak)