Sobota, 20. apríl, 2019 | Meniny má Marcel

Piroskov návrat do Senice, Záhoráci zvrátili stav z 0:2

FK Senica pod novým trénerskym triom už naplno vstúpila do zimnej prípravy.

Juraj Piroska v drese Petržalky na fotke spolu s vedúcim mužstva Martinom Šnegoňom. Juraj Piroska v drese Petržalky na fotke spolu s vedúcim mužstva Martinom Šnegoňom. (Zdroj: Róbert Fritz photographer)

Po zápase s Banskou Bystricou v klube skončil 23-ročný kolumbijský futbalista Naren Solano, ktorý sa dohodol na zmluve s čilským klubom Club de Deportes Valdivia.

V sobotu bola súperom Záhorákov druholigová Petržalka. Na prekvapenie tentokrát od úvodu viac dominoval druholigista, pričom tréner Cheú opäť experimentoval so zostavou. Trest za to bol hosťujúci gól na 0:1.

Domácim sa nepodarilo do polčasu vyrovnať, a tak po zmene strán pykali opäť, keď nezachytili petržalský brejk – 0:2. Tento gól už domácich konečne prebral, prevzali taktovku a začali s obliehaním súperovej brány.

Hoci v 60. minúte ešte zvonila žrď, v 63. a v 66. minúte po dvoch góloch Adda bolo vyrovnané. Nakoniec sa v zápase prejavila kvalita a Senica dokonala obrat, ktorý zariadil dorážkou Segbé – 3:2.

Prečítajte si tiež: Prvýkrát sa pobil v KHL. Odchovanec Skalice zmastil svojho súpera

Piroskov návrat do Senice

V drese súpera sa vrátil do Senice Juraj Piroska. V drese FK Senica odohral spolu 151 súťažných zápasoch, v ktorých nastrieľal celkovo 44 gólov.

Napriek tomu v klube na neho nezabudli, zvítal sa s viacerými ľuďmi, poprehadzoval pár slov a následne už na „žiadosť“ domácich poriadne prevetrával ich obranu, aby novému trénerovi Ricardovi Cheú ukázal, kde Záhorákov ešte najviac tlačí topánka. Hoci Petržalčania vyhrávali už 2:0, z víťazstva sa napokon tešili Seničania.

Prečítajte si tiež: Má desať rokov a miluje pretekanie

Ďalší súperi

Posledný prípravný zápas na Slovensku odohrajú Záhoráci koncom týždňa proti treťoligovým Malženiciam. Následne koncom januára odcestuje mužstvo na pätnásťdňové sústredenie do Turecka.

V rámci neho odohrá štyri prípravné zápasy, v ktorých si postupne zmerajú Seničania sily s FK Mladosť Doboj Kakan (Bosna a Hercegovina), PFK Arsenal Tula (Rusko), FK Zhetysu (Kazachstan) a PFK Lokomotiv Plovdiv (Bulharsko).

FK Senica – Petržalka 3:2 (0:1)

Góly: 63. a 66. Addo, 82.Segbe.

SENICA (1. polčas): Vorel – Krč, Otrísal, Kay, Herrera, Zezinho, El Moudane, Tešija, Bonsu, Castaňeda, Segbe.

SENICA (2.polčas): Taborda – Dias, Kay, Klapan, Krč (80. Totka), Zezinho (85. Caro), El Moudane, Tešija, Bonsu (60. Addo), Castaňeda (55. Petshi), Segbe (85.Martišiak)

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  4. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  5. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  6. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Senická odchovankyňa zažíva dobrú sezónu v Slovane

Tamara Morávková je úspešná 16-ročná futbalistka, ktorá vyšla z klubu FK Senica.

Suchými korbáčmi by ste šibať nemali

Milan Jankovič sa okrem drotárskeho remesla intenzívne venuje aj pleteniu korbáčov. Chodí po školách, aby naučil pliesť chlapcov. Posúva zručnosť, ktorú jemu odovzdal dedo, zase ďalej. Zostali mu aj vzácne spomienky.

Nehoda v Jablonici komplikovala dopravu

Úsek bol kvôli nehode uzatvorený.

Víťazné ťaženie holíčskych boxeristov

Sedem boxeristov z klubu Boxing Club Holíč sa predstavilo na Majstrovstvách SR žiakov a mladšieho dorastu.