Skalica ukončila jesennú časť remízou s Prešovom

Záhoráci budú zimovať v najlepšej trojke, záver jesene si však predstavovali inak. Po dvoch prehrách si chceli v poslednom domácom zápase napraviť chuť, zrodila sa však iba deľba bodov.

(Zdroj: Martina Radošovská)

Skalica – Prešov 1:1 (1:1)

Už pred zápasom sa nechal tréner Jozef Dojčan počuť, že s jesennou časťou sa chcú Skaličania rozlúčiť víťazne. Tomuto cieľu domáci prispôsobili v úvode aj svoju hru a už v 4. minúte po prvýkrát pohrozili, keď Haša vysunul Dolného. O necelé dve minúty Skalica otvárala skóre, keď Opielov priamy kop poslal hlavou do siete Milota, ktorý si pripísal na svoj strelecký účet druhý gól v drese Skalice – 1:0.

Ďalšiu šancu pre domácich priniesla aj 13. minúta zápasu, kedy sa pokúsil hostí ohroziť strelou spoza 16-tky Dolný, no jeho šancu mu zmaril hosťujúci Luberda. Nádejné akcie domácich sa nedarilo premeniť a hostia sa postupne ujali slova. Najskôr Micherdov protiútok zneškodnil Pospíšil, neskôr sa neujala ani Luberdova hlavička po priamom kope. Skalica mohla v 34. minúte zvýšiť, no Haša nedokázal využiť zaváhanie hosťujúceho Lukáča, na úrodnú pôdu nepadla ani pekná hlavička Dolného. Krátko pred koncom prvého polčasu hostia vyrovnali Kraľovičom, ktorý využil smolne odrazený odkop domácich a nemal problém zakončiť na 1:1.

Po výmene strán sa domáci snažili strhnúť zápas na ich stranu. Dolného dobre rozbehnutú akciu zneškodnila hosťujúca obrana, po rohovom kope zas poslal loptu ponad bránu Švrček. K slovu sa dostali aj hostia, ale gólovo sa nedokázali presadiť. S ubúdajúcim časom sa stupňovala aj nervozita na hracej ploche. Záverečné minúty opäť patrili domácim, kedy sa do šance dostal Haša, no hosťujúci gólman si poradil. Mužstvá si tak v závere zápasu body delili.

Góly: 6. Milota – 43. Kraľovič. R. Ďurčo. ŽK: Pospíšil, Hlavatovič – Petko, Kačala, Micherda, Leško, Bartek. 589 divákov.

SKALICA: Junas – Švrček, Milota, Hlavatovič, Pospíšil, Opiela , Nagy, Šebesta, Matić (54. Abrahám), Dolný (63. Mášik), Haša.

PREŠOV: Lukáč – Petko, Bartek, Luberda, Micovčák (86. Špilár), Kačala, Kraľovič, Leško (90. Keresteš), Dzurík, Maník, Micherda.

Patrik Abrahám, hráč MFK Skalica: „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, jednoducho je to tak, ako to je. Viedli sme od 6. minúty a mysleli sme si, že rýchly gól nám veľmi pomôže, ale neviem, či nám to skôr neuškodilo. Súper sa v podstate do ničoho výraznejšieho nedostal a po našej chybe vyrovnal na 1:1. Vytvorili sme si ešte nejaké šance, ktoré sme však už nedokázali premeniť.“

Jozef Dojčan, tréner MFK Skalica: „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, dali sme rýchly gól, ale paradoxne nám ten moment asi trošku uškodil. Prvý polčas sme nehrali podľa našich predstáv, nemali sme dostatočne dobrý pohyb, boli sme ďaleko od seba a nedokázali sme hrať kvalitne smerom dopredu. Navyše nešťastný gól na konci prvého polčasu s nami otriasol. Druhý polčas sme sa snažili silou vôle nakloniť víťazstvo na našu stranu, čo sa nám však nepodarilo.“

Anton Mišovec, tréner Tatran Prešov: „Zápas hodnotím v dvoch rovinách. Prvú pol hodinu zápasu sme nehrali podľa našich predstáv, dostali sme gól zo štandardnej situácie už v 6. minúte. Okrem toho mala Skalica viacej z hry, boli viacej na lopte, no po tejto polhodine sme sa dostali viac do hry my. Zlepšili sme medzihru, upokojili sa a zo súperovej odrazenej lopty sme išli do brejkovej situácie, ktorú sme s prehľadom premenili. Tento gól do šatní bol pre nás veľmi dôležitý, najmä čo sa týka druhého polčasu. Zlepšili sme sa v osobných súbojoch, navyše sme dobre eliminovali silné stránky domáceho mužstva, ktoré bolo nútené hrať na vysoké lopty. Skalica má svoju kvalitu a musím povedať, že s pokorou prijímame tento bod, pretože po dvoch prehrách sme potrebovali naozaj zabodovať.“