Sobota, 17. november, 2018 | Meniny má Klaudia

Malacky prišli o prvé body v druhom polčase

Malačania v Nových Zámkoch po prvom polčase senzačne vyhrávali, no domáci nakoniec stretnutie zvrátili.

(Zdroj: ARCHÍVY MY)

7. KOLO

Nové Zámky – Malacky 39:30 (15:17)

Na domácich hráčoch bola od úvodu cítiť únava zo štvrtkovej predohrávky v Prešove a hostia z Malaciek to začali patrične využívať. Domáci síce boli počas úvodnej dvadsaťminútovky neustále vo vedení, ale hostia sa vždy dotiahli a navyše boli ich akcie rýchlejšie a živšie ako tie Novozámocké. Po dvadsiatej minúte už sa začalo skóre obracať, keď Záhoráci sériou štyroch gólov po rýchlych brejkoch a domácich chybách dorovnali z 12:8 na 12:12 a dostali sa do psychickej výhody. Tú má aj najlepší strelec ligy Burnazovič a potvrdil to v ďalšom priebehu, keď mal leví podiel na tom, že Strojár zvrátil na 13:15 a na prestávku išiel za stavu 15:17.

Lenže domáci lepšie zachytili úvod druhého polčasu, keď strojári dvakrát neuspeli pred domácim gólmanom a v 37. minúte bolo zo 16:19 razom 20:19. Následne išiel na trestnú lavicu hosťujúci Bízek a domáci to využili na ďalšie tri góly – 23:19. Vylúčenie využili aj Malacky a ešte raz sa vrátili do boja o body – 23:21, ale bolo to naposledy. Domáci predviedli ďalšiu sériu gólov a od 44. minúty a stavu 26:21 už bolo po zápase. Novozámčania stretnutie kontrolovali a v záverečnej desaťminútoke pomaly navyšovali svoje vedenie, až sa zrodilo ich víťazstvo v pomere 39:30. Malacky tak musia na svoje prvé body čakať ďalej, možno sa im to podarí už v utorok proti Hlohovcu, ktorý sa prvého víťazstva dočkal práve cez víkend.

MALACKY: T. Baláž 4, Bízek, Roško, Stachovič 2, Piaček, Burnazovič 8/1, Ichman, Valachovič 6, Rakatynets 9, Dobrocký.

Najviac gólov N. Zámkov: Gyurics 10, Košč 8, Vadkerti 8/4. Pred 200 divákmi rozhodovali Gábriš a Veselka. Vylúčení: 5 – 3, pok. hody: 8/6 – 1/1.

Ostatné výsledky 7. kola: Považská Bystrica – Topoľčany 32:22 (17:11), Piešťany – Šaľa 21:21 (11:10), Hlohovec – Modra 35:24 (17:14), Prešov – ŠKP 31:24 (15:11)

Predohrávka 8. kola: Prešov – Nové Zámky 30:29 (15:14).

10. Malacky 7 0 0 7 167:219 0

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  3. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  4. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  5. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  6. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  7. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  8. Platíte si poistenie domova zbytočne?
  8. Ekonomická diplomacia Indonézie
  9. Ako si vieme zabezpečiť štedrý a spokojný dôchodok?
  10. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!

Chrípka v kraji zatvorila školu a škôlku, ale počet chorých klesá

Jednu školu a jednu škôlku zatvorili v tomto týždni z dôvodu zvýšeného počtu chorých detí na chrípku a respiračné ochorenia v Trnavskom kraji.

Trojica pašovala dvadsať paliet sektu, obohatiť sa chceli o desaťtisíce eur

Trom obvineným hrozí za podvod desať až 15 rokov za mrežami, stíhaní sú väzobne.

Orchester Melódia uspel na medzinárodnej súťaži

V dňoch 26. a 27. októbra sa MELODY ACCORDION ORCHESTRA zo Základnej umeleckej školy v Senici zúčastnil IV. ročníka súťažného festivalu Medzinárodné akordeónové dni v Prahe.