Sobota, 23. september, 2023 | Meniny má Zdenka

Ďalší odchovanec senického futbalu zamieril do Žiliny

Vedenie MŠK Žilina sa dohodlo na príchode slovenského mládežníckeho futbalového reprezentanta Michala Tomiča, kmeňového hráča talianskej Sampdorie Janov.

Michal Tomič v drese reprezentácie do 19 rokov.Michal Tomič v drese reprezentácie do 19 rokov. (Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj)

Iba 19-ročný pravý obranca či krídelník (nar. 30. marca 1999) sa z Apeninského polostrova sťahuje k "šošonom" na hosťovanie do konca sezóny 2018/2019 aj s následnou opciou. Informuje o tom oficiálna internetová stránka žilinského klubu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rodák zo Skalice

Skalický rodák, ktorý na Slovensku futbalovo vyrastal v Senici, bol už od svojich šestnástich rokov v Sampdorii. V tomto janovskom klube sa hráčsky stretol aj s oporou slovenskej reprezentácie Milanom Škriniarom, ktorý tam odišiel zo Žiliny v zime 2016.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Skaličan Igor Špetta si splnil svoj sen po tridsiatich rokoch Čítajte 

"Pred tromi rokmi som odišiel zo Senice na hosťovanie do Sampdorie, ktoré sa už po roku a pol zmenilo na prestup. Aktuálne sa mi skončil vek, keď už nemôžem nastupovať za tím do 19 rokov. S agentmi sme preto hľadali možnosť, kam sa posunúť ďalej. Medzi prvými sa mi ozvali zo Žiliny, čo ma veľmi potešilo, pretože som nečakal takýto záujem. Zo začiatku to bol problém, pretože Sampdoria chcela, aby som zostal v domácej lige a sústredil sa na taliansky futbal. Tretia liga nevyšla, Žilina do toho zatlačila, preto som rád, že som v MŠK," zhrnul posledné obdobie pre žilinský klubový web dobre stavaný futbalista a doplnil:

"Hosťovanie vnímam pozitívne, určite je to krok vpred, lebo Žilina robí veľmi dobrý futbal a zapája veľa mladých hráčov do Fortuna ligy. Viacerých spoluhráčov poznám z reprezentácie, preto sa už teším."

SkryťVypnúť reklamu

Škriniar odporučil

V Sampdorii pôsobili okrem najnovšej posily "žltozelených" i ďalší Slováci (stredopoliar Denis Baumgartner sa dohodol na ročnom hosťovaní s ďalším fortunaligistom FC DAC 1904 Dunajská Streda, pozn.), aj spomenutý Milan Škriniar. "Spojil som sa aj so ´Škrinkom´ a povedal mi, že určite mám ísť do toho, ak mám príležitosť, pretože v Žiline sa robí futbal na vysokej profesionálnej úrovni," poznamenal ďalej Michal Tomič



Talentovaný futbalista už stihol vo štvrtok 9. augusta absolvovať aj prvý tréning so zverencami trénera Žiliny Jaroslava Kentoša. "Bol ťažší. Cítim sa unavenejší, pretože prvé dva týždne v Taliansku som netrénoval s klubom, ale iba s kondičným trénerom. Snáď to bude iba lepšie a dobehnem to," vyjadril sa Tomič, ktorý má jasno v tom, čo chce dosiahnuť minimálne v tejto sezóne: "Cieľom je prebojovať sa do základnej zostavy a pomôcť tímu k úspešným výsledkom."

SkryťVypnúť reklamu

Treba trpezlivosť

Kvalitatívne predpoklady hráča, ktorý sa rozvíjal tri roky na Apeninskom polostrove, zaujali aj funkcionárov žilinského klubu. "Už začiatkom leta sme debatovali o možnosti získať ho, len sme čakali, ako sa vyvinie jeho situácia. Je to alternatíva na viacero postov, môže hrať z pozície obrancu aj z krídelného priestoru. Michal už ako mladý reprezentant odišiel zo Senice do Sampdorie, kde pôsobil predovšetkým v Primavere.

Pozná sa s väčšinou našich mladých hráčov, ktorí teraz prešli do mužského futbalu, čo môže byť výhodou. Práve s mužským futbalom nemá Mišo veľa skúseností, trénoval síce s A-tímom Sampdorie, no hrával v mládežníckej Primavere. Tu vidíme, že budeme musieť byť trpezliví, pretože adaptácia na mužský futbal sa nedá urýchliť," objasnil situáciu športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník a pokračoval: "Prvé týždne letnej prípravy sa pripravoval individuálne. Preto mu dáme priestor, nech si zvykne na prostredie a spozná aj našu filozofiu, systém hry."

Prečítajte si tiež: Záchranári riešili viac ako tisíc kolapsov z tepla, najmenej v Trnavskom kraji Čítajte 

Hráči sa chcú vrátiť

Tomič je ďalším navrátilcom zo zahraničia, ktorý odišiel v mladom veku do akadémie klubov z talianskej Serie A. "S Michalom sme sa spoločne dohodli, že to ideme vyskúšať. Na svoj vek je slušne pripravený po silovej stránke, takže dohoda znie do konca sezóny s opciou na permanentný transfer. V ostatnom období je pomerne veľa hráčov, ktorí v rannom veku odišli do zahraničných akadémií, no časom vidia, že v našom slovenskom prostredí sa urýchli ich dozrievanie a prechod do mužského futbalu. Tendencia vrátiť sa na Slovensko je stále populárnejšia, najmä u talentovanejších, akým je aj Michal.

Hráči vidia, že tu môžu hrať mužský futbal, čo je pre ich kariéru najdôležitejšie," skonštatoval Karol Belaník a na margo rozšírenia či zoštíhlenia tímu MŠK dodal: "Museli sme vyriešiť početný káder A-mužstva kvôli príchodom, čiže niektorých hráčov ešte budeme posúvať do B-tímu, resp. na hosťovania. Momentálne je káder uzatvorený, no nemôžeme vylúčiť, že sa ešte niečo naskytne. Aktuálne však nemáme nikoho rozpracovaného."

Najčítanejšie na My Záhorie

Komerčné články

  1. Rivalita až na dreň. Pozrite si najväčšie súboje v F1
  2. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom
  3. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom
  4. Oblačno, miestami roboti. Ďalší diel pútavého sci-fi komiksu
  5. Spoločnosť EY vyhlásila 18. ročník súťaže na Slovensku
  6. Septembrové číslo krížovkárskeho magazínu Lišiak v denníku SME
  7. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty
  8. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz
  1. Rivalita až na dreň. Pozrite si najväčšie súboje v F1
  2. Union zdravotná poisťovňa prináša novinku vo vzdelávaní
  3. Tento domáci nápoj vzpruží lepšie než káva, šlofík a energiťák
  4. Geniálne, čo dokáže minca v mrazničke!
  5. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom
  6. Novesta predstavuje novú kolekciu pre jeseň/zimu 2023
  7. Katolícka univerzita vykročila na ďalšiu misiu
  8. Prišli na to, že odpad je cenný
  1. Už len dnes za vás Fellner zaplatí polovicu dovolenky 11 849
  2. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 6 466
  3. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 6 068
  4. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 4 801
  5. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz 3 356
  6. Získajte 50% zľavu na predplatné SME.sk. Tu zistíte viac 3 226
  7. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 2 996
  8. Ľuboš Fellner opäť pozýva. Kam volá turistov teraz? 2 570

Blogy SME

  1. Rudolfa Vallová: Menia sa parlamentné voľby na výpredaj pocitov?
  2. Elena Antalová: Podporujú relevantné televízie extrémistov?
  3. Martin Škopec Antal: Voľby sú oslavou demokracie. Tie slovenské môžu byť jej pohrebom
  4. Rastislav Puchala: A prečo sa nepochváliť?
  5. Martin Sústrik: Voliť veľké, či malé strany? (II.)
  6. Radko Mačuha: "Keď padne zvon ďaleko od kostola."
  7. Anton Kovalčík: Ruské voľby v roku 2004. Boršč a abraka-dabra.
  8. Ivan Mlynár: Vojenskí tajní rabovali úplne netajne.
  1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 63 845
  2. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 25 979
  3. Igor Kossaczký: Matovičova akcia ukázala pravdu o slovenských médiách 12 464
  4. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 12 029
  5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 10 509
  6. Pavel Macko: Teraz sa ukáže, ako hlboko siahajú korene zla a aká silná je Žilinkova ochrana gaunerov 7 920
  7. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 339
  8. Ladislav Matejka: Ako Slovensko vyhralo Volvo (skutočný príbeh) 7 266
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
  8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Ľudovít Hološka.

Dve galérie na západnom Slovensku spojilo jubileum Ľudovíta Hološku. Galéria Jána Koniarka (GJK) v Trnave i Záhorská galéria Jána Mudrocha (ZGJM) pripravili umelcovi k 80.


TASR 3 h

Diskusiu vysielame naživo 26. 9. 2023 o 11.00 h.


23 h
Predstavenie sochy Maceka v Malackách.

Na unikátnej soche pracoval umelec niekoľko mesiacov.


24 h

Šikovní majstri z tradičnej pekárne vedia, ako ľuďom ulahodiť.


22. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

  1. Rudolfa Vallová: Menia sa parlamentné voľby na výpredaj pocitov?
  2. Elena Antalová: Podporujú relevantné televízie extrémistov?
  3. Martin Škopec Antal: Voľby sú oslavou demokracie. Tie slovenské môžu byť jej pohrebom
  4. Rastislav Puchala: A prečo sa nepochváliť?
  5. Martin Sústrik: Voliť veľké, či malé strany? (II.)
  6. Radko Mačuha: "Keď padne zvon ďaleko od kostola."
  7. Anton Kovalčík: Ruské voľby v roku 2004. Boršč a abraka-dabra.
  8. Ivan Mlynár: Vojenskí tajní rabovali úplne netajne.
  1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 63 845
  2. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 25 979
  3. Igor Kossaczký: Matovičova akcia ukázala pravdu o slovenských médiách 12 464
  4. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 12 029
  5. Michael Achberger: Kľúč k rýchlemu metabolizmu: Začnite každý deň týmito raňajkovými zvykmi 10 509
  6. Pavel Macko: Teraz sa ukáže, ako hlboko siahajú korene zla a aká silná je Žilinkova ochrana gaunerov 7 920
  7. Ivan Mlynár: Zo skrine biskupov Slovenska vypadol ďalší kostlivec. 7 339
  8. Ladislav Matejka: Ako Slovensko vyhralo Volvo (skutočný príbeh) 7 266
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  4. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  5. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  7. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
  8. Monika Nagyova: Pedagógovia aj dnes trestajú deti za to, že odmietajú jesť to, čo im nechutí.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu