Po miernom poklese teploty v úvode týždňa (ochladenie bolo ozaj zanedbateľné) sa od stredy vrátia opäť teploty, ktoré sa budú približovať a postupne aj prekračovať +35°C.
Na príčine bude prílev veľmi teplého vzduchu od juhozápadu a to po zadnej strane tlakovej výše so stredom na Ukrajinou.
Pravdepodobná zmena v počasí príde v piatok a počas víkendu, kedy nás ovplyvní v plytkej tlakovej níži studený front, ktorý by mohol priniesť, aj keď len, slabé schladenie.
Nezabudnite sledovať nočnú oblohu
Polovica augusta prináša každý rok krásne nebeské divadlo a tento rok budú mimoriadne vhodné podmienky. Zo súhvezdiaPerzeidy za bezmesačnej oblohy budú lietať až stovky meteorov.

Nejde o žiadne padajúce hviezdy, ale zánik kozmického telesa v zemskej atmosfére, takzvaný meteor a ak ich je viac pozorujeme meteorický roj.
Naša Zem vždy okolo 12. Augusta prechádza prúdom pozostatkov Perzeidov a malé čiastočky prenikajú do zemskej atmosféry, kde sa pri rýchlosti 59 km/s trením o vzduch rozpália a zhoria. My to vidíme ako tie „padajúce“ hviezdy.
Kométa Perzeíd sa ku Slnku vracia každých 134 rokov a naposledy tu bola v roku 1992 a znovu sa tak stane až v roku 2126.
Súhvezdie Perzeid u nás vôbec nezapadá, takže vylietavať môžu prakticky po celú noc. Ale ak chceme vidieť čo najviac padajúcich meteoritov musíme si počkať kým sa súhvezdie dostane vyššie nad obzor. Najlepší čas na pozorovanie je medzi polnocou a 4. hodinou rannou.
Ideálne podmienky
V tomto roku maximum vychádza na noc z 12. na 13. Augusta (nedeľa – pondelok), vtedy bude vlastne naša Zem prechádzať najhustejšou časťou roja. Ak by ste to náhodou nestihli počas tejto noci, nezúfajte, na nočnej oblohe už môžete Perzeidy pozorovať od 17. júla do 24. augusta.
Tohtoročným Perzeidám nahrávajú ozaj dobré pozorovacie podmienky. V noci z 12 na 13. augusta nebude oblohu vôbec rušiť Mesiac, ten je práve v tomto období v nove. Takže ak sa vyberiete ďalej od veľkých miest budete môcť napočítať až okolo 80 meteoritov za jednu hodinu.