Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Skaličanky na majstrovstvách republiky vo volejbale s historicky najlepším umiestnením

Skalica sa stala počas uplynulého víkendu hostiteľom finálového turnaja mladších žiačok v trojkovom volejbale.

(Zdroj: VK Skalica)

Počas uplynulého víkendu (16.6. – 17.6.2018) sa v Skalici skončil finálovým turnajom súťažný volejbalový ročník 2017/2018 v trojkovom volejbale mladších žiačok. Zúčastnilo sa ho osem najlepších tímov Slovenska: zo skupiny Západ postúpili tímy VK Schaeffler Skalica a Palas VK Levice, zo skupiny Bratislava ŠŠK Bilíkova Bratislava a ŠŠK VIVUS Bratislava, zo skupiny Stred VK Kúpele Brusno a ŠKM Liptovský Hrádok, zo skupiny Východ MVK Stropkov a ŠK Komenského Svidník.

Majstrovstvá Slovenskej republiky mladších žiačok v trojkovom volejbale

Prečítajte si tiež: Do Malaciek zavítal na futbalovú exhibíciu Spartak Trnava Čítajte

Turnaj otvoril predseda VK Skalica p. Roman Špaček príhovorom k zúčastneným tímom a prítomným divákom. Hymnu SR zaspieval p. Andrej Hollý. P. Tibor Chrenka privítal hráčky z celého Slovenska a poprial im veľa športového šťastia v turnaji.

Tímy boli vyžrebované do skupín A a B, v ktorých sa odohrali vzájomné zápasy každý s každým. Zo skupín postupovali prvé dva tímy do nedeľňajšieho semifinále o 1- 4. miesto, tímy na 3. a 4. mieste v skupine do skupiny o umiestnenie na 5. – 8. mieste. Víťazi postupne bojovali o 1., 3., 5. a 7. miesto.

ŠŠK Bilíková Bratislava: víťazné mužstvo podujatia v Skalici

Vzájomné súboje boli často vyrovnané a dramatické. Už prvý zápas v A skupine bolo „malým finále“ – stretli sa tímy Brusno a Bilíkova Bratislava. Napínavý zápas vyhrala Bilíkova 2:1. Tieto dva tímy sa nakoniec stretli aj vo veľkom finále, keď výsledkom 2:0 získali hráčky ŠŠK Bilíkova Bratislava titul Majstrov Slovenska.

Prečítajte si tiež: FK Senica vstúpila do letnej prípravy s množstvom otáznikov a bez trénera (FOTOGALÉRIA) Čítajte

Domáci tím VK Schaeffler Skalica mal v základnej skupine súperov ŠK Komenského Svidník, ŠŠK Vivus Bratislava a ŠKM Liptovský Hrádok. Prvé dva zápasy v skupine vyhrali: so Svidníkom 2:0, s VIVUS Bratislava 2:1, tretí zápas s Liptovským Hrádkom bol najmä v prvom sete veľmi vyrovnaný a víťazstvo v ňom mohli získať obe družstvá. Prvý set prehrala Skalica tesne 23:25. V ďalšom sete však Skalica neudržala krok a prehra 0:2 ju posunula do bojov o 5. – 8. miesto.

Skaličanky obsadili historicky najlepšie miesto na úrovni Majstrovstiev Slovenska

V záverečných bojoch v nedeľu 17.6.2018 Skalica víťazstvom 2:0 nad Levicami postúpila do bojov o 5. miesto so Stropkovom. Tento zápas po napätom priebehu prehrala 1:2, čo znamenalo konečné 6. miesto pre Skalicu. Je to najlepšie umiestnenie Skalice v histórii volejbalových súťaží na úrovni Majstrovstiev Slovenska.

Skalické hráčky ukázali veľkú bojovnosť, keď dokázali častokrát otočiť zápas aj za nepriaznivého stavu vo svoj prospech.

Prečítajte si tiež: Miroslav Kéry: S mladými hráčmi sa pracuje najlepšie Čítajte

Družstvo VK Schaeffler Skalica tvorili: Karolína Janečková, Dorotea Javorská, Monika Bíliková, Nika Bíliková, Sofia Žilineková, Adela Formánková, Anetta Zálešáková, Monika Zálešáková, Karolína Bartošová, Patrícia Hollá, Nikola Kocianová, Alexandra Mikušová, Anna Slobodová, Dagmar Jančová, Júlia Batková.

Najlepšou hráčkou skalického tímu bola vyhlásená Dorotea Javorská.

Ocenili aj dlhoročnú prácu Pavla Trubáčika

Vyhlásenia víťazov a odovzdávania medailí a pohárov sa zúčastnil aj prezident SVF p. Bc. Martin Kraščenič. Súčasťou záverečného ceremoniálu bolo aj odovzdávanie Čestnej plakety trénerovi a viceprezidentovi VK Skalica p. Pavlovi Trubáčikovi za dlhoročnú prácu vo VK.

Konečné umiestnenie tímov:

1. ŠŠK Bilíkova Bratislava, 2. VK Kúpele Brusno, 3. ŠKM Liptovský Hrádok, 4. ŠK VIVUS Bratislava, 5. MVK Stropkov, 6. VK Schaeffler Skalica, 7. ŠK Komenského Svidník, 8. Palas VK Levice.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Seničania vonku otočili stav stretnutia a zvíťazili

Oba tímy od začiatku predvádzali skôr bojovný futbal s minimom šancí, hostia sa nedostali v prvom polčase do žiadnej.