Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Senicu zachránil vo Fortunalige francúzsky žolík Kitambala

Záhorácka baráž o Fortunaligu sa nakoniec skončila šťastnejšie pre Seničanov.

Hráči FK Senica sa tešia po víťazstve v druhom zápase baráže o účasť vo futbalovej Fortuna lige ročníka 2018/2019.Hráči FK Senica sa tešia po víťazstve v druhom zápase baráže o účasť vo futbalovej Fortuna lige ročníka 2018/2019. (Zdroj: SITA/Martin Medňanský)

SENICA. Hostia zo Skalice začali aktívnejšie a Holecovu pozornosť vyskúšal strelou spoza šestnástky už po necelej minúte Haša. Aj druhá strela v zápase bola z jeho kopačky, no v 10. minúte z diaľky mieril veľmi nepresne. Seničania odpovedali v 12. minúte, kedy signál z rohového kopu na Podhorína poslal domáci hráč iba do rúk brankára Fišana.

V 26. minúte bol blízko ku gólu domáci Celis, ktorý využil po centri nedorozumenie domácich obrancov a brankára, ale z uhla minul bránku. V 35. minúte prišla najväčšia šanca prvého polčasu, kedy sa po rohu do vzduchu zavesil Práznovský a jeho hlavičku musel Fišan robinzonádou vytesniť nad bránu.

Aj v druhom polčase mali prvé šance hostia, keď najskôr Holec s námahou vytesnil priamy kop Dolného a neskôr iba pozeral, ako Haša zvnútra šestnástky prestrelil. Skaličania boli za svoje šance potrestaní v 69. minúte, kedy z pravej strany odcentroval Herrera a na zadnej žrdi sa hlavou presadil striedajúci Kitambala – 1:0.

Po inkasovanom góle sa hostia snažili prepnúť na vyššie obrátky, ale tentokrát sa na pozornú defenzívu sústredili domáci. Skaličania už na to nenašli recept a po prehre 0:1 sa ich sny o postupe do Fortunaligy rozpadli.

FK Senica – MFK Skalica 1:0 (0:0), prvý zápas 1:2, Senica sa udržala vo Fortunalige

Góly: 69. Kitambala. ŽK: 49. Villarraga, 90.+ Herrera - 37. Lipták, 85. Szöcs, 90.+ Jakubek. Pred 1752 divákmi rozhodovali Ziemba – Kováč, Chládek.

SENICA: Holec – Villarraga (55. Ďungel), Zezinho, Lupták, Herrera, Suchán (80. Krč), Celis (55. Kitambala), Castaneda, Podhorín, Ranko, Práznovský. Tréner T. Caanen.

SKALICA: Fišan – Szöcs, Švrček, Lipták, Dolný (80. Jakubek), Šebesta, Hlavatovič, Majerník, Haša (81. Majtán), Sombat (87. Tomovič), Opiela. Tréner J. Kostelník.

Ton Caanen, tréner Senice: „Rešpektujem, akým spôsobom a ako hral súper futbal, ale nepodarilo sa im v prvom zápase streliť tretí gól. Dnes sme hrali proti súperovi, ktorý by mal tiež hrať vo Fortuna lige. Cez polčas sme si povedali, že aj keď je to 0:0, tak stále sme v hre, pretože naozaj stačí jeden gól. Posledných 25 minút nás podporili fanúšikovia a presne toto sme potrebovali. Som šťastný aj za ľudí, ktorí v tomto klube pracujú, pretože pracujú veľmi tvrdo a som šťastný, čo sme dnes s chlapcami dosiahli.“

Jozef Kostelník, tréner Skalice: „V prvom rade chcem Senici zagratulovať k zotrvaniu vo Fortuna lige a myslím si, že to bol pre divákov veľmi zaujímavý, atraktívny a napínavý zápas až do poslednej sekundy a nakoniec sa ukázalo, že rozhodol ten prvý zápas. V stretnutí sme dobre bránili, nepúšťali sme súpera, až do toho gólu, k nejakej vážnej šanci, mali sme z protiútoku niekoľko dobrých šancí, ale nezvládli sme to. Minulý rok sme nepostúpili o jeden bod, tento rok o jeden gól.“