Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Skalica otočila duel so Senicou, momentálne je bližšie k postupu (+FOTO)

Futbalisti Skalice zvíťazili v prvom barážovom zápase doma nad Senicou 2:1.

(Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj)

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorý zatlačili svojho súpera pred vlastnú bránu. Už v 4.minúte uvoľnil Haša Švrčeka, ten v rozhodujúcej chvíli zaváhal a obrana Senice ho pripravila o loptu ešte pred zakončením. O minútu neskôr poslal prízemný center Švrček, Sombatove zakočenie letelo iba tesne vedľa ľavej žrde. Boli to ale hostia, ktorý sa ujali vedenia. Castaňeda ešte nevystrelil, lopta sa ale dostala k Chacónovi ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 0:1

Skalica mohla vyrovnať o tri minúty neskôr po peknej kombinačnej akcii, Sombatov pokus smerujúci do brány zastavil skĺzom v poslednej chvíli Villarraga. V 15.minute unikol po pravom krídle Dolný, centrom našiel Hlavatoviča no ten nemieril presne. V 22.minúte to domácim vyšlo, Sombat vyslal spoza šestnásky tečovanú strelu, ktorá nakoniec zapadla až do brány - 1:1. V 33.minúte ohrozil domáci Mizerák Holeca v bráne z priameho kopu. Brankár hostí mal čo robiť, aby loptu vyrazil na roh. V 41.minúte vysunul dobrou prihrávkou Lupták Castaňedu, jeho strelu ale Fišan vyrazil. V 45.minúte nariadil hlavný rozhodca po jednom zo súbojov priamy kop v prospech domácich. Štandardku zahrával Mizerák, jeho milimetrový center našiel kapitána Majerníka ktorý poslal Skalicu do vedenia - 2:1.

Prečítajte si tiež: Tomáš Majtán: Mojím cieľom je zahrať si Fortuna ligu Čítajte

MFK Skalica - FK Senica: domáci otočili vývoj zápasu

Úvod druhého polčasu začali obe mužstvá opatrne. V 57.minúte akrobaticky zakončoval domáci Haša. Nechýbalo veľa a bol by z toho nádherný gól. O tri minúty zakončoval z pravej strany Sombat, Holec jeho strelu kryl. V 67.minúte predviedla Senica rýchlu akciu, Castaňeda preniesol hru na pravú stranu. Loptu si spracoval Herrera, dostal sa k strele ktorú Fišan vyrazil na roh. Nepríjemnú strelu vyslal v 78.minúte nový muž na ihrisku Tomovič, ktorá Holecovi narobila problémy. O minútu neskôr sa ocitol v obrovskej šanci Dolný, ani dvakrát však neptretlačil loptu do siete hostí. V 83.minúte videl po nedovolenom zákroku druhú žltú a zároveň červenú kartu domáci Mizerák. Senica mala logicky v závere zápasu územnú prevahu, ktorú ale nevedela využiť. Naopak z protiútoku mohli definitívne rozhodúť domáci, Opielov center poslal Jakubek tesne vedľa pravej žrdi. Skalica tak vstúpila do baráže víťazstvom 2:1. Odveta je na programe v sobotu na ihrisku Senice.

MFK Skalica - FK Senica 2:1 (2:1)

Góly: 23. Sombat, 45. Majerník - 10. Chacón ŽK: 21. Szőcs, 39. Švrček, 44. Mizerák, 72. Opiela - 32. Villarraga, 89. Zezinho. ČK: 83. Mizerák (po druhej ŽK). Pred 2 137 divákmi rozhodovali Kružliak - Benko, Galo.

SKALICA: Fišan - Švrček, Majerník (77. Majtán), Szőcs, Mizerák, Opiela, Šebesta, Sombat (78. Tomovič), Hlavatovič, Haša, Dolný (85. Jakubek).

SENICA: Holec - Villarraga, Ranko, Práznovský, Herrera, Zezinho, Cuadros (73. Suchan), Richtárech (82. Vaščák), Lupták, Chacón (66. Kitambala), Castaňeda.

Jozef Kostelník (tréner MFK Skalica): "Dnes sme mali veľmi dobrý vstup do zápasu, do piatej minúty sme si vypracovali už tri šance. Vytvárali sme si aj ďalšie. Z jednej nakopnutej lopty sme inkasovali gól, čo pre nás nebolo príjemné. Som rád, ako sme zareagovali, pokračovali sme v našej hre. Podarilo sa nám to otočiť, strelili sme dva góly. Zrejme nám prospeli domáce zápasy, ktoré sme v druhej lige doma takisto otáčali. V druhom polčase sme sa nepotrebovali tlačiť toľko dopredu. Viedli sme a nechceli sme riskovať stratu lôpt. Súper sa dostal viac do hry. Škoda, že Michal Jakubek nepremenil v závere stopercentú šancu. Sme spokojní s víťazstvom, Senica je prvoligové mužstvo."

Ton Caanen (tréner FK Senica): "Myslím, že dnes sme videli typický zápas, ktorý môžete očakávať od dvoch mužstiev, ktoré bojujú v play-off. Nevstúpili sme do zápasu ako sme si predstavovali, dlhé lopty nám robili problémy. Skórovali sme ale gól, ktorý nám mal dodať sebavedomie. V druhom polčase sme hrali futbal, aký vieme hrať. Boli sme lepší a lepší. Som šťastný, že sme na súperovom ihrisku gól."