Pondelok, 25. jún, 2018 | Meniny má Tadeáš

Seničania ukončili Fortunaligu prehrou proti Nitre. Čaká ich baráž

V poslednom kole Fortunaligy dokázali Záhoráci otočiť proti Nitranom z 0:1 na 2:1, no nakoniec sa z víťazstva tešil ich súper.

(Zdroj: JOZEF BEDEJ)

ZLATÉ MORAVCE. Od úvodu sa hral obojstranne ofenzívny futbal. V 7. minúte si na Krčov center z ľavej strany nabehol Kováč, ale jeho dobre mierenú hlavičku Hroššo kryl. Po štvrťhodine hry Kóňov projektil z 18 m len tesne preletel ponad pravú šibenicu brány hostí. V 27. minúte Charizopulos vysunul Vestenického a ten zoči-voči brankárovi hostí kurióznou strelou do pravého dolného rohu otvoril gólový účet stretnutia.

Okamžitá reakcia Záhorákov prišla hneď po rozohrávke zo stredového kruhu. Krč našiel na rohu malého vápna Kováča a ten z uhla prestrelil Hrošša. Skóre sa opäť menilo v 40. minúte. Šimončič fauloval v pokutovom území Vaščáka a nariadenú jedenástku bezpečne premenil Podhorin. V 43. minúte to mohlo byť 1:3, keď sa sám pred Hroššom ocitol Kitambala, ale, z troch krokov namieril iba do pravej žrde. Vyrovnanie priniesla 45. minúta, keď parádny Fabišov center našiel na hranici malého vápna Charizopulosa a ten hlavou namieril presne k pravej žrdi.

Po zmene strán to boli Nitrania, ktorí viac túžili po víťazstve. V 56. minúte Militosjan posunul Šimončičovi a ten z hranice šestnástky namieril presne k pravej žrdi – 3:2. Poistku na baráž o Európsku ligu svojím druhým gólom v stretnutí tečovanou strelou zariadil v 67. minúte Vestenický.

V 75. minúte sa v ideálnej situácii ocitol Charizopulos, ale z osem metrov netrafil medzi žrde. Definitívnu podobu skóre dal v 84. minúte Farkaš, ktorý si vyskočil na Kóňov center z ľavej strany a hlavou prekonal Milošoviča. V druhom polčase Nitrania dominovali, tromi gólmi potvrdili svoje víťazstvo a zároveň aj účasť v baráži o EL.

FC Nitra - FK Senica 5:2 (2:2)

Góly: 27. a 66. Vestenický, 45. Charizopulos, 56. Šimončič, 84. Farkaš - 29. Kováč, 40. Podhorín (11m). ŽK: 36. Farkaš, 55. Šimončič - 35. Medveděv, 52. Otrísal. Pred 320 divákmi rozhodovali Glova - Hrmo, Chládek.

NITRA: Hroššo - Fabiš, Farkaš, Križan, Chovanec - Fábry (68. Machovec), Šimončič, Kóňa – Charizopulos (84. Vencl), Vestenický (79. M. Fábry), Militosjan. Tréner I. Galád.

SENICA: Milošovič - Medveděv (75. Kučera), Otrísal, Podhorín - Šefčík, Suchan, Krč (67. Ľupták), Kováč - Vaščák, Kitambala, Celis (63. Martišiak). Tréner T. Caanen.

Ton Caanen, tréner Senice: „Bol to zápas dvoch rozdielnych mužstiev. My sme potrebovali tento zápas odohrať bez zranení pre utorkovú baráž. Prvý polčas sa hral dobrý futbal s remízovým rezultátom. Po zmene strán Nitra premenila v podstate všetky šance. Škoda, že Kitambala nepremenil šancu na 3:1, potom to mohol byť v druhom polčase celkom iný zápas.“

Ostatné výsledky 10. kola nadstavby o záchranu: Podbrezová – Zlaté Moravce 1:0 (1:0), Prešov – Michalovce 2:1 (1:0).

6. Prešov 32 5 11 16 22:56 26

Výsledky 10. kola nadstavby o titul: Ružomberok – Dunajská Streda 0:4 (0:3), Slovan – Žilina 3:2 (2:1), Trnava – Trenčín 0:2 (0:1).

2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?