Senica remizovala s Prešovom a definitívne potvrdila svoju účasť v baráži o Fortuna ligu

Seničania uhrali proti Prešovu bezgólovú remízu čím si zaručili účasť v baráži o zotrvanie vo Fortuna lige.

(Zdroj: TASR)

Hostia začali aktívnejšie, loptu mali na svojich kopačkách a na ťažkom teréne sa snažili kombinovať. Senica hrozila v úvode z rýchlych protiútokov, v 9.minúte to skúšal domáci Castaňeda, brankár Lukáč si s jeho strelou poradil. Pozornosť brankára hostí vykúšal následne aj strelou z diaľky Chacón. Hostia sa naďalej snažili hrať aktívne, vyloženú šancu si ale nevypracovali. V 18.minúte hlavičkoval po centri aktívny Chacón. O štyri minúty neskôr sa prezentoval dôležitým zákrokom brankár Senice Holec, nepríjemnú strelu Gatariča dokázal vyraziť do bezpečia. V 35.minúte predviedli domáci bleskovú akciu po ľavej strane, Lupták našiel spätnou prihrávkou Chacóna, nechýbalo veľa a jeho prudká strela by zapadla do prvého rohu bránky hostí. V 40.minúte to z priameho kopu vyskúšal Castaňeda, jeho pokus letel vedľa ľavej žrde.

Prečítajte si tiež: Filip Blažek v Dánsku s prvou trofejou, Brondby útočí aj na ligový titul Čítajte

FK Senica - 1. FC Tatran Prešov: diváci gól nevideli

Po zmene strán hostia zahrozili zo štandardnej situácie, Holec si ale s hlavičkou hosťujúceho hráča poradil. V 54.minúte unikol obrane hostí po krídle Castaňeda, krížnou strelou k ľavej žrdi ale neohrozil brankára hostí. Po hodine hry si domáci vypracovali najväčšiu šancu v zápase, lopta sa dostala od Luptáka až k Rankovi, jeho strelu smerujúcu do brány zastavil hosťujúci gólman Lukáč. O tri minúty neskôr takmer otvoril skóre Gatarič, jeho strela len tesne minula pravú žrď Holecovej brány. O chvíľu neskôr mohli ísť hostia opäť do vedenia, proti bol však Holec, ktorý vychytal vo vyloženej šanci najaktívnejšieho Prešovčana Gatariča. V 72.minúte rozbehol peknú akciu striedajúci Krč, Castaňeda mu prihrávku vrátil, hostia ale jeho strelu z hranice šestnástky zblokovali. V 90.minúte sa dostal po Luptákovej prihrávke do sľubnej šance Krč, hostia dokázali aj tentokrát zblokovať jeho strelecký pokus. Seničania nakoniec remizovali 0:0 čím získali potrebný bod na spečatenie účasti v baráži o Fortuna ligu.

FK Senica - 1. FC Tatran Prešov 0:0 (0:0)

ŽK: 8. Ranko, 69. Chacón, 88. Lupták - 40. Luberda, 79. Prikryl, 88. Udeh. Pred 891 divákmi rozhodovali Pavlík - Hrčka, Hrmo.

SENICA: Holec - Villarraga, Ranko, Práznovský, Lupták, Herrera, Richtárech, Chacón (81. Vaščák), Zezinho, Cuadros (66. Krč), Castaňeda (89. Podhorín).

Ton Caanen (tréner FK Senica): "Na začiatok musím zložiť Prešovu moje sympatie. To, čo sa stalo pred zápasom s počasím malo na zápas vplyv, začali sme nervózne. Až v druhej časti prvého polčasu sme začali hrať to, čo sme chceli. Prihrávali sme si loptu a držali ju tak, ako to vieme. Tesne pred polčasom sme nevyužili šancu na skórovanie, do kabín sme však odchádzali s dobrým pocitom. Druhý polčas priniesol typický obraz hry, kde dva tímy bojujú o záchranu. Každý chcel skórovať, no nebol to veľmi pekný futbal. Nakoniec to skončilo férovým výsledkom 0:0. Zápas sme si mohli uľahčiť, nepremenili sme niektoré šance a tak sme boli do posledného momentu nervózni. Dnes sme dosiahli prvý krok, pred piatimi týždňami sme strácali na predposledného mužstvo päť bodov, dnes je náš náskok trojbodový. Ostáva nám ešte posledný zápas proti Nitre, všetku našu snahu a úsilie vložíme do tohto zápasu. Fanúšikom chcem skloniť veľkú poklonu, každým týždňom ich chodilo na štadión viac a viac. Pre náš tím je to obrovská podpora a pomoc."