Streda, 28. september, 2022 | Meniny má Václav

Tomáš Majtán: Na zápas proti Interu Bratislava sa teším, Senici prajem záchranu v lige

Tomáš Majtán vyhral v drese Žiliny všetko, čo sa na Slovensku vyhrať dalo. Kariéru by rád ukončil v drese Interu Bratislava, Senici praje v najvyššej lige záchranu.

(Zdroj: MFK Skalica - facebook)

Ako si zatiaľ užívate svoj futbalový návrat na Slovensko?

- Po všetkých pôsobeniach v zahraničí som sa chcel vrátiť domov, kde budem s rodinou. Kočovného života bolo v posledných rokoch dosť. Som rád, že môžem byť každý deň s rodinou, ráno odviesť malého syna do škôlky. Zatiaľ si to naozaj užívam.

Ako hodnotíte futbalové podmienky v Skalici?

- Urobilo sa tam množstvo práce, vynovil sa štadión. Spĺňa prvoligové parametre, chýba už iba to, aby sa na ňom hrala prvá liga.

V jarnej časti ste prišli o pozíciu lídra, veríte stále v postup do Fortuna ligy?

SkryťVypnúť reklamu

- Úvod jarnej časti nás zastihol v menšej kríze, doma sme zápasy zvládali, vonku sa nám nedarilo zbierať body. Teraz sa to otočilo, na Sereď strácame nejaké body. Chceme uspieť, náš cieľ bol pred sezónou postup. Verím, že sa to podarí.

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy Čítajte 

Predpokladali ste, že na svoj prvý súťažný gól v drese Skalice budete tak dlho čakať?

- Nepredpokladal som to, príležitostí som v zápasoch mal. Nemal som v nich možno nejaké šťastie, ktoré mi v poslednej dobe chýba. Na tréningu sa snažím pracovať na sto percent, stále verím, že sa to otočí. Robím pre to maximum. Vždy som na prvé miesto kládol ciele tímu, som rád že sa darí chalanom a hráme v tabuľke o prvé miesta.

Druhú najvyššiu futbalovú ligu ste si vyskúšali kedysi dávno aj v drese Interu Bratislava. Dá sa dnešná druhá liga porovnať s tou v minulosti?

SkryťVypnúť reklamu

- Bol som vtedy mladý futbalista, bolo tam veľa kvalitných hráčov a mužstiev. Veľa tímov tam bolo v minulosti z východu, tá liga bola veľmi bojovná. V dnešnej dobe je druhá liga viac futbalovejšia.

Práve v predposlednom ligovom zápase sa v drese Skalice predstavíte na ihrisku klubu, ktorý vás futbalovo vychoval. Tešíte sa na zápas proti Interu Bratislava?

- Na ten zápas sa veľmi teším. Je tam veľa ľudí, ktorí pôsobili v klube ešte za mojej éry. Bude to dobrý zápas, nám ide o postup. Verím, že v zápase na Interi bude viac menej rozhodnuté o našom umiestnení. Nečaká nás tam nič ľahké, Interu sa v posledných zápasoch darí.

Netajíte sa túžbou ukončiť svoju bohatú futbalovú kariéru v drese Interu Bratislava. Myslíte, že sa vám to podarí?

- Je to moje prianie, človek ale nedokáže ovplyvniť to, čo sa stane. Bol by som za to veľmi rád, uvidíme, či sa to podarí. Momentálne som v Skalici, kde sa sústredím na svoje výkony.

SkryťVypnúť reklamu

V minulosti ste obliekali aj dres Senice. Sledujete dianie v tomto futbalovom klube aj dnes?

- V Senici som zažil pekné obdobie, ekonomicky to bolo určite stabilizovanejšie ako teraz. Futbalové podmienky sú tam výborné. Vznikla tam nafukovacia hala, kde sa dá v zime trénovať pri normálnych teplotách. Na Slovensku to u iných mužstiev nie je samozrejmosť.

Podarí sa Senici udržať si prvoligovú príslušnosť aj pre nasledujúci súťažný ročník?

- Uvidíme, ako dopadne druhá liga. Či sa v nej nájde mužstvo, ktoré bude chcieť postúpiť. Tretí tím už údajne nebude hrať baráž a predposledné mužstvo z prvej ligy sa zachráni. Prajem Senici, aby sa zachránila. Ak by nás čakal vzájomný duel práve proti Senici, budem ich chcieť poraziť (úsmev).

Prečítajte si tiež: Janovi Kalabiškovi zmenila Senica život, teraz sa obáva o jej zotrvanie v lige Čítajte 

Najkrajšie futbalové roky ste zažili v drese Žiliny. Ako si na ne spomínate?

- Strávil som tam štyri roky, zažil som najväčšie úspechy klubu. Podarilo sa mi dvakrát získať majstrovský titul, vyhrali sme slovenský pohár a okúsili atmosféru v Lige majstrov. V Žiline som vyhral všetko, čo sa na Slovensku dá vyhrať. Bolo to krásne obdobie, s viacerými spoluhráčmi zo Žiliny som dodnes v kontakte. Sú tam výborní ľudia, ktorí pracujú okolo futbalu. V mojej futbalovej kariére to bola najlepšia zastávka.

V Lige majstrov ste dokázali skórovať proti Spartaku Moskva. Bol to váš najkrajší gólový okamih v kariére?

- Skôr asi najpamätnejší, dal som aj krajšie góly. Jedným z mojich snov bolo zahrať si v lige majstrov a dať gól. Som jeden z mála futbalistov, ktorým sa to podarilo v slovenskom klube. Veľa hráčov nemalo podobné šťastie. Som za to veľmi rád.

Zároveň ste posledným strelcom slovenského klubu v skupinovej fáze LM. Teší vás to alebo skôr naopak mrzí, že tento rekord nebol prekonaný už tak dlhý čas?

- Pre slovenské mužstvá nie je ľahké sa tam prebojovať. Či už to berieme z ekonomického hľadiska alebo z kvalitatívneho. Na Slovensku je veľa kvalitných futbalistov, ak však mužstvá predávajú svojich najlepších hráčov, je to potom v európskych súťažiach náročné. Treba mať šťastie aj pri žrebe, nám sa to podarilo. Verím, že nebudem posledným strelcom slovenského klubu v lige majstrov. Pomohlo by to najmä nášmu futbalu.

"Na vlastnej koži som zažil, že pre Talianov je futbal božstvom. Ten polrok bol fantastický, vôbec som neľutoval, že som išiel do tretej ligy."

Tomáš Majtán o pôsobení v tíme Racing Roma.

Účasti v skupinovej fáze Ligy majstrov predchádzalo vyradenie Sparty Praha. Čomu by ste pripísali tento úspech, ktorý sa Žiline podaril?

- Do toho zápasu sme nešli ako favorit no určite sme chceli postúpiť. Obidva zápasy boli zo strany oboch mužstiev výborné. Bola to aj jedna z najlepších atmosfér, aké som vo futbale zažil. Nakoniec sa nám podarilo postúpiť, bolo to v československom derby, čo bolo ešte lepšie. Ako Slovákov nás považovali za ľahšieho súpera.

Prekvapila vás v jarnej časti Fortuna ligy slabšia forma Žiliny?

- Veľa hráčov odišlo, dávajú dokopy nový tím a pokúšajú sa stabilizovať káder. Zároveň zapracovávajú do mužstva mladých hráčov z akadémie, na to je potrebný čas. V každej sezóne je Žilina favoritom na titul. Ako poznám ich filozofiu a manažment v klube, budú to chcieť napraviť a poučiť sa. V ďalšej sezóne budú znova bojovať o titul.

Jednu sezónu ste strávili aj v drese Spartaka Trnava, ako ju hodnotíte?

- Trnava je futbalové mesto, moje pôsobenie tam nebolo tak úspešné ako v Žiline. Som rád, že som mohol zažiť fanúšikovskú základňu, ktorá je v Trnave a mať ju na svojej strane, nielen ako protihráč v zápase. Momentálne bojujú o titul, stačí im vyhrať jeden zápas. Verím, že to zvládnu. Trnava si to po tých rokoch bez titulu zaslúži.

Prečítajte si tiež: Príbeh El Maestra: Z Belehradu cez Schalke až do Trnavy Čítajte 

V čom vidíte hlavný kľúč úspechu trénera Nestora El Maestra?

- Ťažko povedať, ako sa hovorí nevidím do ich kuchyne. Zišla sa tam zrejme dobrá partia hráčov, tréner tam priniesol určitý impulz. Hráčov to nakoplo k dobrým výkonom. Možno nehrali úplne najkrajší futbal, vedeli tie zápasy výsledkovo zvládať. Dôležité je, že neinkasujú veľa gólov. Zbierali body so slabšími súpermi, ostatným mužstvám to nevychádzalo. To má práve najväčší podiel na tom, že majú tento náskok a o titule môže byť rozhodnuté už v predstihu.

Polroka ste pôsobili aj v českom klube Baník Ostrava.

- Baník má takisto miesto v mojom srdci. Kto zažije atmosféru na futbale v Ostrave, zamiluje si ju. Ten polrok som si veľmi užíval, klub chcel, aby som tam zostal aj dlhšie. Žilina mala na mňa administratívne klauzulu, nakoniec som sa musel do klubu vrátiť. Desaťtisícové návštevy boli v Ostrave úžasné. Štadión Bazaly má svoje kúzlo.

Na Slovensku to bola Trnava, v Česku Baník. Majú tieto dva kluby najlepších fanúšikov vo svojich krajinách?

- Jednoznačne áno. Sú to najviac futbalové mestá či už na Slovensku alebo v Česku. Nechcem zhadzovať Spartu alebo Slaviu Praha, no v Ostrave sú fanúšikovia do futbalu najpobláznenejší. Ak hrá Trnava o špicu tabuľky, na slovenské pomery má neskutočné návštevy.

Približne rovnaký čas ste strávili aj v poľskom mužstve Górnik Zabrze, kde ste toho ale veľa neodohrali. Bola to pre vás dobrá skúsenosť?

- Nová krajina, nový život. Určite to bola skúsenosť, takisto aj možnosť získať nových priateľov. Bohužiaľ po mojom príchode do klubu sa po dvoch týždňoch vymenil tréner. S novým som si úplne nesadol, nechcem sa na to vyhovárať, no potom je to ťažké pracovať v týchto podmienkach. Neskôr po polroku som z Poľska zvolil odchod. Dnes to už nezmením.

Prečítajte si tiež: Jozef Sombat by v Skalici rád zostal aj naďalej, tešia ho ambície mužstva Čítajte 

Nedávno ste pôsobili aj v treťoligovom talianskom klube Racing Roma. Aká bola úroveň spomínanej ligy a akými futbalovými podmienkami disponoval tento klub?

- Bol som z toho milo prekvapený. Na vlastnej koži som zažil, že pre Talianov je futbal božstvom. Ten polrok bol fantastický, vôbec som neľutoval, že som išiel do tretej ligy. Nečudujem sa ani Marekovi Hamšíkovi, že sa mu z Talianska nechce ísť preč (smiech). Podarilo sa mi bývať v Ríme, hlavnom meste Talianska. O to pozitívnejšie to bolo. Niektoré návštevy na zápasoch boli neskutočné, Taliani žijú pre svoj klub v danom meste. Úroveň nasadenia v lige by sa dala porovnávať s úrovňou v našej Fortuna lige. Mužstvá, ktoré v tretej lige hrali o titul by sa vedeli porovnávať s niektorými našimi mužstvami v najvyššej lige.

Čo bude nasledovať, ak sa jedného dňa rozhodnete ukončiť vašu bohatú futbalovú kariéru?

- To ešte neviem, som človek, ktorý žije v prítomnosti. Snažím sa nemárniť voľný čas, ktorý mám. Vzdelávam sa v určitých veciach, aby ten prechod bol potom ľahší. Uvidíme, čo život prinesie.

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 2. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 3. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 4. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech
 5. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou
 6. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať?
 7. Štát zvyšuje dotácie na nájomné bývanie
 8. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME
 1. Jednodňovú zdravotnú starostlivosť preferujú lekári aj pacienti
 2. Union prepláca všetky doplatky za lieky pre deti do 18 rokov
 3. Medzi prírodnými izoláciami vedie celulóza
 4. Zvyšky z vašej kuchyne môžu pomôcť v boji s klimatickou krízou
 5. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 6. Nie všetko sa deje na červenom koberci
 7. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 8. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech
 1. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 11 776
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 11 243
 3. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 673
 4. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 3 397
 5. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 174
 6. OMV mení kuchynský olej za kávu. Teraz na celom Slovensku 2 863
 7. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 2 579
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 402

Blogy SME

 1. Anton Kaiser: Krokom po minulosti rodiny Migazzi
 2. Adriana Boysová: Šuškandou opradená sexuálna výchova
 3. Matúš Lazúr: Kto bude šetriť a kto to celé zaplatí
 4. Miriam Studeničová: Je čas poznať pravdu o astrálnom svete
 5. Martin Kiňo: RODINNÉ FIRMY: Pre rodinnú firmu je vhodný externý poradca, pomôže riešiť aj konflikty (4. časť)
 6. Marek Mačuha: Prečo odvolať Matoviča
 7. Peter Fiabáne: Riešenia najväčších výziev vyžadujú čas a rozvahu, nie statusy na sociálnych sieťach.
 8. Patrik Zimáni: Šeď nevšímavosti okolo nás.
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 476
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 938
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 8 303
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 5 866
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 556
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 451
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 116
 8. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, part II. 2 796
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Gólman Martin Junas

Martin Junas je v klube spokojný. Aj preto v ňom odštartoval svoju štvrtú sezónu.


3 h

Dôvodom je obava z možného ovplyvňovania svedkov.


SITA 6 h
Henrich Ravas ešte ako brankár FK Senica.

Henrich Ravas v mladom veku odišiel do Anglicka, kde pôsobil v akadémiách Peterborough a Derby.


Juraj Hertel 11 h

Kandidát na primátora Martin Štepán tvrdí, že potenciál Skalice sa v súčasnosti využíva iba minimálne.


11 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Policajti namerali v mestskej časti Považskej Bystrice Milochov 28-ročného vodiča Kie Ceed, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 75 kilometrov za hodinu (km/h).


TASR 27. sep

Vodiči sa dlhodobo sťažujú, že na Hutách sa na asfalte šmýka.


26. sep

Dostavba bude trvať dlhšie a štát zaplatí viac.


13 h

Na diaľnicu muža vraj poslala navigácia.


TASR 10 h

Blogy SME

 1. Anton Kaiser: Krokom po minulosti rodiny Migazzi
 2. Adriana Boysová: Šuškandou opradená sexuálna výchova
 3. Matúš Lazúr: Kto bude šetriť a kto to celé zaplatí
 4. Miriam Studeničová: Je čas poznať pravdu o astrálnom svete
 5. Martin Kiňo: RODINNÉ FIRMY: Pre rodinnú firmu je vhodný externý poradca, pomôže riešiť aj konflikty (4. časť)
 6. Marek Mačuha: Prečo odvolať Matoviča
 7. Peter Fiabáne: Riešenia najväčších výziev vyžadujú čas a rozvahu, nie statusy na sociálnych sieťach.
 8. Patrik Zimáni: Šeď nevšímavosti okolo nás.
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 476
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 938
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 8 303
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 5 866
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 556
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 451
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 116
 8. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, part II. 2 796
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu