Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Skalica vyhrala na Pohroní. Kostelník: Najlepší súper na jar

Skalica pripravila Pohroniu prvú jarnú prehru. Tréner a strelec víťazného tímu sa však zhodli, že išlo doteraz o najkvalitnejšieho súpera pre Záhorákov v tomto kalendárnom roku.

(Zdroj: MFK Skalica - facebook)

Pohronie začalo zhurta a hosťujúca obrana mala čo robiť. Musela zblokovať niekoľko striel a centrov a aj s vypätím všetkých síl ustála domáci úvodný nápor. V 24. minúte prvýkrát pohrozili aj hostia, kedy po domácom rohu vyrazili do prečíslenia traja na jedného, ale domáci Bartoš skvelým šprintom prišiel svojmu osamotenému spoluhráčovi na pomoc a pripravil Skaličanov o loptu. Prvej strely na bránu sa Skaličania dočkali v 35. minúte, strelu zo šestnástky vyslal Sombat, Jenčo však jeho pokus kryl. V 39. minúte sa skvele uvoľňoval v šestnástke hostí Kosorín, už by stál sám pred Fišanom, ale v poslednej chvíli mu loptu vypichol Szocs, z následného rohu bránu prestrelil Pelegríni. V 42. minúte si domácich hráčov povodil po ihrisku Šebesta, s loptou vošiel až do šestnástky, ale jeho pokus smeroval mimo brány. V 44. minúte sa v súboji dvoch deviatok presadil Dolný, nacentroval pred bránu a Haša hlavou prekonal Jenča – 0:1. Pohronie tak na konci polčasu pykalo za nepremenené šance.

Druhý polčas začali lepšie hostia, už po dvoch minútach šiel na Jenča sám Dolný, Nosko sa ale stihol vrátiť a zblokovať jeho strelu. O minútu sa s Tesákom v šestnástke pohral Opiela ale jeho strela z uhla sa do priestoru brány nezmestila. V 60. minúte však pohrozili aj domáci, keď sa z diaľky do lopty oprel Pidruchnyi a Fišan musel predviesť parádny zákrok. O minútu neskôr Nosko po otočke s loptou v šestnástke prestrelil bránu. V 66. minúte nasledovala tutovka Pohronia, keď zo strany centroval Pidruchnyi, Rejdovian hlavičkoval, ale Fišan fantasticky podržal svoj tím. Pohronie však časom stratilo svoju prevahu a dielo skazy preň dokonal v 82. minúte Dolný, ktorý svoj únik zakončil do siete Jenča.

FK Pohronie – MFK Skalica 0:2 (0:1)

Góly: 44. Haša, 82. Dolný. Bez kariet, pred 638 divákmi rozhodoval Straka.

SKALICA: Fišan – Švrček, Majerník, Szocs, Mizerák, Sombat (70. Tomovič), Opiela, Hlavatovič, Haša (78. Jakubek), Šebesta, Dolný (84. Majtán). Tréner J. Kostelník.

Jozef Kostelník (tréner Skalice): „Toto bol dnes najlepší súper, proti ktorému sme hrali v jarnej časti. Som veľmi rád, že sa nám ho podarilo po kvalitnom a obetavom výkone poraziť, že sme vyhrali. Myslím, že dnes sme mali prvú nulu vzadu, takže som tomu veľmi rád. Po prvom polčase, keď sme vyhrávali 1:0, sme mali veľmi dobrý vstup aj do toho druhého, kde sme mohli ísť už do dvoj, či trojgólového vedenia, nepodarilo sa nám však streliť gól. Potom to ale druhým gólom Jožko Dolný po samostatnej akcii ukončil a sú to pre nás veľmi dôležité body.“

3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

M. Krajčí: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov

Takýmto spôsobom chce znížiť šírenie nového koronavírusu o 50 percent.

Testovanie na nový koronavírus.

Rada partnerstva schválila strategický rámec rozvoja regiónu

Ide o kľúčový dokument, ktorým sa pripravuje župa na čerpanie eurofondov.

Trnavský samosprávny kraj

Divadlo Jána Palárika vstúpilo do siete európskych divadiel

Vedenie očakáva, že spolupráca so špičkovými divadlami obohatí tvorbu o množstvo inšpirácií.