Sobota, 19. január, 2019 | Meniny má Drahomíra, Mário

Skaličania chcú proti Pohroniu ukončiť trápenie sa na ihriskách súperov

Skalica sa predstaví v piatok na ihrisku tímu FK Pohronie, kde bude chcieť podľa Lukáša Hlavatoviča naplno bodovať.

(Zdroj: MFK Skalica - facebook)

V 24.kole zdolali futbalisti Skalice na domácom štadióne Liptovský Mikuláš 4:1. Víťazstvo sa v prvom polčase nerodilo ľahko. Hostia sa po chybe v domácej obrane dostali do rýchlého protiútoku, ktorý sa nakoniec skončil gólom v sieti Fišana. Skaličania sa navyše v prvom polčase len ťažko dostávali do šancí. Obraz hry sa v druhom polčase zmenil. Po siedmich minútach domáci vyrovnavali zaslúhou Hlavatoviča. Následne pridali ďalšie tri góly z kopačky Szőcsa a Hašu a o víťazovi bolo rozhodnuté. “Gól sme chceli dať už v prvom polčase, súper bol zavretý na vlastnej polovici ihriska a čakal na brejky. Spravili sme chybu a vyšiel im jeden protiútok. V druhom polčase sme chceli dať čím skôr gól, to sa nám našťastie podarilo. Hostia behali v druhom polčase bez lopty, čím sa dostávali pod tlak. My sme premenili šance, ktoré sa nám naskytli," spomína na posledný domáci zápas Hlavatovič.

“Po mojom zranení ma to teší. Dostávam sa do šancí a niektoré dokážem premeniť."

Lukáš Hlavatovič o svojej streleckej forme v lige na jar.

Jarná časť ligy mu vychádza

Prečítajte si tiež: REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligu

Pre stredopoliara Skalice to bol na jar už tretí gól v lige. V domácom zápase proti Lokomotíve Košice rovnako vyrovnával stav stretnutia na 1:1, jeden gól pridal aj do siete Žiliny B v prvom zápase jarnej časti. “Po mojom zranení ma to teší. Dostávam sa do šancí a niektoré dokážem premeniť (smiech)," okomentoval svoju streleckú formu Hlavatovič.

Druha najvyššia futbalová liga pokračuje ďalej v nabitom programe. V piatok čaká na futbalistov Skalice ďalší súper, tentokrát sa predstavia na ihrisku Pohronia, ktoré na jeseň dokázali zdolať po góle Šebestu 1:0. Na Záhorákov čaká náročná úloha, z doterajších štyroch zápasov na ihriskách súperov dokázali na jar získať iba jeden bod. Skaličania ale veria, že negatívnu sériu na ihriskách súperov ukončia práve proti Pohroniu. “Už to musím prísť, dúfam že to bude v tomto najbližšom zápase," vysvetľuje Hlavatovič.

Všetko je otvorené

Prečítajte si tiež: FUTBALOVÁ MLÁDEŽ NA ZÁHORÍ: Kompletné výsledky, góly, tabuľky

Práve bodové straty na ihriskách súperov stáli Skalicu pozíciu lídra tabuľky. Momentálne im patrí so ziskom 44 bodov tretie miesto v tabuľke, Poprad je druhý vďaka lepšiemu skóre. Lídrom ligy je momentálne Sereď, ktorá má pred dvojicou Poprad-Skalica náskok ôsmich bodov. “Šesť zápasov, osemnásť bodov. Môžeme skončiť prvý, druhý alebo aj tretí. Uvidíme, ako sa to vyvinie. Šanca na prvé miesto je tu ale stále," dodáva na záver Hlavatovič.