Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Kitambalov ďalší gól nestačil, Senica prehrala v Podbrezovej (+FOTO)

Záhoráci sa začínajú ocitať v nezávidenia hodnej situácii. Koniec sezóny sa blíži a Seničania sú stále na poslednom mieste so štvorbodovým mankom na Prešov.

Lynel Kitambala sa opäť gólov presadil v senickom drese, tentokrát to však na body nestačilo.Lynel Kitambala sa opäť gólov presadil v senickom drese, tentokrát to však na body nestačilo. (Zdroj: TASR)

Seničania vstupovali v Podbrezovej na trávnik s cieľom zabodovať, čo im už velí aj tabuľka. Práve tento fakt im zrejme zväzoval nohy, lebo už v prvej minúte nezvládli obrannú fázu, Tereščenko sa rútil sám na bránu ale Holec svojich podržal. Bol to však ojedinelý zjav. V ďalších minútach sa hlavne bojovalo a hra bola veľakrát aj na dlhšie prerušená, kvôli ošetrovaniu hráčov. Na to doplatili domáci Kostelný aj hosťujúci Sarpei, ktorým zranenia nedovolili pokračovať ďalej.

V závere polčasu už sa museli opäť Seničania brániť zubami nechtami. Leškov pokus vyrazil Holec iba k Bernadinovi, ktorý však trestuhodne z dorážky zaváhal. Šikovne sa uvoľnil aj Wiezik, ale jeho strelu hostia zblokovali a nepresadil sa z ostrého uhla ani Leško. Prvé dejstvo gól nepriniesol.

V úvode druhej časti mal stopercentnú šancu senický Kitmbala, keď sa po Brašeňovom centri ocitol sám pred Kuciakom, ale z metra iba napálil do brankára, a tak platilo nedáš-dostaneš. Domáci Leško sa po výkope dostal do úniku a svoj nájazd premenil – 1:0. Kitambala však dostal minútu po inkasovanom góle druhú šancu a po ďalšom centri Brašeňa tentorkát z voleja vyrovnal - 1:1.

Po hodine hry ratoval pred Djodrevičom v páde Práznovský. V 74. minúte opäť domáci vyhrávali, keď sa Bernadina nadvakrát presadil v hosťujúcej šestnástke a prestrelil až trojicu Seničanov – 2:1. Kým sa hostia spamätali, pustil sa do individuálnej akcie Wiezik, jeho prudkú strelu Holec vyrazil iba do Ranka, od ktorého sa odrazila do senickej siete – 3:1. Záhoráci už nenašli síl na odpoveď a stále sú na poslednom mieste.

FK Železiarne Podbrezová - FK Senica 3:1 (0:0)

Góly: 52. Leško, 74. Bernadina, 77. Ranko (vl.) – 53. Kitambala. ŽK: 79. Leško - 71. Richtárech, 73. Zezinho, 74. Villaraga, 79. Medvědev. Pred 812 divákmi rozhodovali Pavlík – Bobko, Galo.

PODBREZOVÁ: Kuciak – Viazanko, Krivák, Djordjevič, Turňa – Kostelný (14. Njire), Sedláček – Bernadina, Tereščenko (70. Mikuš), Leško (90.+Mejri) – Więzik. Tréner M. Fabuľa.

SENICA: Holec – Ranko, Práznovský, Villarraga – Medvěděv, Richtárech, Zezinho (81. Diego), Sarpei (24. Kováč), Brašeň (72. Brašeň) – Celis, Kitambala. Tréner T. Caanen.

Ton Caanen, tréner Senice: "Bol to dobrý zápas i napriek ťažkým podmienkam na ihrisku, keďže terén je tu horší. Oba tímy chceli hrať futbal. Hlavne v druhom polčase, kedy sme inkasovali, no hneď sme sa dostali do zápasu pekným vyrovnávajúcim gólom na 1:1. Vedeli sme aj výsledok z Nitry, ktorá prehrávala, takže jeden bod nám nestačil, no i tak musíme získavať body, aj keď napokon Nitra vyhrala. Namiesto toho, aby sme išli so zámerom pridať druhý gól, tak sme inkasovali dvakrát v rozpätí štyroch minút a bolo po zápase. V tabuľke sa prakticky nič nezmenilo, stále je päť zápasov do konca. Musíme sa teda dobre pripraviť na ďalších súperov.