Štvrtok, 6. máj, 2021 | Meniny má HermínaKrížovkyKrížovky

Kitambalov ďalší gól nestačil, Senica prehrala v Podbrezovej (+FOTO)

Záhoráci sa začínajú ocitať v nezávidenia hodnej situácii. Koniec sezóny sa blíži a Seničania sú stále na poslednom mieste so štvorbodovým mankom na Prešov.

Lynel Kitambala sa opäť gólov presadil v senickom drese, tentokrát to však na body nestačilo.Lynel Kitambala sa opäť gólov presadil v senickom drese, tentokrát to však na body nestačilo. (Zdroj: TASR)

Seničania vstupovali v Podbrezovej na trávnik s cieľom zabodovať, čo im už velí aj tabuľka. Práve tento fakt im zrejme zväzoval nohy, lebo už v prvej minúte nezvládli obrannú fázu, Tereščenko sa rútil sám na bránu ale Holec svojich podržal. Bol to však ojedinelý zjav. V ďalších minútach sa hlavne bojovalo a hra bola veľakrát aj na dlhšie prerušená, kvôli ošetrovaniu hráčov. Na to doplatili domáci Kostelný aj hosťujúci Sarpei, ktorým zranenia nedovolili pokračovať ďalej.

V závere polčasu už sa museli opäť Seničania brániť zubami nechtami. Leškov pokus vyrazil Holec iba k Bernadinovi, ktorý však trestuhodne z dorážky zaváhal. Šikovne sa uvoľnil aj Wiezik, ale jeho strelu hostia zblokovali a nepresadil sa z ostrého uhla ani Leško. Prvé dejstvo gól nepriniesol.

V úvode druhej časti mal stopercentnú šancu senický Kitmbala, keď sa po Brašeňovom centri ocitol sám pred Kuciakom, ale z metra iba napálil do brankára, a tak platilo nedáš-dostaneš. Domáci Leško sa po výkope dostal do úniku a svoj nájazd premenil – 1:0. Kitambala však dostal minútu po inkasovanom góle druhú šancu a po ďalšom centri Brašeňa tentorkát z voleja vyrovnal - 1:1.

Po hodine hry ratoval pred Djodrevičom v páde Práznovský. V 74. minúte opäť domáci vyhrávali, keď sa Bernadina nadvakrát presadil v hosťujúcej šestnástke a prestrelil až trojicu Seničanov – 2:1. Kým sa hostia spamätali, pustil sa do individuálnej akcie Wiezik, jeho prudkú strelu Holec vyrazil iba do Ranka, od ktorého sa odrazila do senickej siete – 3:1. Záhoráci už nenašli síl na odpoveď a stále sú na poslednom mieste.

FK Železiarne Podbrezová - FK Senica 3:1 (0:0)

Góly: 52. Leško, 74. Bernadina, 77. Ranko (vl.) – 53. Kitambala. ŽK: 79. Leško - 71. Richtárech, 73. Zezinho, 74. Villaraga, 79. Medvědev. Pred 812 divákmi rozhodovali Pavlík – Bobko, Galo.

PODBREZOVÁ: Kuciak – Viazanko, Krivák, Djordjevič, Turňa – Kostelný (14. Njire), Sedláček – Bernadina, Tereščenko (70. Mikuš), Leško (90.+Mejri) – Więzik. Tréner M. Fabuľa.

SENICA: Holec – Ranko, Práznovský, Villarraga – Medvěděv, Richtárech, Zezinho (81. Diego), Sarpei (24. Kováč), Brašeň (72. Brašeň) – Celis, Kitambala. Tréner T. Caanen.

Ton Caanen, tréner Senice: "Bol to dobrý zápas i napriek ťažkým podmienkam na ihrisku, keďže terén je tu horší. Oba tímy chceli hrať futbal. Hlavne v druhom polčase, kedy sme inkasovali, no hneď sme sa dostali do zápasu pekným vyrovnávajúcim gólom na 1:1. Vedeli sme aj výsledok z Nitry, ktorá prehrávala, takže jeden bod nám nestačil, no i tak musíme získavať body, aj keď napokon Nitra vyhrala. Namiesto toho, aby sme išli so zámerom pridať druhý gól, tak sme inkasovali dvakrát v rozpätí štyroch minút a bolo po zápase. V tabuľke sa prakticky nič nezmenilo, stále je päť zápasov do konca. Musíme sa teda dobre pripraviť na ďalších súperov.

6. Senica 27 3 7 17 21:51 16

1. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  2. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  3. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  4. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  5. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  6. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  7. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  9. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička
  10. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je
  1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  2. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  3. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  7. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
  8. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
  9. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť
  1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 57 985
  2. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 18 384
  3. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 14 669
  4. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 11 631
  5. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 9 905
  6. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 8 268