Sobota, 20. apríl, 2019 | Meniny má Marcel

Kitambalov ďalší gól nestačil, Senica prehrala v Podbrezovej (+FOTO)

Záhoráci sa začínajú ocitať v nezávidenia hodnej situácii. Koniec sezóny sa blíži a Seničania sú stále na poslednom mieste so štvorbodovým mankom na Prešov.

Lynel Kitambala sa opäť gólov presadil v senickom drese, tentokrát to však na body nestačilo.Lynel Kitambala sa opäť gólov presadil v senickom drese, tentokrát to však na body nestačilo.(Zdroj: TASR)

Seničania vstupovali v Podbrezovej na trávnik s cieľom zabodovať, čo im už velí aj tabuľka. Práve tento fakt im zrejme zväzoval nohy, lebo už v prvej minúte nezvládli obrannú fázu, Tereščenko sa rútil sám na bránu ale Holec svojich podržal. Bol to však ojedinelý zjav. V ďalších minútach sa hlavne bojovalo a hra bola veľakrát aj na dlhšie prerušená, kvôli ošetrovaniu hráčov. Na to doplatili domáci Kostelný aj hosťujúci Sarpei, ktorým zranenia nedovolili pokračovať ďalej.

V závere polčasu už sa museli opäť Seničania brániť zubami nechtami. Leškov pokus vyrazil Holec iba k Bernadinovi, ktorý však trestuhodne z dorážky zaváhal. Šikovne sa uvoľnil aj Wiezik, ale jeho strelu hostia zblokovali a nepresadil sa z ostrého uhla ani Leško. Prvé dejstvo gól nepriniesol.

V úvode druhej časti mal stopercentnú šancu senický Kitmbala, keď sa po Brašeňovom centri ocitol sám pred Kuciakom, ale z metra iba napálil do brankára, a tak platilo nedáš-dostaneš. Domáci Leško sa po výkope dostal do úniku a svoj nájazd premenil – 1:0. Kitambala však dostal minútu po inkasovanom góle druhú šancu a po ďalšom centri Brašeňa tentorkát z voleja vyrovnal - 1:1.

Po hodine hry ratoval pred Djodrevičom v páde Práznovský. V 74. minúte opäť domáci vyhrávali, keď sa Bernadina nadvakrát presadil v hosťujúcej šestnástke a prestrelil až trojicu Seničanov – 2:1. Kým sa hostia spamätali, pustil sa do individuálnej akcie Wiezik, jeho prudkú strelu Holec vyrazil iba do Ranka, od ktorého sa odrazila do senickej siete – 3:1. Záhoráci už nenašli síl na odpoveď a stále sú na poslednom mieste.

FK Železiarne Podbrezová - FK Senica 3:1 (0:0)

Góly: 52. Leško, 74. Bernadina, 77. Ranko (vl.) – 53. Kitambala. ŽK: 79. Leško - 71. Richtárech, 73. Zezinho, 74. Villaraga, 79. Medvědev. Pred 812 divákmi rozhodovali Pavlík – Bobko, Galo.

PODBREZOVÁ: Kuciak – Viazanko, Krivák, Djordjevič, Turňa – Kostelný (14. Njire), Sedláček – Bernadina, Tereščenko (70. Mikuš), Leško (90.+Mejri) – Więzik. Tréner M. Fabuľa.

SENICA: Holec – Ranko, Práznovský, Villarraga – Medvěděv, Richtárech, Zezinho (81. Diego), Sarpei (24. Kováč), Brašeň (72. Brašeň) – Celis, Kitambala. Tréner T. Caanen.

Ton Caanen, tréner Senice: "Bol to dobrý zápas i napriek ťažkým podmienkam na ihrisku, keďže terén je tu horší. Oba tímy chceli hrať futbal. Hlavne v druhom polčase, kedy sme inkasovali, no hneď sme sa dostali do zápasu pekným vyrovnávajúcim gólom na 1:1. Vedeli sme aj výsledok z Nitry, ktorá prehrávala, takže jeden bod nám nestačil, no i tak musíme získavať body, aj keď napokon Nitra vyhrala. Namiesto toho, aby sme išli so zámerom pridať druhý gól, tak sme inkasovali dvakrát v rozpätí štyroch minút a bolo po zápase. V tabuľke sa prakticky nič nezmenilo, stále je päť zápasov do konca. Musíme sa teda dobre pripraviť na ďalších súperov.

5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Na Bielu sobotu sa piekol biely koláč, posvätené vajíčko si rodina delila

Výdatné jedlá si naši predkovia dožičili po veľkom pôste, mala sa tým zabezpečiť hojnosť a tohoročná úroda.

Razia v Senici: Opití tínedžeri a medzinárodne hľadaný Maďar

V noci z piatka na sobotu bola v dvoch kluboch v meste Senica policajná razia.

Policajná razia v Oravskom Podzámku.
Marián Studenič (vľavo) v drese slovenskej reprezentácie.

Vláčik Záhoráčik bude jazdiť už tretiu sezónu

Vlakom sa budú môcť zviezť turisti, ktorí si chcú urobiť pešie túry, alebo sa na zaujímavé miesta od zastávok plánujú dostať na bicykli.