RADIMOV. Slivky, marhule, broskyne či višne končia u rodiny Hrušeckých ako zaváraniny. Ak však niečo zvýši, vyrábajú z nich pálenky, s ktorými chodia na mnohé prehliadky či súťaže. Ich výrobky už získali viacero diplomov, ocenení a pohárov.
Dedičstvo rodiny
Záľuba rodiny Hrušeckých sa začala pred desiatkami rokov. V ich rodine sa stala výroba páleniek tradíciou a dedičstvom starých otcov a ich otcov. Je to však pre nich i forma zrelaxovania sa a oddychu.

„Viem, že dedov príbeh sa začal zberom ovocia, neskoršie starostlivosťou o kvas a výberom správnej pestovateľskej pálenice. Teraz sa snaží preniesť všetky dlhoročné skúsenosti na mladšiu generáciu a umožniť nám vyhnúť sa začiatočníckym chybám,“ povedala Simona Hrušecká.Celý proces pálenia prináša produktom veľmi harmonickú, nezameniteľnú a lahodnú chuť. „Proces výroby je alchýmiou, ide o difúzny proces, ktorý sa začína privezením ovocného kvasu a jeho naliatím do kotla, zahriatím na určitú teplotu a získaním typického destilátu,“ povedal Ferdinand Hrušecký.
Pálenku urobia z toho, čo zvýši
Ovocie, ktoré Hrušeckí používajú na výrobu páleniek, pochádza z ich záhrady. Najskôr však ovocie zavaria, až potom vyrábajú pálenku.