V súboji o lídra ligy skalický debakel +FOTO

Duel medzi Sereďou a Skalicou mal až nečakane hladký a jednoznačný priebeh.

(Zdroj: (STC))

Sereď – Skalica 5:0 (2:0)

Hoci hostia rozohrávali, nestihli sa s loptou ani zoznámiť, okamžite im ju Sereďania vzali a únik Moronga po ľavej strane skončil faulom v pokutovom území. Už v 1. minúte tak mali domáci možnosť penalty, ktorú kapitán Mečiar premenil. Sereďania nad svojim súperom jasne dominovali a v 12. minúte zo „skráteného rohu“ nachytal hosťujúceho gómana na hruškách Bilas, ktorého prudký center sa od zadnej žrde odrazil do siete.

Skalickej pohorme nebolo koniec, pretože v 23. minúte nedorozumenie stopérov vyriešil Szöcs iba faulom na už unikajúceho Popina a nasledovala červená karta. Sereďania v prvom polčase prevahu pretavili ešte do brvna po strele Richnáka a spojnice po priamom kope Mečiara.

Do druhého polčasu nastúpili Záhoráci s cieľom aspoň vyrovnať, chvíľami dominovali na lopte, kým Morong nedal tretí gól a bolo po zápase. Nasledovali hosťujúce snahy o brejky, ale Sereď už si zápas strážila.

Navyše, keď si na ľavej strane hodil loptu na pravú nohu Ulrich a prekonal svojho bývalého spoluhráča zo Skalice Čikoša-Pavlička, bolo už 4:0 a bodku za sereďským koncertom dal po vyhnutí sa ofsajdu opäť Morong – 5:0. Skaličania za celý zápas netrafili priestor troch žrdí a Sereď tak ide do čela ligy.

Góly: 2. Mečiar (11m), 13. Bilas, 56. a 75. Morong, 60. Ulrich. ŽK: 39. Richnák – 12. Mizerák, 40. Švrček, 41. Tomovič, ČK: 23. Szöcs. Pred 920 divákmi rozhodovali Ďurčo – Pozor, Jankovič.

SEREĎ: Ružinský – Mečiar, Michalík, Bilas (80. Mihálik), Ulrich (70. Laura), Loduha, Morong, Richnák (58. Pankarićan), Ventúra, Djiby Ba, Popin. Tréner M. Šarmír.

SKALICA: Čikoš-Pavličko – Švrček, Jakubek, Szöcs, Lipták – Tomovič (69. Majtán), Opiela – Hlavatovič, Haša, Mizerák (59. Šebesta) – Dolný (75. Ondriš). Tréner J. Kostelník.

1. Senica: Prezident Andrej Kiska rokoval s predstaviteľmi mesta 356
  2. Janovi Kalabiškovi zmenila Senica život, teraz sa obáva o jej zotrvanie v lige 328
  3. Skalicu opäť "obsadili nafukovačky" (FOTOGALÉRIA+VIDEO) 97
  4. Baťov kanál v Skalici otvoria už 1. mája + FOTO 63
  5. Tréner HK Skalica Michal Ružička: Mali sme kreativitu, ale chýbali nám fyzické parametre 62
  6. Haša trojgólovým hrdinom Skalice proti Spišskej Novej Vsi 54
  7. Andrej Kiska navštívi Senicu, hovoriť bude i o obchvate mesta 46
  8. Skalica chce priblížiť históriu prihraničného regiónu 33
  9. Útulok v Senici má plný stav, potrebuje krmivo 27
  10. V Senici sa predstavili mladí herci, najlepší postúpili do celoslovenského kola 17