Bratia Súkeľovci vzali za desať minút Skalici všetky body

Hokejisti Skalice majú za sebou prvý zápas baráže o extraligu.

(Zdroj: FACEBOOK HK SKALICA)

BARÁŽ

1. KOLO

Liptovský Mikuláš – Skalica 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)

Na prvú vážnejšiu šancu čakali diváci na Liptove do 6. minúty, kedy po spolupráci bratov Súkeľovcov zvonila žrď. Postupne sa však hral skôr taktický hokej až do konca prvej časti.

V úvode druhej časti najskôr Skaličania aj so šťastím ustáli oslabenie, keď ich opäť zachránila žrď, aby po polhodine zaskočili domáce rady. Kňazev našiel spoza brány Škápika, ktorý nadvakrát otvoril skóre – 0:1. Aby toho nebolo málo, tesne pred koncom druhej časti napriahol po buly Jurák a Skalica viedla na Liptove už 2:0.

Do 50. minúty to vyzeralo, že Skaličania kráčajú v ústrety prvým bodom v baráži o extraligu. Lenže od 52. minúty začali koncertovať Súkeľovci. Najskôr Matúš Súkeľ aj so šťastím pretlačil puk do siete – 1:2. O dve minúty neskôr stečovanú strelu M. Sukeľa poslal do siete J. Súkeľ a bolo 2:2. Skaličania sa nestihli ani spamätať a už o dve minúty neskôr po strele M. Súkeľa prehrávali – 3:2. Oddychový čas nepomohol a J. Súkeľ strelou do prázdnej brány v samom závere upravil na konečných 4:2.

Góly: 52. a 56. M. Sukeľ, 54. a 59. J. Sukeľ - 30. Škápik, 38. Jurák.

Vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 42:23. Divákov: 700

SKALICA: Petrík – Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Straka, Čederle, Kukliš – Kučera, Vereš, Kňazev – Kotzman, Jarolín, Janáč – Jurák, Schmidt, Okoličány – Hluch, Dufek, Dmitrijev.

Ďalší výsledok baráže: Detva – Michalovce 4:2 (3:0, 1:0, 0:2).

Tabuľka:

1. L. Mikuláš 1 1 0 0 0 4:2 3

2. Detva 1 1 0 0 0 4:2 3

3. Skalica 1 0 0 0 1 2:4 0

4. Michalovce 1 0 0 0 1 2:4 0

1. Góly v Lige majstrov, tituly a pôsobenie v Taliansku. Teraz ich čaká baráž o Fortuna ligu. 116
  2. Tomáš Majtán: Mojím cieľom je zahrať si Fortuna ligu 109