Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Skalica odštartovala jar víťazstvom, Žilinu B zdolala v napínavom zápase

Futbalisti Skalice zdolali vo svojom prvom ligovom zápase na jar béčko Žiliny 3:2.

(Zdroj: MFK SKALICA)

V úvode stretnutia vyskúšali pozornosť hosťujúceho brankára Vajsu Mizerák a Majtán strelami z hranice šestnástky. O niečo nebezpečnejší bol pokus domáceho Opielu, jeho strela z dvadsiatich piatich metrov letela len tesne nad bránu Vajsu. V 20.minúte to z rohu po centri Mizeráka skúšal Hlavatovič, jeho strelecký pokus hlavou ale nesmeroval medzi tri žrde. Hostia zo Žiliny sa k najväčšej šanci v prvom polčase dostali v 22.minúte, strelu hosťujúceho kapitána Kleca z hranice jedenástich metrov zneškodnil reflexívnym zákrokom domáci brankár Čikoš-Pavličko. Pri ďalšom presnom Mizerákovom centre sa nedohodla domáca dvojica Majtán-Dolný, ktorá vletela do lopty a poslala ju mimo brány. V 31.minúte to už ale domácim vyšlo. Ďalší presný center poslal z rohu Mizerák, Hlavatovičov druhý pokus hlavou už skončil v sieti - 1:0. Skaličania pridali v 43.minúte aj gól do šatne, tentokrát centroval Švrček a loptu do siete poslal hlavou Haša, pre ktorého to bol v tomto aktuálnom ročníku už ôsmy ligový gól - 2:0.

Išli za víťazstvom do poslednej minúty

V úvode druhého polčasu sa snažil zapísať do listiny strelcov Majtán, pri jeho pokusoch však chýbala presnosť. V 63.minúte to skúšali domáci opäť z rohu, k hlavičke sa dostal už tradične Hlavatovič, tentokrát však netrafil bránu. Žilinčania boli v druhom polčase aktívnejší, snažili sa kombinovať na polovici súpera. V 68.minúte odmenil ich aktivitu po centri z pravej strany presnou strelou Martinček - 2:1. V 73.minúte bolo vyrovnané, Skalica inkasovala takmer identický gól. Center z pravej strany poslal za chrbát Čikoša-Pavlička opäť hosťujúci Martinček. Odpoveď domácich mohla prísť okamžite po inkasovanom góle. Do úniku sa na pravej strane dostal Mizerák, v páde však vyslal prudkú strelu iba vysoko nad bránu. Domácich vyrovnávajúci gól nakopol k väčšej aktivite, strelecké pokusy Hašu, Hlavatoviča a Tomoviča gól nepriniesli. Hrdinom zápasu sa stal domáci Haša. V 89.minúte vybojoval na hranici šestnástky loptu a presnou strelou rozhodol o troch bodoch pre svoje mužstvo.

MFK Skalica - MŠK Žilina B 3:2 (2:0)

Góly: 32. Hlavatovič, 43. a 89. Haša - 64. a 79. Martinček ŽK: 76. Majtán, 88. Mizerák, 89. Haša Pred 312 divákmi rozhodovali Ježík - Roszbeck, Čajka.

SKALICA: Čikoš-Pavličko - Švrček, Jakubek, Szöcs, Lipták, Hlavatovič, Opiela, Mizerák, Majtán (79. Šebesta), Haša, Dolný (72. Tomovič).

ŽILINA B: Vajs - Martinček, Suľa (67. Majdan), Klec, Gerebenits (83. Hundák), Gamboš, Václavík, Moško (57. Sluka), Šušolík, Minárik, Krela.

Jozef Kostelník, tréner Skalice: “Dnes to bol pre nás prvý zápas na jar. Obojstranne to bol veľmi dobrý futbal, zaujímavý hlavne pre diváka. Ukázalo sa dnes, ako zradný je výsledok 2:0 vo futbale. Ukázala sa herná kvalita a sila tohto mužstva, ktoré pri vyrovnaní ukázalo, že má charakter a ide za víťazstvom.”

Tibor Goljan, asistent trénera Žiliny B: “Vedeli sme, že nás bude čakať ťažký súper s výbornou defenzívou a skúsenými hráčmi. Pre nás je každý zápas v druhej lige ťažký, máme veľmi mladé mužstvo. Domáci pre nás pripravili veľmi dobrú hraciu plochu. Góly sme strelili po pekných akciách, domáci využili svoje skúsenosti. Prvý gól sme typicky inkasovali po štandartke. S výsledkom samozrejme nie sme spokojný, pre chalanov to je ale dobrá skúsenosť. Ukázali perspektívu pre náš A-tím.”