Piatok, 25. máj, 2018 | Meniny má Urban

Skaličania sa na východe gólovo nepresadili a opäť sú porazeným finalistom

HK Skalica dominovala v základnej časti 1. hokejovej ligy, ale s blížiacim sa koncom play ff, sa jej prestalo strelecky dariť a nakoniec prehrala finálovú sériu s Michalovcami 1:3 na zápasy.

(Zdroj: HK DUKLA MICHALOVCE)

3. ZÁPAS

Michalovce – Skalica 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) – stav série 2:1

Tretí zápas bol veľmi dôležitý najmä z hľadiska psychiky. Obe mužstvá ho preto začali opatrne. Aktívnejší boli domáci, ale hostia pozorne bránili. Následne prišli vyložene šance na oboch stranách, ale hráči zakončili nepresne. Zlomový moment zápas prišiel v závere prvej časti. Domáci dostali možnosť presilovky, zavreli Skaličanov a nahodený Piatakov puk sa aj so šťastím poodrážal za bránkovú čiaru – 1:0.

Skaličania ta museli začať v druhej časti hrať. Dostali aj možnosť niekoľkých presiloviek, ktoré však trestuhodne nevyužili, a tak prišiel v závere druhej tretiny ďalší trest. Skaličania sa až príliš sústredili na za bránkou hrajúceho Solomonchaka, ktorý tak našiel pred bránou nekrytého Halása a bolo 2:0.

Navyše v tretej časti išiel na trestnú lavicu Dufek a Piatak delovkou prekonal Petríka aj po tretikrát – 3:0. Michalovčania už si záver zápasu postrážili a nebyť reakcie domáceho Kolbu, ktorý poslal päsťou do nemocnice Kučeru, bolo by to celkom slušné a zaslúžené víťazstvo.

Góly: 20. a 48. Piatak, 38. Halás.

Vylúčení: 6:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 39:25. Divákov: 2298.

SKALICA: Petrík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Hujsa – Sloboda, Mikéska, Kotzman, Jarolín, Janáč – Janík, Straka, Jurák, Schmidt, Okoličány – Kukliš, Hluch, Duek, Kučera, Kniazev.

Michal Ružička: „Chceli sme v Michalovciach uspieť, bohužiaľ, tesne pred koncom prvej tretiny sme inkasovali a domáci sa dostali na koňa. Do druhej časti sme išli s tým, že si počkáme na chybu Michaloviec a pokúsime sa ju potrestať. Miesto toho sme pred koncom druhej časti opäť inkasovali a po tomto góle už mi to pripadalo tak, že sme nenašli dostatok síl so zápasom ešte niečo urobiť.“

4. ZÁPAS

Michalovce – Skalica 4:0 (2:0, 0:0, 2:0) – konečný stav série 3:1

V poslednom zápase Skaličania nesmeli prehrať, ak nechceli druhý rok po sebe ukončiť prvú ligu ako porazený finalista. Psychická výhoda však bola na strane domácich, ktorých hnal aj vypredaný štadión. Potvrdili to už v tretej minúte, keď Skaličania pustili do prieniku Tomu, ktorého strelu ešte Petrík vyrazil, ale na dorážku Bánovského nemal nárok – 1:0. Navše v 14. minúte putoval na trestnú lavicu Hlúch a Solomonchak veľmi rýchlo využil výhodu o jedného hráča – 2:0.

Kto čakal, že hostia začnú v druhej časti viac riskovať, bol na omyle. Hoci hostia zvýšili tempo, domáci pozorne bránili a veľmi rýchlo dostupovali hráčov Skalice, čím je znemožnili podnikať nebezpečné akcie.

Do tretej časti tak Záhoráci vstupovali s vedomím, že ak nedajú minimálne dva góly, opäť budú z nich porazení finalisti. Ibaže Okoličány ani Kotzman v dobrých šanciach svoje mužstvo do zápasu nevrátili, a tak v závere tretiny Halás v presilovke definitívne spečatil triumf Michaloviec v 1. lige – 3:0. Posledné slovo mali domáci Fajčák, ktorý iba dokumentoval domáce oslavy štvrtým gólom – 4:0.

Góly: 3. Banovský, 14. Solomonchak, 56. Halás, 57. Fajčák.

SKALICA: Petrík – Škápik, Horváth, Kotzman, Vereš, Janáč – Sloboda, Mikéska, Jurák, Schmidt, Okoličány – Janík, Straka, Vaškovič, Jarolín, Kniazev – Kukliš, Hluch, Dufek, Hujsa.