Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Skalica je vo finále! V Topoľčanoch raz vyhrala (FOTO)

Hokejisti HK Skalica postúpili do finále play off prvej ligy, keď vyradili Topoľčany po štyroch zápasoch.

(Zdroj: JAŠ)

3. ZÁPAS

Topoľčany – Skalica 1:0pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0) - stav série 1:2

Tretí semifinálový duel I. hokejovej ligy priniesol vyrovnaný hokej, v ktorom sa v úvodnej tretine striedali šance na oboch stranách, ozdobami stretnutia boli výkony oboch brankárov. V úvodnej tretine ani jedno z mužstiev nedokázalo využiť po dve presilové hry.

V prostrednej časti si domáci vypracovali presilovku, ale skóre sa stále nemenilo. Veľké príležitosti hostí prišli od 27. minúty, kedy hrala Skalica dve presilovky v rade, no v domácej bránke priam čaroval brankár Juraj Halo. Najmä vďaka jeho výkonu aj po druhej tretine svietilo na ukazovateli stav 0:0.

V záverečnej tretine pokračoval opatrný hokej, ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť chybu. Šance sa prelievali z jednej strany na druhú, obrany oboch tímov pracovali zodpovedne, no nad všetkými vynikalo brankárske duo Halo – Petrík.

Zápas sa tak prehupol do predĺženia, hostia od 63. minúty hrali presilovku, ale po minúte za hákovanie Mikésku sa pomer síl na ľade vyrovnal. Domáci tréner zareagoval oddychovým časom a hneď po ňom Minárik našiel kapitána Bystričana, ktorý potiahol puk medzi kruhy a prekrásnou strelou rozhodol o prvej výhre Topoľčian v semifinálovej sérii.

Gól: 65. Bystričan.

Vylúčení: 6:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 33:44. Divákov: 2112.

SKALICA: Petrík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Hujsa – Sloboda, Mikéska, Kotzman, Jarolín, Janáč – Janík, Pavešic, Jurák, Schmidt, Okoličány – Kukliš, Straka, Dufek, Kučera, Kniazev.

Michal Ružička (tréner Skalice): "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, v ktorom budú Topoľčany čakať na našu chybu. Dlho sa hralo bez gólov, hoci sme si vytvorili niekoľko dobrých šancí, ale gól sme streliť nedokázali. Nepodarilo sa nám využiť ani jednu presilovku a pokiaľ nedáme gól, tak vyhrať nemôžeme. V predĺžení sa šťastie priklonilo na stranu domácich, a preto vyhrali. V stredu nás čaká ďalší zápas a my urobíme všetko preto, aby sme vyhrali."

Ďalší výsledok 3. zápasu semifinále play off: Prešov - Michalovce 4:0 - stav série 2:1.

4. ZÁPAS

Topoľčany – Skalica 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) - konečný stav série 1:3

Domáci hokejisti lepšie vstúpili do zápasu a hneď v úvode si vypracovali dve gólové šance. Spoľahlivý Petrík bol ale na mieste, na druhej strane zneškodnil prečíslenie hostí oslávenec Juraj Halo, ktorý oslávil 23. narodeniny. V 8. minúte si po aktivite pred bránkou hostí vybojovali domáci presilovú hru, ale napriek tlaku vytúžený gól nepadol. Prvú presilovku si vypracovali i hostia v 15. minúte, taktiež ale skončila bez gólového efektu.

Do prostrednej tretiny vstúpili hostia aktívnejšie, dostali sa do tlaku. Skalica si po faule zahrala aj presilovku, ale domáci obrancovia na čele s Halom odolávali. Aj v ďalšom priebehu sa obraz hry nezmenil, šance sa striedali na oboch stranách.

V stup do záverečnej tretiny vyšiel hosťom na výbornú, keď po vyhranom buly a následnej strele doklepol puk za bezmocného Hala nekrytý Jurák – 0:1. Topoľčany vsadili všetko na vyrovnanie, hostia hrali na brejky. V 48. minúte stratil na útočnej modrej puk Bystričan a hostia z prečíslenia prepálili Janáčom – 0:2. V ďalšom priebehu sa domácim podarilo zatlačiť súpera do vlastnej obrannej tretiny, strely lietali z každej pozície, ale Petrík i za pomoci obetavých hráčov Skalice odolával. Tri minúty pred koncom domáci po dvoch nevyužitých presilovkách odvolali i brankára, no skúsený Hujsa strelou do prázdnej bránky rozhodol o zaslúženom postupe skalických hokejistov do finále.

Góly: 42. Jurák, 48. Janáč, 58. Hujsa.

Michal Ružička (tréner Skalice): "Bol to opäť ťažký zápas. Vedeli sme dobre, že to víťazstvo nepríde samé. Už po druhej tretine sme mali na konte 33 striel a keď k tomu prirátam i utorkový zápas, v ktorom sme neskórovali, tak domáci gólman zneškodnil cez 80 striel v rade. Po druhej tretine sme si v kabíne povedali, že musíme po každej strele ísť do dorážky a hneď v úvode tretej tretine sme po takejto akcii strelili aj vedúci gól zápasu. Po góle nám spadol kameň zo srdca a poctivou hrou sme tesný náskok nielen udržali, ale ešte ho aj navýšili ďalšími dvomi gólmi. Vyhrali sme v sérii 3:1, no na oslavy nie je čas, z postupu sa môžeme síce chvíľu tešiť, ale už rýchlo sa musíme pripraviť na finálovú sériu, ktorá štartuje už v pondelok."