Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Skaličania sú víťazstvo od finálovej série

Hokejisti HK Skalica zvládli úvodné dva zápasy semifinále play, keď na svojom ľade zdolali Topoľčany, a tak v utorok vycestujú na ľad súpera s vidinou postupu do finále play off.

Skalica vyhrala už 21 zápasov v rade.Skalica vyhrala už 21 zápasov v rade. (Zdroj: FACEBOOK HK SKALICA)

SEMIFINÁLE

1. ZÁPAS

Skalica – Topoľčany 4:3pp (1:0, 2:1, 0:2 – 1:0) – stav série 1:0

Semifinále začalo vylúčením na hosťujúcej strane, ale aj prvou šancou. Postupne sa pridalo na tvrdosti, a tak sa hráči na trestnej lavici striedali. V závere tretiny však domáci využili presilovku, kedy od modrej nahodil puk Vereš a ten skončil v sieti – 1:0.

V úvode druhej časti zvýšil domáce vedenie šikovným tečom po Schmidtovej strele Kniazev – 2:0. Po polhodine už bolo 3:0, keď Mikéska pri presilovke 5 na 3 z pravého kruhu prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a zdalo sa, že Skalica si pohodlne kráča pre prvý bod. Ibaže presilovku na konci druhej časti využili aj hostia a Uhnák bombou od modrej znížil na 3:1.

Záverečná tretina tak priniesla hokej hore-dolu a keď Tábi v 48. minúte z uhla nachytal domáceho gólmana a znížil na 3:2, hostia dostali krídla. Boli aktívnejší a Tábi v 56. minúte dotlačil do siete vyrazený puk gólmanom – 3:3. Začínalo sa odznova a v predĺžení sa mohli Topoľčanci postarať aj o dokonalý obrat, ale Petrík domácich podržal. Naopak, svojich nepodržal hosťujúci Kompas, ktorý nahodený puk takmer z polovičky vyrazil iba pred seba, kde už bol rozbehnutý Mikéska a vystrelil domácim prvý bod – 4:3.

Góly: 20. Vereš, 25. Kniazev, 33. a 63. Mikéska – 37. Uhnák, 48. a 56. Tábi.

Vylúčení: 5:8, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 44:35. Divákov: 1528.

SKALICA: Petrík – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka, Kukliš – Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Okoličány, Schmidt, Kotzman – Kniazev, Kučera, Dufek.

Ďalší výsledok 1. semifinálového zápasu: Michalovce – Prešov 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) – stav série 0:1.

2. ZÁPAS

Skalica – Topoľčany 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) – stav série 2:0

Druhé stretnutie už bolo o čosi opatrnejšie, ale najmä blížiaci sa koniec prvej časti poznačili vylúčenia za strkanice a vrazenie na mantinel.

Opatrný hokej pokračoval aj po zmene strán, Vaškovič nevyzrel na Hala, hostia zasa mierili z ojedinelých pokusov mimo. Ibaže v 33. minúte išiel na trestnú lavicu Janáč a o minútu neskôr tečoval Uhnákovu strelu od modrej Tábi a hostia vyhrávali – 0:1. Domáci tak museli pridať, aj oni dostali možnosť presilovej hry a Horváth z bezprostrednej blízkosti vyrovnal.

Záverečná časť už priniesla väčšiu aktivitu domácich, ale aj nebezpečné brejky hostí. Lenže v 55. minúte držal hosťujúci Kohút až pridlho súperovu hokejku, za čo išiel na dve minúty a Skaličanom viac nebolo treba. Vaškovičovu strelu od modrej počas presilovky gólman iba vyrazil pred Horvátha a ten zariadil zvrat – 2:1. Skôr ako sa Topoľčany stihli spamätať a naplánovať stratégiu na posledné minúty, pretlačil Vaškovič puk za hosťujúceho gólmana aj tretikrát a v 58. minúte tak bolo rozhodnuté – 3:1. Skalica vedie v sérii už 2:0.

Góly: 36. a 55. Horváth, 58. Vaškovič – 34. Tábi.

Výlučení: 5:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 45:28. Divákov: 1654.