ŠTVRŤFINÁLE PLAY OFF
1. ZÁPAS
Skalica – Považská Bystrica 5:2 (1:2, 3:0, 1:0) – stav série 1:0
Skaličania vstupovali do play off s impozantnou víťaznou sériou, ktorá však lepšie, zdá sa, namotivovala súpera. Považania najskôr nevyužili nájazd dvaja na jedného, aby potom v presilovke otvorili skóre – 0:1. Netrvalo dlho a pri ďalšom oslabení domácich už bolo 0:2. Hororový scenár prerušil kontaktným gólom po teči Mikéska.
V druhej časti už začali domáci potvrdzovať rolu favorita. Najskôr po buly vyrovnal Schmidt a o minútu neskôr už Záhoráci vyhrávali, keď strela Vereša prepadla Dzubinovi za chrbát – 3:2. V závere druhej časti sa Skalici ešte raz podarilo udrieť a štvrtým gólom si poistili vedenie, keď opäť hosťujúci gólman neudržal puk, tenotkrát po strele Straku – 4:2.
V poslednej časti začali hostia byť aktívnejší a snažili sa o kontaktný gól. Domáci viackrát ustáli pokusy aj vďaka Petríkovi. V poslednej minúte nakoniec Považania odvolali gólmana a Jarolín gólom do prázdnej brány pripísal prvý „bod“ na stranu domácich.
Góly: 12. Mikéska, 23. Schmidt, 24. Vereš, 40. Straka, 60. Jarolín – 4. Ligas, 10. Klíma.
Vylúčení: 6:9, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 38:32. Divákov: 918.
SKALICA: Petrík – Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Pavešic, Kukliš, Straka – Vaškovič, Vereš, Hujsa – Jurák, Jarolín, Janáč – Hluch, Kučera, Kňazev – Kotzman, Schmidt, Okoličány.
Ostatné výsledky 1. zápasu play off: Michalovce – Spišská Nová Ves 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) – stav série 1:0, Prešov – HC Bratislava 5:1 (2:0, 0:1, 3:0) – stav série 1:0, Topoľčany – Dubnica 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0).
2. ZÁPAS
Skalica – Považská Bystrica 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0) - stav série 2:0
Aj v druhom zápase sa potvrdilo, že play off je úplne iná súťaž a postavenie v tabuľke nič neznamená. Aktivita hostí znamenala domáce oslabenia, ktoré ale Skalica ustála. V prvej časti sa diváci gólu nedočkali.
Druhá časť už bola viac v réžii domácich, ktorí nastrelili žrď a dokonca dvakrát nebezpečne zaútočili aj v oslabení. Ibaže v 33. minúte sa puk nečakane dostal až Ligasovi a tentokrát hostia udreli – 0:1. Domáci zostali zaskočení a do konca druhej časti nenašli síl na odpoveď.
V tretej časti Skaličania v snahe vyrovnať začali preberať iniciatívu, ale do zakončenia sa dostávali len veľmi ťažko. Naopak, hostia podnikali do čoraz viac otvorenejšej obrany nebezpečné výpady. V závere už tiekli nervy na oboch stranách, ale Skaličania ich mali pevnejšie a najskôr v presilovke 5 na 3 desať sekúnd pred koncom vyrovnali keď sa v spleti hokejok presadil Horváth – 1:1:
Išlo sa teda do predĺženia, kde si domáci preniesli ešte jednu presilovku a stopercentne využili viacej priestoru, keď Škápik dostal veľa priestoru a rozhodol o výhre 2:1.
Góly: 60. Horváth, 61. Škápik – 34. Ligas.
Vylúčení: 7:12, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 32:27. Divákov: 911.
SKALICA: Petrík – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavečic, Janík, Straka, Kukliš – Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Kniazev, Kučera, Hluch – Okoličány, Schmidt, Kotzman.
Ostatné výsledky 2. zápasu play off: Michalovce – Spišská Nová Ves 9:2 (2:1, 4:0, 3:1) – stav série 2:0, Prešov – HC Bratislava 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) – stav série 2:0, Topoľčany – Dubnica 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) – stav série 2:0.