Skaličania sa na play off naladili víťazstvom

Základná časť prvej hokejovej ligy napísala v piatok svoju poslednú kapitolu. Od utorka začína vyraďovacia časť, v ktorej ide už o všetko.

(Zdroj: FACEBOOK HK SKALICA)

45. KOLO

Skalica – Trnava 7:2 (3:0, 2:0, 2:2)

Domáci mali už pred zápasom istotu prvého miesta a hostia zasa istotu toho, že sa v play off nepredstavia. Hralo sa teda bez výraznejších emócií, no podľa domácej réžie. Už v piatej minúte otvoril skóre Jarolín a ešte v prvej časti ho napodobnili Vaškovič s Mikéskom.

Hostia sa snažili ukončiť sezónu so cťou, vypracovali si aj šance, ale na domácich jednoducho nemali. Tí okamžite trestali po kombinačnej akcii Janáčom už na 4:0. Trnava dostala v druhej tretine aj ďalšiu šancu, ale počas svojej presilovky si nedala pozor na skúseného Jarolína, ten aj v oslabení unikol a upravil už na 5:0.

Záverečná tretina už sa niesla v pokojnom tempe z oboch strán a hostia z Trnavy sa predsa len dočkali. Zaváhanie domácej obrany potrestal po úniku Mrava – 5:1. Ibaže domáci o tri minúty neskôr odpovedali Vaškovičom. V závere sa ešte raz tešili obe mužstvá z gólu a základnú časť tak ukončili po výsledku 7:2.

Góly: 5. a 35. Jarolín, 15. a 47. Vaškovič, 18. Mikéska, 26 a 56. Janáč – 44. Mrava, 50. Baránek.

Vylúčení: 3:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránu: 45:32. Divákov: 708.

SKALICA: Petrík – Horváth, Škapík, Mikeska, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka, Kukliš – Hujsa, Dufek, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Kniazev, Kučera, Hluch – Schmidt.

Ostatné výsledky 45. kola: Dubnica – Nové Zámky 24:2 (7:1, 9:0, 8:1), Prešov – Topoľčany 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0), Michalovce – HC Bratislava 12:0 (1:0, 9:0, 2:0), Považská Bystrica – Spišská Nová Ves 3:1 (1:0, 0:0, 2:1).

4. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  5. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  6. Keď Slováci krotia morský vietor
  7. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali
  8. Máte už program pre deti na túto sobotu?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Hokej  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne, Hokej - Zimná olympiáda 2018 (ZOH 2018), Skalica, Hokej

Senicu zachránil vo Fortunalige francúzsky žolík Kitambala

Záhorácka baráž o Fortunaligu sa nakoniec skončila šťastnejšie pre Seničanov.

So sekerou v ruke sa mu vyhrážal zabitím, muž zo záložne ušiel

Polícii sa podarilo vypátrať muža podozrivého z lúpeže v záložni v Hlohovci.

Majerník systém hry meniť nechce, Richtárech sa spolieha aj na fanúšikov

Prvý barážový duel záhoráckého derby medzi Skalicou a Senicou vyhrali zverenci trénera Kostelníka 2:1. Pred zajtrajšou odvetou je tak všetko otvorené.