Streda, 16. január, 2019 | Meniny má Kristína

Skalica víťazom základnej časti, v play off proti P. Bystrici

Kolo pred koncom základnej časti 1. hokejovej ligy sú známe všetky podrobnosti. Triumf putuje do Skalice. Boj o postup začína do baráže začína.

Hokejisti Skalice, ilustračná fotografia(Zdroj: Facebook HK Skalica)

44. KOLO

Skalica – Dubnica 7:2 (2:1, 4:0, 1:1)

Hostia začali na Záhorí lepšie a do vedenia išli v 5. minúte po vydarenej kombinačnej akcii. Avšak hokejovú pohodu, ktorá momentálne vládne v Skalici, môžu všetci len závidieť, a tak domáci najskôr Schmidtom spoza brány a potom po úniku Juráka skóre ešte v prvej časti otočili – 2:1.

Keď v 24. minúte Kučera ideálne našiel spoza brány Kniazeva, bolo už 3:1. Škápik z pravého kruhu na vhadzovanie prestrelil v 29. minúte hosťujúceho gólmana štvrtýkrát a Kukliš bombou od modrej v 31. minúte definitívne rozhodol – 5:1. To však nebolo zo strany domácich všetko a Kotzman zblízka po kľučke upravil už na 6:1.

Tretia časť tak už bola o niečo pokojnejšia, nakoľko pri päťgólovom vedení si ho domáci mohli dovoliť. Aj tak však ešte domáci dopriali fanúšikom gólovú radosť, svojim druhým gólom sa blysol Kniazev – 7:1. Ako hostia skóre zápasu otvorili, tak ho aj uzavreli v 58. minúte Klukom na konečných 7:2.

Góly: 6. Schmidt, 15. Jurák, 24. a 50. Kniazev, 29. Škápik, 31. Kukliš, 35. Kotzman, 50. Kniazev – 5. Hegyi, 58. Kluka.

Vylúčení: 1:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 40:29. Divákov: 711.

SKALICA: Petrík – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka, Kukliš – Hujsa, Dufek, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Kniazev, Kučera, Hluch – Okoličány, Schmidt, Kotzman.

Ostatné výsledky 44. kola: Považská Bystrica – Nové Zámky B 10:2 (1:0, 0:1, 9:1), Spišská Nová Ves – Michalovce 0:3 (0:2, 0:0, 0:1), Prešov – HC Bratislava 3:2 (0:0, 2:1, 1:1), Topoľčany – Trnava 12:0 (2:0, 5:0, 5:0).

9. Zrážka s lyžiarom na svahu Vás môže vyjsť poriadne draho
  10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Ománe?

V Skalici budú rodičia za obedy deťom doplácať

Niektoré mestá budú rozdiel medzi sumou dotácie a sumou obeda doplácať, iné nie.

Žihadielka pribudnú aj tento rok, hlasovanie je už spustené

Začiatok roka už tradične patrí úspešnej súťaži o detské ihriská, ktorú organizuje spoločnosť Lidl už po štvrtý raz.