Štvrtok, 13. december, 2018 | Meniny má Lucia

Hádzanárska senzácia na Záhorí. Strojár zobral bod Topoľčanom

Hádzanári Malaciek sa postarali v predposlednom kole základnej časti o prekvapujúci výsledok, keď remizovali s Topoľčanmi, pričom minútu pred koncom ešte vyhrávali o gól.

(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

17. KOLO

Malacky – Topoľčany 23:23 (13:13)

Po náročnom programe, kedy si v priebehu týždňa Strojár Malacky zmeral sily s Prešovom A, Prešovom B a Hlohovcom, prišiel ďalší ťažký súper z Topoľčian. Úvod zápasu priniesol vyrovnaný duel, v ktorom Agro malo kvalitu na svojej strane a počas celého prvého dejstva vyhrávalo. V 10. minúte Malacky ustáli sedmičku Michalku a dotiahli sa na 4:5. Za stavu 5:6 sa rozhodcom podaril „nevídaný kúsok“, keď na jeden krát vylúčili až dvojicu domácich hráčov a Topoľčany to využili na tri góly – 5:9. Keď však v 16. minúte hostia nepremenili ani svoju druhú sedmičku, domáci Strojár dostal správny impulz a začal bojovať. V 18. minúte ešte bolo 7:12. Následne Bízek dvomi a Valachovič jedným gólom znížili na 10:12 a keď bol vylúčený Ivanytsia, domáci síce nevyužili sedmičku ale početnú výhodu využili a zvrátili skóre na 13:12. Topoľčany nepremenili už svoju tretiu sedmičku, ale nakoniec dorovnali na polčasových 13:13.

V úvodnej osemminútovke druhého dejstva Malacky zahodili dve sedmičky a Topoľčany tak odskočili na 14:17. Hosťujúce Agro si trojgólové vedenie udržiavalo do 45. minúty a stavu 17:20. Ibaže vylúčenie Minarovského domácich opäť postavilo na nohy a dotiahli sa na 19:20. Hostia zaskočení vývojom kopili chyby, ktoré ale domáci viackrát nedokázali využiť, a tak pokračoval boj o každý gól. Po faule Ivanova prišli opäť chvíli Strojára, domácich opäť, ako už niekoľkokrát v zápase podržal gólman a Bízek s Baďurom vyrovnali v 50. minúte na 21:21. V nervóznom závere rozdelenom oddychovými časmi na oboch stranách išli Topoľčany do vedenia 21:22, aby domáci zvrátili na delovkou Burnazoviča a strelou Valachíviča na 23:22, ale 37 sekúnd pred koncom vyrovnal na konečných 23:23 Kucher.

MALACKY: Roško - Krajčír, Bízek 4, Hlaváč, R. Baláž 1, Oslej, Fekete 1, Baďura 3/2, Burnazovič 7, Kuklovský, T. Stachovič, Ichman, Valachovič 6, Prevaj 1, Grab, Dobrocký.

Najviac gólov Topoľčian: Hlinka 7, Michalka 5/2. Pred 223 divákmi rozhodovali Gábriš a Veselka. Vylúčení: 7 – 7, pok. hody: 5/2 – 6/3.

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  9. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  10. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  1. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  2. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  3. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

V simulovanej misii na Mars sa bude skúmať, ako recyklovať ľudské vlasy

Víťazný projekt gymnázia zo Skalice - využitie ľudských vlasov ako hnojiva rastlín, sa už vo februári 2019 podrobí skúške v simulovanej misii pod záštitou Európskej vesmírnej agentúry (ESA) na Havaji.

Poslanci v Šaštíne-Strážach zložili sľub, okresali plat primátora

Na zastupiteľstve vystúpili aj starosta moravskej obce Prušánky Lubomír Zahradník a starosta obce Prietržka Peter Flámik.

Dražba dresov HK Skalica priniesla 1801 eur na dobrú vec

Dražba hráčskych dresov HK Skalica prebiehala týžden na facebookovej stránke občianskeho združenia Záhorácky anjel.

Falošného lekára obvinili z ohrozovania vírusom HIV

V zariadení pre seniorov podával rôzne lieky, aj keď nemal na to žiadnu spôsobilosť. Teraz sa na povrch dostali nové, ešte horšie skutočnosti.

ObFZ Senica: Rovensko dokázalo ako jediné zdolať lídra tabuľky

Rovensko počas minulej sezóny okúsilo najnižšiu oblastnú súťaž, kedy po neúspešnom ročníku vypadlo zo 7. ligy. Mužstvo trápili viaceré problémy, nejasná bola aj budúcnosť seniorského futbalu v obci.