Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Hokejisti Senice ukončili základnú časť prehrou, zabojujú o 17. miesto

Základná časť 2. ligy sa skončila. Seničania v nej dosiahli dve víťazstva, z toho jedno po predĺžení.

(Zdroj: FACEBOOK HK 91 SENICA)

18. KOLO

HC Bratislava B – Senica 11:5 (2:0, 4:2, 5:3)

Senica v poslednom zápase základnej časti nezačala práve najlepšie, už v 3. minúte Jaško dostal domácich do vedenia – 1:0. Potom Bratislava nepotrestala vylúčenie Mar. Daniela, ale v 10. minúte Hajduk, ktorému sa strelecky darilo, zvýšil na 2:0. Nasledovali presilové hry na jednej i druhej strane, ani jedno mužstvo však nevyužilo početnú prevahu o jedného hráča.

V druhej časti Ondrej Čagan, znížil na rozdiel gólu – 2:1, no boli to domáci, ktorí štyrmi gólmi v rade zvýšili na 6:1 a bolo viac-menej rozhodnuté, kto si odvezie z tohto zápasu všetky body. Až v závere tretiny Richard Záhumenský potrestal vylúčenie Hančiaka, svojim prvým gólom sezóny upravil na 6:2.

Aj úvod tretej časti patril Seničanom. Už v 21. sekunde Edo Šimek po tretí raz prekonal domáceho gólmana. Domáci však dvomi gólmi opäť zvýšili vedenie. Keď v 50. minúte Dolinajec dal na 8:4 a M. a Konečný na 8:5, zdalo sa, že Senica v Bratislave zaboduje, ale domáci potom pridali ďalšie tri góly a dosiahli dvojciferné víťazstvo, o ktoré sa posledným gólom zaslúžil aj bývalý hráč Senice Matúš Kadraba.

Góly: Hajduk 5, Daráš 2, Kadraba 2, Jaško, Ernst. – 23. Čagan, 40. Záhumenský, 41. Šimek,, 50. Dolinajec, 52. Konečný.

Vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 57:34. Divákov: 58.

SENICA: Barčák (Línek) – Fian, R. Záhumenský, Jurica, Volek, M. Vereš, Leskovský, – Čech, E. Šimek, Vaňa, – Mich. Daniel, Konečný, L. Dolinajec, – Heleši, O. Čagan, Plánka, – Mario Daniel.

Ostatné výsledky 18. kola: Partizánske – Dolný Kubín 9:3 (2:3, 2:0, 5:0), Levice – Ružomberok 8:3 (1:3, 3:0, 4:0), Prievidza – Púchov 2:3sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1), Nitra – Budapešť 5:4 (3:2, 0:1, 2:1).

10. Senica 18 1 1 1 15 62:122 6

Senica bude hrať o umiestnenie v skupine o 17. – 20. miesto. V ňom sa stretnú 9. a 10. tém skupiny západ – Senica a Ružomberok a 9. a 10. tím skupiny východ – Bardejov a Gelnica.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku