Skalických hokejistov delí od triumfu v 1. lige po základnej časti päť kôl.

Hokejisti Skalice, ilustračná fotografia(Zdroj: Facebook HK Skalica)

40. KOLO

Skalica – Spišská Nová Ves 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)

V prvej časti mali Skaličania navrch, ale nevedeli sa strelecky presadiť. Na dva góly Jarolína hostia zo Spiša okamžite odpovedali, a tak sa išlo na prvú prestávku za nerozhodného stavu 2:2. V druhej tretine domáci hokejisti ešte viac zvýšili aktivitu a zvýraznili svoju prevahu. Tú korunoval v 26. minúte delovkou Hluch – 3:2. V 33. minúte zakončil peknú kombináciu Jurák a bolo 4:2. Následne Skaličania ustáli dôležité oslabenie a na druhú prestávku tak mohli ísť s dvojgólovým vedením. V poslednej časti aktivita Skaličanov mierne ustala, pretože hneď v úvode využil presilovku Janáč – 5:2. Aj tak boli domáci aktívnejším mužstvom, ale ďalší gól už nepridali a tešili sa zo zaslúženého triumfu 5:2. Od prvenstva po základnej časti ich tak delí už iba päť kôl.

Góly: 6. a 8. Jarolín, 26. Hluch, 33. Jurák, 41. Janáč – 7. Findura, 20. Findura.

Vylúčení: 2.4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 48:33. Divákov: 714.

SKALICA: Košút – Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Straka, Kukliš – Vaškovič, Vereš, Hujsa – Jurák, Jarolín, Janáč – Hluch, Kučera, Kňazev – Kotzman, Dufek, Okoličány.

Ostatné výsledky 40. kola: Prešov – Nové Zámky B 7:4 (4:1, 2:2, 1:1), Michalovce – Trnava 12:1 (5:0, 3:0, 4:1), Považská Bystrica – Dubnica 5:2 (3:1, 1:1, 1:0), Topoľčany – HC Bratislava 3:2 (1:1, 0:0, 2:1).

Divočinu na Molpíre nad Smolenicami spásajú kozy

Niekedy v 6. storočí pred naším letopočtom zaniklo na kopci nad dnešnou obcou Smolenice pri Trnave významné mocenské a politické centrum, ktoré niekoľko storočí ovládalo územie juhozápadného Slovenska.

Piroskov návrat do Senice, Záhoráci zvrátili stav z 0:2

FK Senica pod novým trénerskym triom už naplno vstúpila do zimnej prípravy.

Obyvatelia môžu rozhodnúť o názve obnovených novín mesta

O novinkách a aktuálnych témach v meste by obyvateľov Stupavy mali opäť informovať lokálne noviny. Samospráva v súčasnosti oslovuje verejnosť s otázkou, aký názov by mali mať.