Na ďalšie body sa na Záhorí čaká ďalej.

(Zdroj: ARCHÍV)

17. KOLO

Senica – Levice 4:9 (0:4, 1:2, 3:3)

Levice hrali na brejky, čo im aj vychádzalo. Hoci Senica bola strelecky aktívnejšia, vyšla v prvej časti gólovo naprázdno. Štyri strely do priestoru brány vyslali hostia, dali štyri góly a tá piata strela tesne minula cieľ. Domácich osem striel v sieti neskončilo.

V druhej časti sa domáci zlepšili, ale boli to hostia, ktorí pokračovali v gólových hodoch. V 24. minúte Vrťo po ľade upravil už na 0:5 a o 50 sekúnd dal Bartík na 0:6. V 25. minúte Dolinajec sám pred bránou nedal a v 28. minúte Daniel po ideálnej prihrávke od Dolinajca trafil do lapačky brankára hostí Vozára.

V 29. minúte unikol Bránik, domáci obranca Volek ho zastavil nedovoleným zákrokom. Hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie, no útočník z Levíc ho nepremenil. V závere tretiny sa po prvý raz tešili aj domáci diváci. Po ľavom krídle unikol Dolinajec a vymietol pavučinku v ľavom hornom rohu brány – 1:6. Potom sa mohol zapísať do streleckej listiny Plánka, ale skóre sa nemenilo.

V záverečnej tretine, v jej úvode, chytil brankár Hollý tutovku Suchardovi a o minútu dal Bartík siedmy gól hostí. V 52. minúte vyšla spolupráca dvojici Dolinajec – Daniel, keď posledne menovaný trafil pravý horný roh a rozjasal tribúny po druhý raz. Levice pridali ešte dva góly. Domáci sa nevzdávali, Dolinajec trafil žrďku, M. Daniel dal tretí gól a konečný výsledok upravil 39 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času M. Vereš. Po stretnutí prejavili Levice záujem o troch hráčov Senice – Dolinajec, Vereš, Fian, pre play off.

Góly: 39. Dolinajec, 52. a 54. Daniel, 60. Vereš – 5., Braník, 12. Michalovič, 13. a 14. Schwarz, 24. a 54.Vrťo, 24. a 44. Bartík, 54. Kasana.

Vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 35:28. Divákov:158.

SENICA: P. Hollý – Krč, M. Vereš, Fian, Volek, Jamárik, T. Pavlík, Leskovský, – Vaňa, M. Daniel, L. Dolinajec, – Plánka, M. Konečný, Sova, – Heleši, E. Šimek, O. Čagan, – Čech.

Boris Záhumenský: „Prvá tretina nám vôbec nevyšla, nerobili sme veci, čo sme si povedali a aj to tak dopadlo. Chalani však v druhej tretine boli pätnásť minút lepší. Súper sa dostal dvakrát do tretiny a dal dva góly. Mal v tomto zápase veľa šťastíčka, oveľa viac ako my. Aj v poslednej časti sme nastúpili dobre, ale zase výpadok, inkasovali sme dva góly a dopadlo to, ako to dopadlo.“

Lukáš Dolinajec: „Išli sme do zápasu s tým, že prekvapíme, ale, bohužiaľ, nám prvá tretina nevyšla. V druhej si myslím, že sme hrali super. Pätnásť minút sme súpera tlačili, ale dali sme len jeden gól. V tretej časti, i keď sme dali nejaké góly, ale po chybách sme aj inkasovali a vysoko sme prehrali. Bohužiaľ, aj taký je hokej.“

Miroslav Vereš: „Veľká škoda bola, že im hlavne zo začiatku vyšlo všetko. My sme sa chceli rozlúčiť v poslednom zápase základnej skupiny na domácom ľade výhrou, ale nevyšlo to. Prvá tretina v podstate rozhodla.“

Ostatné výsledky 17. kola: Budapešt – Prievidza 2:3pp (0:0, 1:1, 1:1, 0:1), Púchov – HC Bratislava B 5:6 (3:1, 0:4, 2:1), Dolný Kubín – HC Nitra 6:2 (2:1, 3:0, 1:1), Ružomberok – Partizánske 2:5 (0:3, 1:1, 1:1).

1. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  4. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  5. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  6. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  7. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  8. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  9. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  10. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  1. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  2. Brieždenie pod lomenicou
  3. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  4. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?

Holíč chce zadržiavať vodu pre polievanie zámockých záhrad

Mesto pripravilo projekt v hodnote 600-tisíc eur.

Malacky vyriešili takmer desaťročný problém na Družstevnej ulici

Riešenie dáva Rómom z Družstevnej možnosť dokázať to, čo o sebe sami tvrdia, že dokážu žiť slušne a normálne.

Meteorológovia varujú pred prízemným mrazom

Vo výške päť centimetrov nad povrchom môže teplota vzduchu klesnúť na mínus tri stupne Celzia.