Skaličania sa aj naďalej pohybujú v prvej trojke a neustále atakujú čelo tabuľky. Možnosť budú mať už v stredu.

Hokejisti Skalice, ilustračná fotografiaHokejisti Skalice, ilustračná fotografia (Zdroj: Facebook HK Skalica)

36. KOLO

Skalica – Trnava 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

V ďalšom malom derby boli Skaličania proti Trnave jasným favoritom. Podľa toho aj vyzeral zápas, domáci mali prevahu, strelecké pokusy, ale, paradoxne, dali gól po zaváhaní hosťujúceho gólmana a na prvú prestávku sa išlo s najtesnejším rozdielom. Trnavčanom sa podarilo presadiť v úvode druhej časti, ale skúsený Hujsa s Jarolínom to okamžite napravili a v priebehu minúty bolo 3:1. Skaličania mali nakročené k výhre, ale škrt cez rozpočet im spravil faul Mikésku a päťminútová presilovka pre hostí. Domáci ju však ustáli. V poslednej časti sa však predsa len zápas zdramatizoval po góle Valenta, ale skúsení domáci si výhru už vziať nenechali.

Góly: 7. Kukliš, 24. Hujsa, 24. Jarolín – 23. Hrbáčik, 47. Valent.

Vylúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránu: 35:23. Divákov: 782.

SKALICA: Košút – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka Kukliš – Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolín – Kniazev, Kučera, Hluch – Okoličány, Dufek, Kotzman.

Ostatné výsledky 36. kola: Topoľčany – Prešov 5:0 (1:0, 3:0, 1:0), HC Bratislava – Michalovce 1:7 (1:1, 0:3, 0:3), Spišská Nová Ves – Považská Bystrica 4:5pp (1:1, 1:1, 2:2 – 0:1), Dubnica – Nové Zámky 5:0 kontumačne.

37. KOLO

Skalica – Prešov 6:4 (3:3, 2:0, 1:1)

V súboji dvoch favoritov na víťazstvo v súťaži videli diváci gólové hody. Už po necelých dvoch minútach otvoril skóre Jarolín, Prešovčania však odpovedali expresne a zvrátili stav na 1:2. Následne skúsená domáca dvojica – Hujsa s Jarolínom stav zvrátili – 3:2, ale na prvú prestávku sa išlo za stavu 3:3. V druhej časti už boli obrany pozornejšie, najmä tá prešovská a Skaličania nevyužili viacero príležitostí. V závere druhej časti však už hostia domáci tlak neustáli a pred odchodom do šatní inkasovali ešte dvakrát – 5:3. Záverečná časť priniesla snahu Prešovčanov o vyrovnanie a zvrat, ale Skaličania veľmi umne odolávali, aby nakoniec poistil výhru gólom do prázdnej brány Hujsa. Nič na tom už nezmenil ani gól hostí po trestnom strieľaní – 6:4.

Góly: 2. a 17. Jarolín, 11. a 60. Hujsa, 36. Vereš, 40. Škápik, 60. Hujsa – 6. a 20. Mikolášek, 7. Šimčák, 20. Mikolášek, 60. Pulščák (trest. str.).

SKALICA: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, A. Sloboda, Mikéska, O. Janík, Pavešic, Kukliš, A. Straka – Vaškovič, R. Vereš, M. Hujsa – A. Kotzman, Jarolín, Janáč – Hluch, K. Kučera, Kňazev – D. Dmitrijev, Dufek, D. Okoličány.

Ostatné výsledky 37. kola: Spišská Nová Ves – Nové Zámky B 2:4 (0:0, 2:1, 0:3), Dubnica – Trnava 3:2 (0:1, 0:1, 3:0), Topoľčany – Michalovce 2:3 (1:0, 0:1, 1:2), HC Bratislava – Považská Bystrica 2:1 (1:0, 0:1, 1:0).

10. N. Zámky B 37 8 0 2 27 84:209 26

Program Skalice - 38. kolo, streda 17. januára o 18.00 hod.: Michalovce – Skalica. 39. kolo, piatok 19. januára o 17.00 hod.: Skalica – Považská Bystrica.