Streda, 17. október, 2018 | Meniny má Hedviga

Senica v Moravciach prehrala, stále stráca jediný bod

Pred posledným jesenným kolom je Senica stále na poslednom mieste v tabuľke a na Podbrezovú stráca jediný bod.

Denis Duga (v červenom) v súboji s Dominikom Kuncom v zápase 13. kola Fortuna ligy FK Senica - MFK Ružomberok.(Zdroj: Vlado Miček)

V mrazivom, ale slnečnom počasí to boli domáci ktorí vstúpili lepšie do stretnutia. Už vo 4. minúte po Barišovom rohu sa v nádejnej pozícii ocitol Sládek, ale jeho strele z vnútra pokutového územia chýbala presnosť. Na opačnej strane Dugova prekvapivá strela narobila Kováčovi problémy.

Prečítajte si tiež: Ševela vyzval svoj bývalý klub, na šláger bolo zvedavých 700 ľudí

Do vedenia išli domáci v 16. minúte, keď peknú akciu Sládeka s Barišom zblízka gólovo zakončil Gešnábel. Už o tri minúty sa skóre opäť menilo. Ewerton vyzvŕtal obranu hostí, spätnou prihrávkou našiel Gešnábela, ktorého ešte Plach vychytal, ale na Chrenovu strelu pod brvno už nemal nárok. V 34. minúte sa skóre mohlo opäť meniť. Ewerton posadil parádny center na hlavu Bariša, ten však zo 6 metrov hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde Plachovej brány.

V úvode druhého dejstva to boli Záhoráci, ktorí sa snažili urobiť niečo s výsledkom. Dve brejkové príležitosti Vaščáka skončili bez zakončenia a tak trest prišiel na opačnej strane. V 55. minúte predviedli parádnu narážačku Szymonowicz s Gešnábelom, ktorý strelou medzi nohy Placha upravil na 3:0.

V 66. minúte mal Gešnábel na kopačke hetrik, avšak Plach v poslednej chvíli strelu nohou vykopol. V 80. minúte Urgela priťukol Szymonowicz, ale jeho prudká strela zo 16 metrov len tesne minula cieľ. V závere spálil dobrú príležitosť striedajúci Cleber, aj tak sa napokon z víťazstva tešili domáci.

Povedali po zápase Zlaté Moravce - FK Senica

Prečítajte si tiež: Skalica hrá futbal nad finančné možnosti, koľko by stáli Seničania?

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Dnes bolo ťažké koncentrovať hráčov na toto stretnutie, 80-percent hracej plochy bolo fajn, ale zvyšok bol ľadový. Bolo to dobré stretnutie, za dnešný výkon musím chlapcov pochváliť, pretože ukázali kvalitu. Senica v druhom polčase chcela, príležitosti boli na oboch stranách, nás teší víťazstvo. Ďakujem fanúšikom, že prišli v tomto mrazivom počasí."

Ladislav Hudec, tréner Senice: "Na ten terén to nebol zlý futbal. Celý týždeň sme netrénovali na tráve, boli sme len v hale. V úvode sme dostali dva rýchle góly, po zmene strán sme sa snažili o vyrovnanie. Boli tam možno dve penaltové situácie na Luptáka a Vaščáka, ale to si musím pozrieť na videu. Zlaté Moravce hrajú dobrý futbal a gratulujem im k dnešnému víťazstvu."

Fortuna liga

ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 3:0 (2:0)

Góly: 16. a 55. Gešnábel, 19. Chren. Rozhodovali: Sedlák - Ádám, Špivák, ŽK: Gešnábel (Zlaté Moravce), 512 divákov.

Zlaté Moravce: P. Kováč – Chren, Dobrotka, Horník, Záhumenský – Szymonowicz - Sládek (86. Švec), Bariš (81. Nikolič), Gešnábel, Ewerton (76. Cleber) - Urgela

Senica: Plach – Lupták, Podhorín, Jarabica, Medvedev – Hranko - Richtárech, A. Kováč (66. Šimon), Krč (82. Sarpei), Duga (46. Rigo) - Vaščák

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  3. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu
  4. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno
  5. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  6. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
  7. Tip hypošpecialistu: Najlepší čas na Adlerovu je teraz!
  8. Jana Vaľová: Pokračujme po dobrej ceste
  9. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's?
  10. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  1. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
  2. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu
  3. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  5. Tip hypošpecialistu: Najlepší čas na Adlerovu je teraz!
  6. Jana Vaľová: Pokračujme po dobrej ceste
  7. Sú "firmy na predaj" vhodné pre začínajúcich podnikateľov?
  8. Dôležité zmeny v založení s.r.o. od 1.9.2018
  9. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  10. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára!

Karta sa v 5. lige Západ začína pomaly obracať

Kým v uplynulých sezónach kraľovali súťaži skôr trnavské celky, tentokrát sú v popredí záhorácke.

Dievčatá našli peňaženku s viac ako 600 eurami, vrátili ju majiteľovi

V pondelok (15.10.) našli dve 14-ročné dievčatá tašku s osobnými vecami vrátane peňaženky so sumou viac ako 600 eur, ktorú odovzdali na polícii.

Na železničnej trati Smolenice - Senica bude výluka

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) upozorňuje cestujúcich na výluku v doprave na trati Smolenice - Senica. ZSSK o tom informovala na oficiálnej webovej stránke.

Malacky prišli o prvé body v druhom polčase

Malačania v Nových Zámkoch po prvom polčase senzačne vyhrávali, no domáci nakoniec stretnutie zvrátili.