V. liga ObFZ BA-vidiek: Láb nečakane zakopol, využilo to Kostolište

Záverečné kolo mala na programe 5. liga ObFZ Bratislava-vidiek.

Futbalová lopta - ilustračka.(Zdroj: Vlado Miček)

OŠK Láb – ŠFK Prenaks Jablonec 3:3 (2:0)

30. Martin Galajda, 37., 48. M. Juriga – 55. Varga, 81. Střelec, 83. Meszároš

OŠK Láb: Miroslav Galajda – Martin Galajda, Kain (C), Miklušičák (52. Marian Galajda), Matyáš, Ščasný (74. Šimunič), Ďurica, Kostka (65. Venglár), R. Juriga (48. Kinčok), M. Juriga, Pálka (52. Osuský)

Láb v dohrávke 12. kola na domácom trávniku proti Jabloncu premrhal trojgólový náskok a nečakane zakopol proti poslednému tímu tabuľky. Hoci ešte v 55. minúte domáci hráči viedli 3:0, po viacnásobnom striedaní prišlo k poľaveniu v koncentrácii, čoho vyvrcholením boli vyrovnávajúce góly zo strany hostí v záverečnej desaťminútovke zápasu.

TJ Záhoran Kostolište – TJ Slovan Vištuk 3:0 (1:0)

32., 54. Haľko, 78. Bartoš

TJ Záhoran Kostolište: Benca – Siekel, Sirota, Bartoš (81. Trenčanský), Vacík (C), Malý, Kos (20. Buček), Tuhovčák, Chovanec, Gajdár (61. Kršek), Haľko

Kostolište využilo zaváhanie Lábu, a po domácom víťazstve rozdielom triedy v pomere 3:0 nad Vištukom získalo primát jesenného lídra tabuľky. Nečakaným hrdinom sa stal Peter Haľko, ktorý nastúpil v rámci sezóny vôbec do prvého súťažného zápasu a zaznamenal dva presné zásahy. Dobrú streleckú formu z uplynulých týždňov potvrdil Bartoš.

ŠK Záhorák Plavecký Mikuláš – FC Družstevník Budmerice 1:1 (0:1)

56. Babuška (vlastný gól) – 21. Oscitý

ŠK Záhorák Plavecký Mikuláš: Pavlík – Poláček (83. Žovák), Repáň, Kolesár, Kočíšek, Chovanec (C), Zuzkovič, Drahoš, Oravec, Tomša, Kubisa

Domácim borcom chýbal v záverečnom jesennom vystúpení v zostave ich rozdielový hráč Lazar a útočná hra Mikuláša tak pokrivkávala. V 21. minúte sa hostia ujali vedenia vďaka gólu Oscitého. O vyrovnanie a deľbu bodov sa postaral vlastným gólom hosťujúci Babuška.

FC Zohor – FK Jablonové 1:0 (0:0)

52. Kostka

ČK: 89. Ščepán (FC Zohor)

FC Zohor: Štefanovič – Filip (C), Salbot, Kostka, Tomášek, Maták, Attl, Sčepán, Tančibok, Šteffek (90. Rybár), Sabol

FK Jablonové: Hermann – P. Mackových (45. Krutil), Ferenčič (73. Patrik Prokop), Baláž, Fráz (C), Masarovič, Mašek, Petrík (30. Krúil), Bišťan, Žonda, Patrik Prokop

Obojstranne vyrovnaný, no miestami až zbytočne nervózny zápas, rozhodol jediný gól. Postaral sa oň tesne po zmene strán v 52. minúte domáci ofenzívny stredopoliar Kostka. V 89. minúte udelil hlavný arbiter červenú kartu domácemu Ščepánovi, ktorý udrel protihráča do tváre. Derby vyznelo lepšie pre Zohor, ktorý tak natiahol úctyhodnú sériu bez prehry už na 8 zápasov.

Ďalšie výsledky:

FC Slovan Modra – ŠK Svätý Jur B 5:0 – zápas sa odohral v pôvodnom termíne 28. októbra 2017, ŠK Šenkvice – Grinavský futbalový klub 1923 2:2

Ďalšie články z témy Futbal v Trenčíne

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal v Trenčíne  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal, Futbal, Liga majstrov 2017/2018

1. Hasiči zasahujú pri nehode pri Stupave, zranené sú aj deti 1 426
  2. Zrekonštruovaný Pamätník Červenej armády v Zohore slávnostne odhalili 226
  3. REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy 184
  4. Posledný májový víkend zavíta do Stupavy Cirkuľart 116
  5. FOTO: Trdlofest opäť nesklamal, lákala vôňa trdelníka, hudba aj súťaže 105
  6. V Senici pracujú na budúcnosti klubu, Fortuna ligu si chcú udržať 42
  7. Z Petrovej Vsi vyštartujú historické vozidlá už po tridsiatykrát + VIDEO 35
  8. Výstavbu parkoviska na Hurbanovej prerušili 32
  9. V Šaštíne bude cez víkend Svätodušná púť 28
  10. Góly v Lige majstrov, tituly a pôsobenie v Taliansku. Teraz ich čaká baráž o Fortuna ligu. 27