Súťaže BFZ a BA-vidiek: Lozorno nestačilo na Tomášov, Malacky a Veľké Leváre víťazne

Dohrávky a záverečné kolá mali na programe súťaže BFZ a Bratislava -vidiek. prinášame výsledky a komentáre k zápasom záhoráckych mužstiev.

Futbalová lopta - ilustračka.Futbalová lopta - ilustračka. (Zdroj: Vlado Miček)

III. liga: Lozorno v dohrávke podľahlo Tomášovu

ŠK Tomášov – ŠK Lozorno, FO 4:2 (2:1)
18. Repáň, 24. Köplinger (11m), 67. Takáč, 88. Ballán - 43., 78. Gecler (druhý z 11m)
ČK: 23. Repiský (ŠK Lozorno, FO)

ŠK Lozorno, FO: Lachkovič - Sagula, Juričkovič (76. Karas), Čermák, Horvát ©, Repiský, Dubec, Bašista, Prečuch, Gecler, Sčepka

Lozorno chcelo nadviazať na uplynulé ligové víťazstvo a proti Tomášovu začala nesmierne aktívne. Do 15. minúty mohlo byť pokojne 0:3 pre hostí. Hostia však za nepremenené príležitosti pykali. Po prvom rohovom kope domácich sa presadil Repäň, v 23. minúte zahral rukou na bránkovej čiare hosťujúci Repiský, ktorý sa musel porúčať do spŕch a penaltu premenil Köplinger. V 43. minúte Gecler obdržal kolmicu pomedzi domácich stopérov a nepomýlil sa zoči-voči gólmanovi - 2:1. V druhom polčase boli hostia napriek početnej nevýhode lepším mužstvom, vypracovali si veľké množstvo vyložených gólových príležitostí, ale dokázali sa presadiť už len raz. V 78. minúte Ščepka vypichol loptu domácemu obrancovi a pri pokuse o zakončenie prišlo k faulu. Svoj druhý gól v zápase strelil Gecler, ktorý zúžitkoval pokutový kop. Napriek peknému ofenzívnemu prejavu a obrovskému chceniu sa však napokon hostia rozlúčili s jesennou časťou súťaže prehrou v pomere 4:2.

Ďalší výsledok:
TJ Rovinka – ŠK Bernolákovo 1:2

IV. liga: Malacky aj Veľké Leváre víťazne

TJ Čunovo – FC Malacky 1:2 (1:0)
33. Tvrdoň (11m) - 50. Michalovič, 90+. Ronec (11m)

FC Malacky: Preis - Zváč, Sloboda, Uhrinec ©, Rupec (83. Velický), Mráz (83. Mikula), Hitmar (41. Michalovič), Čeřovský, Miklušičák, Ronec, Mifkovič (46. Michalek)

Malacky sa proti domácemu Čunovu museli už od úvodných minút vysporiadať s dobre organizovanou defenzívou. Takmer všetci hráči domáceho celku bránili pod loptou a keď sa v 33. minúte po ruke v pokutovom území hostí presadil z pokutového kopu Tvrdoň, pred Malačanmi stála neľahká úloha. Početné striedania a zmena rozostavenia však priniesli svoje ovocie. V 50. minúte striedajúci Michalovič prepálil domáceho gólmana a bolo vyrovnané. V 83. minúte si domáci brankár spôsobil otras mozgu, zápas bol na niekoľko minút prerušený a nadstavovalo sa až sedem minút! V 95. minúte Michalovič prenikol do domácej šestnástky a bol faulovaný. Loptu na biely bod si postavil Ronec a v infarktovom závere rozhodol o cennom víťazstve pre favorita stretnutia.

MŠK Kráľová pri Senci – TJ Veľké Leváre 1:2 (0:2)
63. Vigoda - 17. Hollý, 36. Skácal

TJ Veľké Leváre: Klempa - Malík, Hyll ©, Skácal, Hýll, Šíra, Hájek, Kozák, Hollý, Jurkovič, Ferenčič

Tak ako sme si už u hostí zvykli, početná maródka spôsobila, že do Kráľovej pri Senci pricestovalo skutočne len torzo hráčov. Tí však svojich fanúšikov potešili a zaknihovali veľmi dôležité tri body. Navyše prišli proti priamemu konkurentovi v boji o záchranu a na jeho vlastnom trávniku. Skóre duelu otvoril v 17. minúte Hollý, ešte do záverečného hvizdu prvého polčasu naňho nadviazal spoluhráč Skácal. Ten sa presadil v 36. minúte. Domáci hráči sa snažili hostí po zmene strán zatlačiť, ale podarilo sa im už len skorigovať stav stretnutia na konečných 1:2 pre hostí.

Ďalšie výsledky:
CFK Pezinok - Cajla – MFK Rusovce 2:3
TJ Slovan Viničné – FK Karpaty Limbach 3:0
SFC Kalinkovo – FKM Karlova Ves Bratislava 3:1
SDM Domino – OŠK Slovenský Grob 1:1

V. liga: Mužstvá na čele tabuľky nezaváhali

Grinavský futbalový klub 1923 – ŠK Plavecký Štvrtok - OFK Vysoká pri Morave 1:3 (0:1)
82. Benčurík - 38. Miroslav Beňa (11 m), 67., 79. Attl

ŠK Plavecký Štvrtok - OFK Vysoká pri Morave: Kecskes - Kuch, Vaškovič, Matovič (85. Szabo), Klech (71. Kačur), Sater, Puška, Moroz (46. Attl), Miroslav Beňa, Michal Beňa ©, Fabian (65. Kuľha)

Plavecký Štvrtok dokázal zvládnuť náročný zápas v Griňave a pred skončením jesennej časti sezóny tak udržal kontakt so špicou ligy. Hrdinom hostí sa stal dvojgólový žolík Attl, ktorý po svojom príchode na trávnik v rámci druhého polčasu rozhodol o troch bodoch pre svoje mužstvo dvoma presnými zásahmi.

TJ Záhoran Kostolište – ŠFK Prennaks Jablonec 6:0 (1:0)
11., 70. Sirota, 48. Bartoš, 69. Kršek, 79. Gajdár, 87. Tuhovčák

TJ Záhoran Kostolište: Benca - Siekel (70. Chovanec), Zajíc, Sirota, Bartoš (75. Trenčanský), Malý, Kos (51. Gajdár), Deák ©, Ďuriš, Tuhovčák, Buček (61. Kršek)

Kostolište si v domácom stretnutí proti outsiderovi z Jablonca schuti zastrieľalo a nadelilo hosťom poltucet na cestu domov. Vrece s gólmi sa roztrhlo po zmene strán a prispeli k tomu predovšetkým striedajúci hráči. V 78. minúte domáci gólman Benca zlikvidoval pokutový kop hostí.

FK Jablonové – OŠK Láb 1:5 (0:4)
83. Ferenčič - 21., 30., 35. M. Juriga (druhý z 11m), 40. Ščasný, 90. Kain

FK Jablonové: Hermann - P. Mackových ©, Ferenčič, Baláž, Krútil, Krutil, Fráz, Masarovič, Patrik Prokop (46. Žonda), Mašek (73. Orth), Petrík (46. Patrik Prokop)

OŠK Láb: Lenner - Martin Galajda, Kain ©, Miklušičák (85. Venglár), Matyáš, Ďurica (63. Marian Galajda), Hýll, Ščasný (75. Osuský), Róbert Kostka (63. Pálka), M. Juriga, R. Juriga (81. Kinčok)

Láb to s korunou jesenného majstra tabuľky myslí vážne, svoju ofenzívnu silu naplno demonštroval v Jabloňovom, kde domácemu celku uštedril hneď päť kúskov. Hetrikom sa zaskvel M. Juriga, pridali sa k nemu aj Ščasný a Kain. Za domácich korigoval čestným gólom najlepší strelec Ferenčič.

ŠK Záhorák Plavecký Mikuláš – FC Zohor 0:1 (0:0)
69. A. Filip

ŠK Záhorák Plavecký Mikuláš: Kollárik - Poláček, E. Repáň, Jarábek, Kolesár, Kočíšek (72. P. Repáň), Chovanec ©, Zuzkovič, Drahoš (46. Kubisa), Klíma, Lazar

FC Zohor: Štefanovič - A. Filip ©, Salbot, Ščepán, Maták, P. Rybár (85. T. Rybár), Kostka, Sabol (90. M. Filip), Tančibok, Attl (77. Šteffek), Tomášek

Zohor dokázal prerušiť pomerne dlhú sériu Záhoráka bez ligovej prehry a naopak, natiahol svoju vlastnú. Taktický boj z pohľadu oboch mužstiev vyznel napokon lepšie pre hostí, ktorých k víťazstvu nasmeroval svojim gólom kapitán Andrej Filip.

TJ Slovan Vištuk – FC Slovan Modra 7:1
FC Družstevník Budmerice – ŠK Šenkvice 2:1

VI. liga: Studienka a Malacky si schuti zastrieľali

FK Studienka – OFK OFC 014 Vinosady 10:0 - nedohrané, hostia nenastúpili do druhého polčasu
5., 42. Ťažký, 7., 21., 23., 25. Klein, 9. Rigáň, 18., 39. L. Víger, 34. M. Víger

FK Studienka: Šťastný - Peniak, Tomek, Švaral, Ťažký ©, L. Víger, Hájek, M. Víger, Klein, Hlavenka, Rigáň

Kto vie, aké skóre by svietilo na ukazovateli, pokiaľ by zdecimovaní hostia nastúpili aj do druhej 45-minútovky? Za aktuálneho lídra tabuľky sa presadili štyrmi gólmi Klein, po dva góly pridali Ťaký a L. Víger, po jednom si na svoje konto pripísali Rigáň a M. Víger.

FK Dubová – FK Malé Leváre 2:1 (1:1)
26. Kolek, 76. Bielik - 45. Homola

FK Malé Leváre: Gúth © - Valouch, Maxian, Šarközy, Fazekaš (67. Javorček), Phan, S. Hujsa, Dudaščík, Homola (55. Mašlej), D. Hujsa (88. Kozma), Hollý

Malé Leváre siahali proti domácej Dubovej na body, napokon odchádzajú s prázdnymi vreckami. Vyrovnávajúci gól Homolu v 45. minúte bol jediným presným zásahom hosťujúceho celku. Domácim hráčom sa podarilo zaznamenať ešte o jeden gól viac a to rozhodlo.

OFK Vysoká pri Morave – FC SLOVAN Častá 3:0 (0:0)
50., 70. Morávek, 64. Štefanovský

OFK Vysoká pri Morave: Ščepán - Klas, Piško, Morávek ©, Filípek (46. Šibalík), Lipa, Komínek, Urbanič (73. Gabaš), Dömény, Lederleitner, Štefanovský

Z hľadiska tabuľkového postavenia boli miernymi favoritmi duelu hostia. Na ihrisku však dominovali najmä po druhopolčasovej obrátke domáci borci. Kapitán Morávek zavelil k víťazstvu dvoma gólmi, nadviazal naňho aj kreativitou hýriaci Štefanovský.

FKM Stupava – FC Malacky B 0:6 (0:4)
4. Varadi, 13., 35., 57. Klas, 30. Išunin, 66. Blažek

FKM Stupava: Štefko - Kopp, Pekarčík, Mackovič, Holek, Katona, Vlašič, Pecsuk, Neradovič ©, Belzár, Laurinec

FC Malacky B: Marek - Holos, S. Molek, M. Molek, Varadi, Išunin ©, Knébl, Ľ. Švec, Blažek, Klas, T. Švec

Malacky sa rozlúčili s kalendárnym rokom 2017 vo veľkom štýle. Domácu Stupavu doslova ponížili poltuctom gólov, už do polčasu musel domáci gólman loviť loptu zo siete hneď štyrikrát! Trojgólový zápis zaznamenal Klas.

Autor: Dávid Malík