Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Petrík chytil 10 sekúnd pred koncom trestné strieľanie a Skalica berie tri body

Roman Petrík sa stal hrdinom zápasu 1. hokejovej ligy v Skalici, keď desať sekúnd pred koncom zlikvidoval trestné strieľania a domáci vyhrali tesne 4:3.

HK Skalica po zlepšenom výkone v 3. tretine zdolal Michalovce.(Zdroj: Vlado MIček)

HK Skalica – Michalovce 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 7. Vaškovič (Hujsa, Janík), 31. Mikéska (Jurák, Jarolín), 39. Hujsa (Škápik), 47. Janáč (Straka, Pavešic) – 8. Poliaček (Hančák), 17. Cútt (Solomončak, Banovský), 35. Cútt (Banovský)

HK Skalica: R. Petrík – Škápik, O. Janík, Mikéska, A. Sloboda, Kukliš, Pavešic, A. Straka, Drahorád – Vaškovič, M. Hujsa, Kňazev – Jurák, Jarolín, D. Okoličány – A. Kotzman, K. Kučera, Janáč – Hluch, Čederle, R. Dvonč.

HK Dukla Ingema Michalovce: A. Trenčan – Hančák, Valečko, Dolgoš, Kolba, Rusina, Cvengroš, Jaššo – Banovský, Cútt, Solomončak – Hamráček, Linet, Hvila – Poliaček, L. Toma, Brezniak – Kabáč, Balko, Jokeľ.

Rozhodcovia: Adamec – J. Valo, J. Šefčík, 696 divákov.

V Skalici sa spočiatku začalo opatrne. Ale v 7. minúte bol na správnom mieste pri ľavej žŕdke hosťujúcej bránky Vaškovič a otvoril skóre. Lenže gól paradoxne viac pomohol hosťom, ktorý už o52 sekúnd vyrovnali, keď sa presadil František Poliaček. Domácich vyrovnanie vykoľajilo a hosťom sa po zásluhe podarilo dostať do vedenia ešte v prvej časti po presnom zásahu Cútta, ktorému šikovne spoza bránky nahral Solomončak.

Domáci mohli vyrovnať zásluhou Janáča v úvode druhej časti, ale v poslednom momente mu gól z hokejky zobrala obrana Michaloviec. Záhoráci sa predsa len dočkali, keď sa v 31. minúte počas presilovej hry efektnou sťahovačkou uvoľnil Mikéska a prekonal Trenčana. Lenže hostia dokázali na tento gól opäť odpovedať Cúttom, ktorý tentokrát zužitkoval nahrávku spoza bránky od Banovského. Lenže ani domáci nechceli zostať pozadu a vďaka dôrazu Hujsu pred bránkou hostí bolo ešte do konca tretiny vyrovnané.

V tretej časti zlepšili domáci korčuľovania a razom mali viac z hry. Už v úvode tejto časti mal výbornú príležitosť Janáč, ale nedal. V 46. minúte si vyskočil Cútt na Mikésku, ten si to nenechal a útočníka Michaloviec ručne vytrestal. Pri nasledujúcej hre 4 na 4 si domáci vytvorili enormný tlak, ktorý korunoval Janáč po výbornbej snahe defenzívnej dvojice Straka – Pavešic. Hostia na chvíľu zvýšili aktivitu, mali niekoľko nádejných situácií, ale bez gólového efektu. V záverečnej desaťminútovke Skalica súpera v podstate do ničoho nepustila. Až desať sekúnd pred koncom sa Michalovčania dostávali do šance, obrana domácich faulovala a na prekvapenie rozhodca Adamec nariadil prísne trestné strieľanie. To však domáci Roman Petrík zlikvidoval a Záhoráci už posledných desať sekúnd ubránili.

Roman Petrík, brankár HK Skalica: "Bol to dosť ubojovaný zápas až do samého do konca. Museli sme doťahovať dvakrát vedenie súpera. To sa nám podarilo a potom nás nakopla bitka Mikésku. Paradoxne sme dali v hre štyroch na štyroch gól na 4:3 a potom sme už súpera nepustili k ničomu. Výborne sme bránili. Bol to kolektívny výkon a sme velmi radi za tri body s ťažkým súperom. Takýto samostatný nájazd odpísakť desať sekúnd pred koncom bolo mimoriadne odvážne. Snažil som sa koncentrovať, nespraviť prvý pohyb a vyšlo to. Body zdoma a už sa musíme sústrediť dalej, lebo tento týždeň sú na programe až tri zápasy."

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Online: Senica zabojuje na umelej tráve v Žiline

Fortunaliga má pred sebou ďalšie kolo a v tabuľke sa pomaly začína rsovať prvá a druhá šestica.