ObFZ Senica: Súhrn výsledkov a komentárov uplynulého kola

Súhrn výsledkov a komentárov víkendového programu súťaží ObFZ Senica.

Futbalová lopta - ilustračka.Futbalová lopta - ilustračka. (Zdroj: Vlado Miček)

6. LIGA

Rohov potrápil Radimov, derby zápasy pre Stráže a Oreské

Rohov – Radimov 1:3 (0:2)

Góly: 68. I. Ravas – 40. P. Kessl, 45. P. Božek, 78. J. Urbánek R Ryčovský, Thao 100.

Rohov: M. Bednár – S. Chocholáček, D. Chropovský, P. Halaš, J. Rosa, A. Plott, P. Ivánek, I. Ravas, J. Cibula, M. Burian, M. Mareček (M. Blanárik, M. Ostrý, M. Praskač, M. Kadlíček)

Radimov: K. Biskupič – P. Kessl, M. Krempa, R. Valla, M. Černek, L. Černek, P. Božek, R. Fruhauf, D. Fruhauf, J. Urbánek, R. Balážik (D. Vanek, R. Hlaváč, P. Urbánek, B. Križánek, M. Masaryk)

Líder z Radimova splnil svoju povinnosť, keď v Rohove bodoval naplno. No priebeh ukázal aj jeho slabšie stránky, hlavne v nepremieňaní šancí. Dvakrát David Fruhauf, exrohovčan Kessl sám na brankára či Božek svoje šance zahodili. Až po týchto šanciach sa Radimov konečne dočkal. V 41. minúte Kessl otvoril po centri skóre a favorit konečne viedol. Dôležitým okamihom stretnutia sa stala 45. minúta, keď sa hostia po chybe domácej obrany dostali gólom do šatne do dvojgólového vedenia zásluhou Božeka. Domáci svojim výkonom nekslamal a dokonca v 68. minúte znížil zásluhou Ravasa na 1:2. V 75. minúte mal dokonca vyrovnanie na kopačkách striedajúci Blanárik, ale hosťujúci gólman Biskupič jeho gólovú strelu vyrazil. V 78. minúte za to domáci pykali, keď sa presadil hosťujúci Urbánek a uzavrel skóre duelu na 3:1 pre Radimov. Domáci sa ešte pokúsili s výsledkom niečo spraviť, ale hostia umnou hrou výsledok ustrážili. KAROL VAJDA

Hlboké – Borský Mikuláš 4:0 (2:0)

Góly: 5. a 84. T. Slovík, 7. R. Mráz, 66. Ľ. Klein R Štora, Hurbánek, 100.

Hlboké: O. Šraga – F. Tóth, M. Zubalík, B. Chovanec, T. Slovík, R. Mráz, P. Kumančík, M. Sládek, D. Štora, Ľ. Klein, M. Zríni (M. Hrušecký, S. Otépka, M. Vašek)

Borský Mikuláš: D. Cigánek – D. Plaisner, J. Kassay, S. Vaniš, M. Vanek, T. Mička, J. Ondriska, Ľ. Macek, R. Cintula, L. Petrík, M. Morávek (O. Ruchovanský, O. Abogan, T. Vanek, J. Vacho)

V Hlbokom na výborne pripravenom ihrisku a za príjemného jesenného počasia sa hral slušný zápas. Domáci po dvoch zápasoch bez výhry chceli opäť vyhrať a do zápasu vstúpili aktívnejšie. Už v 5. minúte potiahol po ľavej strane Mráz, ideálne nahral na päťku Tomášovi Slovíkovi, ktorý otvoril skóre zápasu 1:0. V 7. minúte to bolo už 2:0. Hosťujúci Cigánek najskôr centrovanú loptu Sládka vyrazil pred Mráza a ten ľavačkou poslal loptu do siete. Hostí úvod zaskočil, ale domáci naďalej búšili do súpera. V 17. minúte ukázali domáci peknú akciu, keď po pravej strane unikol Klein, ale Slovíkova hlavička tesne minula Cigánkovu bránku. V 32. minúte pálil Štora spoza šestnástky opäť len tesne vedľa. V 39. minúte vyrazil Cigánek nebezpečnú strelu Slovíka a o minútu sa vyznamenal po Kumančíkovej umiestnenej strele do horného rohu. Hostia tak boli radi, že sa do kabín išlo iba za stavu 2:0, domácu bránku prakticky neohrozili. V druhom polčase tempo hry upadlo. O vzruch sa však opäť postarali domáci. V 66. minúte zvýšil na 3:0 Klein a v závere v 84. minúte uzavrel skóre zápasu svojim druhým presným zásahom Slovík, keď nedal šancu Vachovi v bránke hostí. Domáci zaslúžene zvíťazili a pripisujú si do tabuľky ,,povinné" tri body.

Cerová – Rybky 1:1 (0:1)

Góly: 81. Ľ. Hanzlíček – 20. M. Mach R Vlk, Kna,p 100.

Cerová: P. Petráš – M. Holič, M. Kubisa, P. Machlica, P. Nosko, K. Mikulčík, M. Gurín, J. Herceg, M. Pípa, D. Sekáč, Ľ. Hanzlíček (P. Horňák, M. Ochránek, B. Vach)

Rybky: R. Rýzek – M. Mach, J. Červinka, L. Fodor, D. Patka, R. Morávek, J. Kuchta, F. Cigáň, F. Ravas, D. Burian, C. Mach (F. Štetina)

Cerová stále čaká na svoje druhé víťazstvo. Nepodarilo sa jej to ani proti Rybkám, naopak proti futbalovejšiemu súperovi musela doťahovať vedenie. Do neho s Rybky dostali v 23. minúte po úspešnom zásahu Marcela Macha. Pre domácich aspoň bod zachránil desať minút pred koncom Ľubo Hanzlíček.

Borský Svätý Jur – Kúty 2:0 (1:0)

Góly: 37. a 86. G. Palkovič R Šefčík, Dzindzík, 50.

Borský Svätý Jur: Ľ. Krajčír – R. Šimkovič, H. Drgonec, M. Prokeš, G. Palkovič, K. Hajdin, S. Kopiar, K. Krajčír, A. Maxian, M. Miženko, M. Červenka (R. Celláry, M. Belanský)

Kúty: T. Valachovič – T. Valúšek, D. Kubina, J. Kubina, L. Ralbovský, K. Mihál, A. Šimek, A. Sofka, R. Ivánek, J. Beňadik, T. Dominik (D. Daniel, M. Polák)

Víťazstvo domácich sa rodilo ťažšie, ako sami domáci futbalisti očakávali. Napriek hernej prevahe si na prvý presný zásah museli počkať až do 37. minúty, keď skóre otvoril Gabriel Palkovič. Lenže domáci sa ani po tomto góle neupokojili a hostia stále cítili šancu aspoň na bod. Tú živili až do samého záveru. Až päť minút pred koncom sa po druhýkrát presadil Palkovič a definitívne rozhodol o víťazstve domácich.

Lakšárska Nová Ves – Dubovce 4:0 (1:0)

Góly: 24. T. Velický, 57. V. Smolinský, 63. F. Hubek, 86. J. Vicén, ČK: 37. D. Kudláč R Španka, Tokoš, 150.

Lakšárska Nová Ves: G. Mihál – J. Tekula, M. Tománek, R. Velický, J. Michalica, P. Hílek, R. Winkler, V. Smolinský, J. Cingel, T. Velický, F. Hubek (J. Cigánek, J. Vicén, M. Velický, M. Kopča)

Dubovce: T. Pekar – F. Vanek, S. Milota, M. Szantai, O. Rybnikár, D. Hakl, M. Gregúrek, M. Kudláč, D. Kudláč, M. Sprušanský, R. Juríček (B. Madák, B. Biskupič, T. Mikula)

V zápase dvoch mužstiev, ktoré sú príjemným prekvapením tohto ročníka mali od úvodu mierne navrch domáci futbalisti. Tým sa podarilo dostať do vedenia zásluhou Tomáša Velického v 24. minúte. Kľúčový okamih prišiel v 37. minúte, keď videl zbytočnú červnú kartu hosťujúci Dávid Kudláč. Domáci tak mali v druhej časti uľahčenú cestu za tromi bodmi. Tie si postupne poistili ďalšími tromi gólmi, keď sa dokázali postupne presadiť Viktor Smolinský, Filip hubek a v samom závere aj striedajúci Ján Vicen.

Šaštín – Stráže 0:3 (0:1)

Góly: 40. a 90. J. Herda, 52. E. Pollák R Lapoš, Škrinár, 300.

Šaštín: P. Vach – F. Bartal, T. Lukáček, J. Tomiš, M. Šedivý, D. Bulka, J. Mošať, A. Šedivý, R. Tuma, D. Schlosser, R. Slovák (T. Perička, A. Daniš, P. Dostál, A. Mošať)

Stráže: P. Hladký – J. Beňa, I. Letko, L. Letko, L. Matuský, M. Šúrek, M. Konečný, B. Daniel, E. Pollák, T. Vach, J. Herda (M. Vrablic, D. Pucheľ, D. Riška)

Derby zápas síce nepriniesol futbal najvyššej úrovne, ale diváci si prišli na svoje. V slušnom zápase s minimom šancí sa dostali do vedenia Stráže v 40. minúte, keď Jakub Herda z 20 metrov obstrelil nielen defenzívu domácich, ale aj brankára Patrika Vacha a hostia viedli. Ak aj chceli domáci s výsledkom niečo spraviť, hostia ich rýchlo uzemnili po peknej akcii, ktorú zakončil Erik Pollák technickou strelou. Po tomto góle sa už ani jedno mužstvo nedokázalo dostať do vážnejších situácií. Až v 90. minúte sa Herda pohral s obranou domácich, položil si aj gólmana a upravil na konečných 3:0 pre Spartak.

Kopčany – Radošovce 0:2 (0:0)

Góly: 61. J. Ivánek, 72. E. Petrovič R Štora, M. Šefčík, 80.

Kopčany: M. Vaculka – F. Ivánek, Š. Negrean, M. Ivan, J. Blažek, M. Baláž, M. Vašíček, D. Hýroš, T. Dubecký, J. Hrušecký, S. Dermek (D. Kozány, T. Kozány, R. Neúročný)

Radošovce: P. Noščák – M. Tokoš, E. Vávra, M. Žúrek, R. Zríni, S. Ťulák, J. Ivánek, E. Vávra, E. Petrovič, R. Drgon, P. Mikula (M. Hromada, O. Černek, T. Šebesta)

Všetko podstatné sa udialo v Kopčanoch až v záverečnej polhodine. V 61. minúte sa do vedenia dostali hostia po góle Jozefa Ivánka a poistku pridal o desať minút Eduard Petrovič. Domáci sa napriek snahe nedočkali ani čestného úspechu.

Jablonica – Oreské 2:3 (1:1)

Góly: 36. S. Olah, 64. P. Gaža – 44. a 80. M. Baláž, 90. M. Štepanovský R Ryčovský, Hušek, 60.

Jablonica: J. Komorník – Ľ. Zajonc, P. Pitorák, D. Králik, A. Roman, P. Gaža, B. Kolenyak, K. Koníček, S. Olah, P. Mihalcsak, M. Búran (D. Badáň, P. Masaryk, J. Tomek)

Oreské: A. Bernát – D. Ferik, A. Baláž, O. Kralovič, T. Jarábek, L. Mikuš, R. Šefčík, L. Štefka, M. Baláž, A. Hrbatý, M. Buchta (M. Štepanovský, J. Bederka, P. Mikuš)

V Jablonici začali lepšie domáci, keď sa im v 36. minúte podarilo zásluhou Samuela Olaha dostať do vedenia. Lenže hosťom sa tesne pred prestávkou po presnom zásahu Miroslava Baláža podarilo vyrovnať. V druhom polčase sa situácia zopakovala, keď domáci opäť viedli po góle Petra Gažu, ale svojim druhým gólom Miro Baláž vyrovnal. Hostia sa nakoniec tešili z troch bodov, keď v poslednej minúte o nich rozhodol striedajúci Marek Štepanovský.

Popudinské Močidľany úspešné v šlágri kola, Unín jednoznačne zdolal Kunov

Smrdáky – Hradište pod Vrátnom 3:1 (2:0)

Góly: 38., 41. a 86. T. Danihel – 63. J. Kršteník R Šefčík, Thao 70.

Smrdáky: P. Maruša – S. Čech, M. Škoda, R. Škojec, F. Pagáč, J. Antálek, D. Štefanka, P. Pajpach, P. Pavúček, V. Bôžik, T. Danihel (S. Malý, P. Smoleňák, 88. P. Fojtlín)

Hradište pod Vrátnom: Ľ. Lorinc – L. Štefka, F. Michalička, R. Baránek, T. Sadloň, J. Kršteník, R. Bilka, R. Barcaj, M. Sadloň, R. Kováč, A. Gregor (M. Furko, M. Baránek)

Po úvodnom oťukávaní sa v záverečnej štvrťhodine dostali k slovu domáci futbalisti. V 38. minúte Tomáš Danihel otvoril skóre a o tri minúty ten istý hráč zvýšil už na 2:0 pre nováčika. Hostí tento vývoj zjavne zaskočil a dlho sa nedokázali presadiť. Až po hodine hry sa im podarilo znížiť, keď s do listiny strelcov zapísal Jozef Kršteník. Tento presný zásah Hradište naštartovalo, mali viac z hry, ale gólovo sa nedokázali po druhýkrát presadiť. Naopak Smrdáky mali vo svojom strede strelecky disponovaného Danihela, ktorý v 86. minúte zavŕšil hetrik a definitívne tým rozhodol o víťazstve domácich.

Čáry – Petrova Ves 3:0 (2:0)

Góly: 6. D. Riška, 44. T. Polák, 69. A. Lorenc R Tubl, 120.

Čáry: M. Ozábal – J. Vizváry, J. Flajžík, M. Pelikán, T. Gabriš, D. Riška, D. Kuník, A. Lorenc, F. Kuník, T. Polák, A. Kollár (M. Danihel, M. Kralovič, M. Puškač)

Petrova Ves: D. Huszár – D. Šmida, F. Buček, M. Polach, J. Otelac, M. Pochylý, L. Božek, P. Lukáč, P. Pochylý, T. Schemmer, M. Ovečka (D. Hrubša)

Domáci mali výborný štart do stretnutia, keď sa už po šiestich minútach tešili z vedenia po góle Dušana Rišku. Keď v závere prvej časti pridal druhý presný zásah Tomáš polák, bolo o výsledku praktiky rozhodnuté. Hostia nenašli účinnú protizbraň na lepších domácich a tá napokon zaknihovali pohodlné víťazstvo 3:0, ke´d 20 minút pred koncom uzavrel gólový účet stretnutia Andrej Lorenc.

Sobotište – Smolinské 3:1 (1:1)

Góly: 20. a 62. D. Nečas, 87. T. Vizváry – 36. R. Okasa R Bednár,150.

Sobotište: M. Velický – P. Kadlečík, R. Tomeček, M. Hyža, R. Kubina, M. Včelka, D. Nečas, K. Hála, T. Vizváry, M. Vandák, M. Tomeček (T. Čederle, B. Polák)

Smolinské: B. Kavecký – D. Kašák, R. Okasa, L. Rehák, R. Polák, J. Mach, P. Goga, M. Bíly, M. Smolinský, M. Antálek, S. Maderič (O. Sušila)

Domáci futbalisti zvládli úlohu favorita, aj ke´d sa na tri body natrápili viac ako možno smi čakali. Denis Nečas síce dostal Sobotište do vedenia už v 20. minúte, ale na jeho gól dokázal ešte odpovedať v závere polčasu Radko Okasa. Domácim trvalo až do 62. minúty, keď sa opäť dostali do vedenia a opäť bol úspešným strelcom Nečas. Domáci sa museli mať na pozore až do samého záveru, lebo hostia stále cítili šancu na prekvapenie. Aý v 87. minúte definitívne zlomil ich odpor Tomáš Vizváry.

Šajdíkove Humence – Letničie 3:0 (0:0)

Góly: 54. A. Hulka, 63. D. konečný (vl.), 76. P. Pucheľ R Holenka, Daniš, 60.

Šajdíkove Humence: F. Rafaja – Ľ. Fedorčák, E. Flámik, P. Pucheľ, T. Chorvát, R. Horváth, P. Portel, D. Hlavenka, R. Ondráš, A. Foriška, D. Fuksa (A. Hulka, R. Ferenčík)

Letničie: M. Majda – D. Riška, F. Brezovský, D. Konečný, J. Šarkozy, L. Daniel, M. Nemec, M. Šarkozy, M. Hrubša, S. Lánik, D. Cao (P. Rehák)

Do Šajdíkovych Humencov pricestovalo posledné mužstvo tabuľky, ale kto čakal hladký priebeh, zostal prekvapený. Domáci sa dlho nemohli presadiť a tak sa do šatní po prvej časti išlo za bezgólového stavu. Do druhého polčasu vybehol na trávnik Adrián Hulka a ukázalo sa to ako dobrý ťah. Práve tento hráč otvoril už o necelých desať minút skóre a dostal Šajdíky do vedenia. Keď si po hodine hry dali hostia nešťastný vlastný gól o výsledku bolo prakticky rozhodnuté. Gólovú bodku za stretnuím dal domáci Patrik Pucheľ a domáci tak napokon vyhrali pomerne jednoznačne.

Unín – Kunov 4:1 (2:0)

Góly: 23. P. Neúročný, 41. D. Rosa, 48. M. Tokoš, 72. M. Uher – 65. R. Burian R Matúš, Mikúš, 50.

Unín: M. Vaculka – D. Štítny, E. Hoferka, T. Rešetka, P. Drúžek, M. Uher, T. Prachár, M. Tokoš, P. Chanečka, D. Rosa, P. Neúročný (J. Šiška, P. Šiška, M. Nesnadný, A. Strásky, Ľ. Valachovič, M. Hoferka)

Kunov: M. Fábik – M. Ondrovič, M. Černek, M. Šefčík, J. Belohlávek, R. Burian, M. Macek, R. Vanek, R. Jankových, L. Blanárik, R. Černek (P. Bartek)

Domáci futbalisti zaskočili súpera hneď od začiatku stretnutia. Úvodný gól stretnutia strelil v 23. minúte Petr Neúročný. Päť minút pred koncom sa presadil aj Dominik Rosa a domáci išli do šatní s pohodlným dvojgólovým vedením. Keď v 48. minúte zvýšil už na 3:0 Michal Tokoš bolo jasné, že tri body zostanú doma. Menšiu zápletku ešte spôsobil gól hosťujúceho Radoslava Buriana v 65. minúte. Lenže už o pár minút vyšla domácim štandardná situácia, po ktorej sa do listiny strelcov zapísal Michal Uher a duel sa už iba dohrával.

Popudinské Močidľany – Štefanov 2:0 (0:0)

Góly: 55. a 62. D. Krchňavý ČK 72. J. Chudý R Hurbánek, Thao, 50.

Popudinské Močidľany: M. Krušina – F. Pekár, A. Jakubek, B. Novák, P. Klein, D. Krchňavý, J. Starý, V. Kudlač, M. Hladký, J. Sloboda, T. Bellay (T. Buchta, R. Vacenovský, M. Foriška)

Štefanov: M. Malík – R. Cvečka, P. Polák, M. Ovečka, R. Mokrohájsky, J. Chudý, B. Tureček, D. Klena, M. Valla, R. Kralovič, R. Tóth (R. Chudý, R. Macek, P. Tomašovič, M. Macek)

V zaujímavom stretnutí zo špice tabuľky videli diváci kvalitný futbal. V prvom polčase napriek niekoľkým nádejným situáciám gól nepadol. A tak sa na prvý presný zásah čakalo až do 55. minúty. V nej sa presadil Dávid Krchňavý a dostal pobudiny do vedenia. Už o sedem minút sa ten istý hráč radoval opäť a domáci razom viedli pohodlným dvojgólovým rozdielom. Hostia chceli s výsledkom ešte niečo spraviť, v krátkej dobe spravili tri striedania, ale v 72. minúte ich šance na zvrat klesli na minimum, keď musel predčasne pod sprchy Jakub Chudý. Domáci si už v početnej výhode nenechali víťazstvo vziať a priblížili sa svojmu súperovi v tabuľke.

Koválov – Sekule 2:2 (2:1)

Góly: 7. a 27. T. Pavlík – 28. P. Moro, 52. M. Chvátal R Kendi, 100.

Koválov: R. Labaš – J. Slezák, V. Labaš, M. Hlavenka, S. Frťal, E. Hyža, P. Hyža, M. Kuba, L. Slezák, R. Ondrejkovič, T. Pavlík (M. Veselý)

Sekule: J. Vlk – P. Škoda, F. Ondriska, Ad. Trajlínek, E. Húšťava, M. Kubinák, P. Moro, M. Vávra, V. Zaic, V. Hujsa, M. Chvátal (P. Valúšek)

Domáci hráči vstúpili svižne do zápasu a v 7. minúte skóre menilo po prvýkrát. Do listiny strelcov sa zapísal Tomáš Pavlík. Ten istý hráč si dal o 20 minút rpete a zdalo sa, že Koválovu nebráni nič v zisku troch bodov. Lenže hostia s už o minútu dostali späť do zápasu, keď úspešným strelcom bol Peter Moro. Kým úvod prvého polčasu patril domácim, druhý začali lepšie hostia zo Sekúl a v 52. minúte Martin Chvátal vyrovnal na 2:2. V ďalšom dejstve si obe mužstvá vypracovali niekoľko nádejných príležitostí, ale ani z jednej už gól nepadol a tak sa zaslúžene body delili.

Osuské – Rovensko 1:1 (0:0)

Góly: 85. R. Jurovatý – 90. P. Vizváry R Lapoš, Škrinár 60.

Osuské: P. Rehák – M. Kuľka, M. Černek, T. Hamerlík, Ľ. Svatík, T. Vlček, R. Jurovatý, J. Olšovský, P. Michalička, I. Černek, Š. Rechtorík (Ľ. Danihel, T. Miča, P. Pípa)

Rovensko: M. Vávra – S. Štetina, P. Vizváry, J. Salay, D. Martišiak, L. Baláž, S. Starych, M. Hanečka, T. Hrúz, M. Bartoň, L. Velický (L. Nemec, J. Čermák)

Líder prišiel do Osuského s víťaznými ambíciami, ale nakonic bol rád, že bral aspoň bod. V úvodnom polčase s hral opatrný futbal, keď šancí na oboch stranách veľa nebolo. Aj v druhom polčase s pokračovalo v podobnom duchu a zdalo sa, že diváci gól neuvidia. Domáci sa nakonic dokázali presadiť v 85. minúte, keď sa presadil Rastislav Jurovatý. Lenže Rovensko nakonic dokázalo v samom závere zásluhou Patrika Vizváryho vyrovnať a udržať si aspoň o skóre pozíciu lídra.

Dojč – Prietrž 1:1 (0:0)

Góly: 16. R. Morávek – 10. J. Janitor R Kendi, Dzindzík 20.

Dojč: S. Mach – P. Rehák, P. Kuček, M. Krátky, J. Ganzlmár, Z. Čech, P. Chocholáček, R. Jankových, R. Morávek, R. Búzek, M. Khula (M. Línek)

Prietrž: D. Mucha – M. Kukliš, R. Toman, J. Janitor, A. Kocourek, E. Čajko, S. Jarábek, A. Miča, R. Sedláček, J. Jastráb, S. Novák (J. Svatík)

Kto prišiel na futbal v Dojči neskôr, prišiel o všetko podstatné. Už v 2. minúte sa domcim naskytla ideálna príležitosť dostať sa do vedenia, keď rozhodca Kendi nariadil pokutový kop. Lenže domáci Zdeněk Čech gól nedal a tak sa k slovu dostali hostia. V 10. minúte sa ujali vedenia po presnom zásahu Jakuba Janitora. Ale ani Prietrž sa z vedenia dlho netešila, keď po štvrťhodine hry vyrovnal Rudolf Morávek. Ak si diváci mysleli, že gólvé hody budú pkračovať, mýlili sa. Napriek viacerým šanciam na oboch stranách sa už skóre nemenilo a mužstvá si body podelili.

Vrádište – Trnovec 3:1 (0:0)

Góly: 53. a 86. P. Smaženka, 73. M. Veselý – 79. J. Brezina R Ryčovský, Daniš 30.

Vrádište: M. Dubai – O. Prokeš, P. Smaženka, R. Strož, J. Giertl, M. Veselský, R. Jurčík, M. Strož, D. Hlaváček, P. Mareš, P. Rybár (T. Žák, P. Hudák, M. Duban)

Trnovec: R. Kopeček – J. Brezina, M. Čech, J. Flajžík, D. Vinkler, P. Tokoš, T. Uher, B. Brunovský, M. Sasinek, M. Bančák, S. Košút (V. Masaryk)

Vrádište vstúpilo do zápasu sebavedome, ale Trnovec pracoval v defenzíve spoľahlivo a domáci sa dlho nevedeli dostať cez pozornú obranu. Prvý polčas sa tak skončil bezgólovou remízou. Úvod druhej časti sa už domácim podarilo zlomiť odpor húževnatého súpera, keď sa prvýkrát v zápase presadil Peter Smaženka. V 73. minúte s adomácim podarilo navýšiť skóre zásluhou Mareka Veselovského. Lenže v 79. minúte kapitán hostí Jaroslav Brezina znížil opäť na rozdiel jediného gólu. V závere sa hostia pokúsili vyrovnať, ale naopak inkasovali, keď sa opäť presadil Smaženka a definitívne zariadil tri body pre favorita.

Podbranč – Chropov 0:5 (0:0)

Góly: 54. R. Kudláč, 73. a 85. K. Krutý, 81. T. Petri, 90. J. Kocian, R Šefčík, Kendi 30.

Podbranč: P. Toman – M. Filka, J. Krč, M. Kutálek, G. Hladík, K. Malík, M. Rybnikár, L. Rízek, Ľ. Liška, S. Fúsek, O. Jankových (R. Kadlečík, P. Kutálek)

Chropov: M. Liška – J. Ilčík, P. Hlavička, M. Madák, M. Kuchárek, L. Ivánek, K. Krutý, M. Bartal, O. Orth, T. Krutý, R. Kudláč (M. Ondrovič, J. Kocian, N. Remešic, T. Petri, O. Stúpal)

Stretnutie tabuľkových susedov začalo tak ak osa očakávalo a malo vyrovnaný priebeh. Prvý polčas sa hral opatrne a do šatní sa išlo za bezgólového stavu. Aj druhý polčas začal opatrne. V 54. minúte sa prvýkrát menilo skóre, keď sa presadil hosťujúci Richard Kudlač. Domáci sa snažili v nasledujúcich minútach vyrovnať, ale ani jednu z príležitostí nedotiahli do úspešného konca a tak prišiel trest na druhej strane. V 73. minúte zvýšil Kristián Krutý na 2:0 a keď v 81. minúte upravil už na 3:0 striedajúci Tomáš Petri, bolo o výsledku rozhodnuté. Domáci rezignovali a hostia ich dokázali ešte dvakrát potrestať, keď na konečných 5:0 upravili Krutý a Jozef Kocian.

1 TJ Družstevník Rovensko 11 9 1 1 34:10 28 8 13 0
2 TJ Družstevník Vrádište 11 9 1 1 32:12 28 7 10 0
3 TJ Družstevník Prietrž 11 5 2 4 21:17 17 6 2 0
4 TJ Družstevník Trnovec 11 5 1 5 23:28 16 5 1 0
5 FK Chropov 11 4 0 7 21:17 12 4 -3 0
6 TJ Družstevník Osuské 11 3 1 7 18:25 10 3 -8 0
7 TJ Družstevník Dojč 11 2 2 7 19:39 8 2 -10 0
8 TJ Podbranč 11 2 2 7 11:31 8 1 -10 0