Seničania siahali po prvých bodoch, ale nakoniec prehrali o gól

Hokejisti HK 91 Senica stále čakajú na prvý bod. Tentokrát tsne podľahli na domácom ľade mužstvu z Budapešti 4:5.

Brankár HK 91 Senica Marcel Barčák.Brankár HK 91 Senica Marcel Barčák.(Zdroj: Vlado MIček)

HK 91 Senica – KMH Budapešť 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

Góly: 15. L. Dolinajec (E. Šimek, T. Pavlík), 29. L. Dolinajec (Krumpál), 32. E. Štefanka (Dolinajec), 60. Krumpál (Mich. Daniel, Fian) – 4. Szücz, 9. Vincze, 24. Jászai, 40. Vajda, 46. Schellin.

Vylúčení: 6 : 13 na 2 min. Schellin (Bud.) 10. min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, strely: 27:30, rozhodovali: Jančík, – T. Valachovič, Nosek, 195 divákov

HK 91: Barčák (40. Hollý) – E. Štefanka, M. Kollár, Fian, M, Vereš, Jurica, T. Pavlík, Čech, Leskovský, – Plánka, Mich. Daniel, Váňa, – L. Dolinajec, M. Konečný, Krumpál, – Sova, E. Šimek, Riška, – Mário Daniel.

Už v 4. minúte Szücz po prvý raz prekonal Barčáka. Riškova pekná strela skončila v lapačke brankára hostí Zaka. V 6. minúte mali domáci početnú početnú prevahu o dvoch hráčov rovné dve minúty, ale bez úspechu.Naopak Budapest za 21. sekúnd potrestal vylúčenie Juricu 0 : 2. V 15. minúte sa tešili aj domáci, Lukáš Dolinajec prestrelil hosťujúceho gólmana 1:2.V 18. minúte kričali gól, ale strela útočníka Senice skončila na ľavej žŕdke.

V druhej časti v jej úvode unikol s chuťou hrajúci L. Dolinajec. ale gól z toho nebol. V 24. minúte vyškolil domácu obranu Jászai, 1 : 3. V polovici zápasu L.Dolinajec prešiel všetko čo sa dalo a pohodlne zasunul medzi nohy brankára Budapešti, 2 : 3. Hostia hrali dosť nečisto, boli často vylučovaní. V 32. minúte ich hlavný rozhodca opäť poslal do troch hráčov, čo sa im nepáčilo, odišli z ľadu, nakoniec sa vrátili a E.Štefanka vyrovnal na 3 : 3. Budapešť mal šťastie, sekundu pred druhou sirénou Vajda dal štvrtý gól.

V tretej tretine nastúpil do brány HK 91 P.Hollý, ktorý vystriedal doráňaného Barčáka, ten inkasoval jeden gól, keď Goda spoza hráča trafil pravý horný roh. V závere Senica odvolala brankára a Krumpál 29 sekúnd pred koncom upravil konečný výsledok.

Hlasy po zápase

Jozef Lukáč, vedúci mužstva HK 91: Chceli sme získať prvé body v sezóne, bohužiaľ nám to nevyšlo. Za nerozhodného stavu v II. časti sme inkasovali nešťastný gól do kabíny a potom už sa nám to nepodarilo otočiť. Ten náš štvrtý gól prišiel neskoro.

Tomáš Šille, tréner KMH Budapest, bývalý hráč Dukly Senica a HK 36 Skalica: Je to naše prvé víťazstvo. Boli sme si vedomé toho, že to nebude ľahký zápas, lebo sa stretli dva tímy, ktoré nezískali žiaden bod, o to ťažšie sa hraje, súperi si nedarovali nič. Mrz ma jedna vec, že úroveň stretnutia znížili rozhodcovia, nemal by som to spomínať, ale je to dlhodobý problém, hlavne tejto II. ligy. Ja si myslím, že hráči ani diváci si nezaslúžia aby zápasy niesli v takomto duchu.

Martin Krumpál: Ten môj gól už prišiel neskoro. Je pravda, že sme mohli bodovať konečne po dlhej dobe, mali sme na to, ale individuálne chyby nás o to pripravili.

Lukáš Dolinajec: Škoda toho posledného gólu, prišiel neskoro, ale myslím si, že toto bol náš najlepší výkon v sezóne a verím, že sa to bude zlepšovať.

Erik Štefanka: Mrzí ma ten začiatok, ja som si dal vlastný gól. Neboli sme o nič horší ako súper, ale opäť chyby nás pripravili o víťazstvo.

Najbližší program HK 91 Senica: 6. kolo 21.10. Nitra – Senica, 7. kolo 28.10. 18:00 hod. Senica – Partizánske.

Ďalšie výsledky 5. kola: Púchov – Dynamax Nitra 6:1, Ružomberok – Dolný Kubín 2:3, Levice – Prievidza 8:2, HC Osmos B – Partizánske 1:2 sn.

1. Púchov 5 5 0 0 0 32:9 15
2. Levice 5 4 0 1 0 26:8 13
3. Partizánske 5 2 2 0 1 21:11 10
4. Dyn. Nitra 5 3 0 0 2 17:21 9
5. HC Bratislava 5 2 0 2 1 17:16 8
6. D. Kubín 5 2 1 0 2 12:19 8
7. Prievidza 5 2 0 0 3 20:29 6
8. KMH Budap. 5 1 0 0 4 19:23 3