Pondelok, 18. jún, 2018 | Meniny má Vratislav

Hokejmarket vybojoval v Diakovej bod, siahal po troch

Hokejbalisti Skalice siahali v Diakovej po víťazstve, ale v záverečnej minúte dostali gól v oslabení o dvoch hráčov a v predĺžení 27 sekúnd pred koncom inkasovali rozhodujúci zásah.

Málokedy sa dostali Skaličania sami pred brankára Milana Murčeka ako v tomto prípade Marek Škadra.(Zdroj: Vlado Miček)

Diaková – Skalica 4:3 (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)

Góly a asistencie: 4. Tupý (Kohút), 21. Michal (Tupý, Kohút), 45. Kohút (Tupý), 50. Vojt (Tupý, Žáčik) – 19. Špírek (Volek, Sobol), 37. Rampáček (Válek, Salajka), 41. Rampáček (Válek, Martinusík)

D.C.S.I. Diaková: Murček (Hrabovský) – Tupý, Michal, Romančík, Slivka, Talapka, Žáčik, Kohút, Vojt, Cerjan, Pankuch, Kirschner, Ondraský, Štaffen, Grešo, Bortolini

HBK Hokejmarket Skalica: Poláček (Kučera) – Sobol, Daniel, Salajka, Janáč, Volek, Patinka, Špírek, Martinusík, Válek, Rampáček, Kolínek, Pollák, Škadra

Rozhodcovia: Hatala, Markovič

Skaličania začali aktívnejšie, ale pribrzdilo ich vylúčenie v 3. minúte, ktoré potrestal Tupý, ktorý od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V polovici úvodnej tretiny dostali výhodu presilovej hry aj hostia, ale ani aktívna hra pred bránkou vyrovnanie nepriniesla.

Záhoráci hýrili aktivitou aj v úvode druhej časti a tá už bola odmenená. Presilová hra síce ešte zostala nepotrestaná, ale v 19. minúte sa pokus Radovana Špíreka už do siete dostal. Lenže Skaličania opäť ubrali z plynu a Diaková trestala. V 21. minúte vyhral buly Kohút, Tupý prihral michalovi a ten presnou strelou dostal domácich opäť do vedenia. Hokejmarketu opäť nezostávalo iné, ako byť aktívny smerom dopredu, ale ani dve presilové hry mu v druhej časti nepomohli k vyrovnaniu.

V tretej časti tlak Skalice gradoval, ale paradoxne sa im vyrovnať podarilo až v početnom oslabení. Výborne o loptičku zabojoval Rampáček, ktorý ju vyviezol z obranného pásma a nakoniec aj presne zakončil. Skaličanom hokejbal zachutil a zrazu ich bolo plné ihrisko. Za aktivitu boli odmenení v 41. minúte, keď sa opäť presadil Rampáček po asistencii Riša Váleka a Jara Martinusíka. Lenže v závere v priebehu 30 sekúnd rozhodca vylúčil dvojicu Skaličanov a domáci v poslednej minúte dokázali vyrovnať na 3:3.

V predĺžení mala Skalica viacero dobrých príležitostí, ale Rampáček, Škadra ani Salajka Murčeka neprekonali a tak zahrmelo na druhej strane. Len 27 sekúnd pred koncom po prihrávkeho Tupého prestrelil Vojt brankára Záhorákov a rozhodol o extra bode pre Diakovú.

Radovan Špírek, gól v premiére za Hokejmarket: "Začali sme zle, ale po niekoľkých striedaniach sme sa dostali do tempa. Potom sme sa zbytočným vylúčením dostali do oslabenia, ktoré súper využil. V druhej tretine sme prebrali iniciatívu do svojich rúk a vypracovali sme si množstvo šancí ktoré sme nevyužili. V tretej tretine sme sa dostali do vedenia, to sme nedokázali udržať a zápas išiel do predĺženia v ktorom sme nešťastne gólom 30 sekúnd do konca prehrali. Strelený gól ma potešil, ale prehra je pre mňa sklamaním."

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramov vďaka 3D Chili
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  2. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  3. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!
  4. Events you should not miss during your visit in Bratislava
  5. Modernizácia rozvodov tepla v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci
  6. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  7. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  8. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?

Deň otvorených dverí v reumatologických ambulanciách, brány otvoria aj v Senici

Pacienti so zápalovým ochorením chrbtice podľa odborníkov často podceňujú príznaky ochorenia. Pokiaľ sa nelieči, môže vyústiť až do závažného obmedzenia pohyblivosti chrbtice.

FK Senica vstúpila do letnej prípravy s množstvom otáznikov a bez trénera (FOTOGALÉRIA)

Hoci sa Záhoráci zachránili v najvyššej súťaži v poslednej možnej chvíli – v baráži, v klube sa zatiaľ veci nepohli želaným smerom.

Exstarostu Marianky v kauze ublíženia na zdraví súd oslobodil

Exstarostu Marianky Radovana J., ktorého prokurátor obžaloval z ublíženia na zdraví, prvostupňový súd - Okresný súd v Malackách spod obžaloby oslobodil.

Výborná pozícia jej zaručuje dostupnosť do viacerých miest, žije tu i známy herec

Obec Jablonica sa nachádza na výbornom mieste, neďaleko viacerých okresných miest. Vďaka tejto pozícii sa nemôže sťažovať na nedostatok obyvateľov. V súčasnosti tu býva vyše 2200 ľudí a výstavbou bytov sa obec bude ešte rozrastať.

Regionálny futbal: Tri góly Božeka, 6. liga má dvoch najlepších strelcov

Podrobný prehľad futbalového diania od III. po VIII. futbalové ligy.