Utorok, 9. marec, 2021 | Meniny má FrantiškaKrížovkyKrížovky

Hokejmarket vybojoval v Diakovej bod, siahal po troch

Hokejbalisti Skalice siahali v Diakovej po víťazstve, ale v záverečnej minúte dostali gól v oslabení o dvoch hráčov a v predĺžení 27 sekúnd pred koncom inkasovali rozhodujúci zásah.

Málokedy sa dostali Skaličania sami pred brankára Milana Murčeka ako v tomto prípade Marek Škadra.Málokedy sa dostali Skaličania sami pred brankára Milana Murčeka ako v tomto prípade Marek Škadra. (Zdroj: Vlado Miček)

Diaková – Skalica 4:3 (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)

Góly a asistencie: 4. Tupý (Kohút), 21. Michal (Tupý, Kohút), 45. Kohút (Tupý), 50. Vojt (Tupý, Žáčik) – 19. Špírek (Volek, Sobol), 37. Rampáček (Válek, Salajka), 41. Rampáček (Válek, Martinusík)

D.C.S.I. Diaková: Murček (Hrabovský) – Tupý, Michal, Romančík, Slivka, Talapka, Žáčik, Kohút, Vojt, Cerjan, Pankuch, Kirschner, Ondraský, Štaffen, Grešo, Bortolini

HBK Hokejmarket Skalica: Poláček (Kučera) – Sobol, Daniel, Salajka, Janáč, Volek, Patinka, Špírek, Martinusík, Válek, Rampáček, Kolínek, Pollák, Škadra

Rozhodcovia: Hatala, Markovič

Skaličania začali aktívnejšie, ale pribrzdilo ich vylúčenie v 3. minúte, ktoré potrestal Tupý, ktorý od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V polovici úvodnej tretiny dostali výhodu presilovej hry aj hostia, ale ani aktívna hra pred bránkou vyrovnanie nepriniesla.

Záhoráci hýrili aktivitou aj v úvode druhej časti a tá už bola odmenená. Presilová hra síce ešte zostala nepotrestaná, ale v 19. minúte sa pokus Radovana Špíreka už do siete dostal. Lenže Skaličania opäť ubrali z plynu a Diaková trestala. V 21. minúte vyhral buly Kohút, Tupý prihral michalovi a ten presnou strelou dostal domácich opäť do vedenia. Hokejmarketu opäť nezostávalo iné, ako byť aktívny smerom dopredu, ale ani dve presilové hry mu v druhej časti nepomohli k vyrovnaniu.

V tretej časti tlak Skalice gradoval, ale paradoxne sa im vyrovnať podarilo až v početnom oslabení. Výborne o loptičku zabojoval Rampáček, ktorý ju vyviezol z obranného pásma a nakoniec aj presne zakončil. Skaličanom hokejbal zachutil a zrazu ich bolo plné ihrisko. Za aktivitu boli odmenení v 41. minúte, keď sa opäť presadil Rampáček po asistencii Riša Váleka a Jara Martinusíka. Lenže v závere v priebehu 30 sekúnd rozhodca vylúčil dvojicu Skaličanov a domáci v poslednej minúte dokázali vyrovnať na 3:3.

V predĺžení mala Skalica viacero dobrých príležitostí, ale Rampáček, Škadra ani Salajka Murčeka neprekonali a tak zahrmelo na druhej strane. Len 27 sekúnd pred koncom po prihrávkeho Tupého prestrelil Vojt brankára Záhorákov a rozhodol o extra bode pre Diakovú.

Radovan Špírek, gól v premiére za Hokejmarket: "Začali sme zle, ale po niekoľkých striedaniach sme sa dostali do tempa. Potom sme sa zbytočným vylúčením dostali do oslabenia, ktoré súper využil. V druhej tretine sme prebrali iniciatívu do svojich rúk a vypracovali sme si množstvo šancí ktoré sme nevyužili. V tretej tretine sme sa dostali do vedenia, to sme nedokázali udržať a zápas išiel do predĺženia v ktorom sme nešťastne gólom 30 sekúnd do konca prehrali. Strelený gól ma potešil, ale prehra je pre mňa sklamaním."