Skaličanom vyšla premiéra pod umelým osvetlením, keď síce so Zvolenom na prvý gól čakali až do konca prvej časti, ale potom už so súperom jasne dominovali.

Radoasť Skaličanov po druhom góle z kopačky Jána Mizeráka.Radoasť Skaličanov po druhom góle z kopačky Jána Mizeráka. (Zdroj: Vlado Miček)

Skalica – Zvolen 3:0 (1:0)

Gól: 44. Hruška (11 m), 46. Mizerák, 70. Haša (11 m)

Žlté karty: 3. Mádel, 60. Lazaru, 69. Včelka, 742 divákov.

MFK Skalica: Fišan – Švrček, Jakubek, Jánošík, Mizerák – Lipták – Opiela (78. Čvrtníček), Tomovič – Hruška (81. Ulrich), Haša – Šebesta (84. Vrábel)

Zvolen: Jenčo – Mikinič, Lazarus, Dubeň, Jackuliak (57. Makela), Slovák, Včelka (70. Pavlík), Mádel (49. Bojda), Lupčo, Kmeť, Hrebík

Skaličania začali aktívnejšie a už v 2. minúte prienik Švrčeka zastavil len za cenu žltej karty Mádel. Z nasledujúcej štandardnej situácie však nebezpečenstvo nebolo. Záhoráci aj naďalej hýrili aktivitou a strelu Tomoviča Jenčo vyrazil a Mizerákova následná strela tesne minula priestor brány. Ideálna šanca na otvorenie skóre sa domácim vyskytla v 14. minúte, keď rozhodca nariadil pokutový kop za ruku v šestnástke. Lenže Šebesta nariadenú jedenástku prekopol. Až potom sa k prvej šanci dostali hostia, ale hlavička Jackuliaka skončila nad. Hra sa v polovici polčasu vyrovnala, aj keď loptu mali pod kontrolou aj naďalej častejšie Záhoráci. Až v 34. minúte výborne potiahol Lipták loptu až do šestnástky, ale obrana nebezpečný center dokázala odvrátiť na roh, z ktorého Švrček pálil mimo. V 42. minúte zabojoval Haša, ktorý následne vysunul Šebestu, ale ten v nádejnej príležitosti miesto strely volil prihrávku, ktorá nenašla adresáta a z následnej strely Tomovič mieril mimo. Dôležitý okamih zápasu prišiel v 44. minúte. Šebesta sa dostal za obranu súpera a gólovému zakončeniu dokázal hosťujúci gólman zabrániť len za cenu faulu a kopala sa druhá jedenástka. K nej sa postavil Hruška a bez väčších ťažkostí otvoril skóre stretnutia. Hostia sa ešte pokúsili odpovedať, ale center Hrebíka pokryl Fišan.

Skaličania mali skvelý štart do druhej časti. Hruškovu strelu ešte stihol brankár vyraziť, ale strela Šebestu trafila nabiehajúceho Mizeráka a lopta skončila v sieti. V 51. minúte sa opäť do šance dostával Šebesta, prudko vyststrelil, ale jeho strelu dokázal Jenčo vyraziť a následnú črtajúcu hlavičku Hašu ubránil Lazarus. V 55. minúte mali definitívne rozhodnutie na kopačke Šebesta s Hruškom, ktorí sa rútili na jediného obrancu. Šebesta natiahol na seba brankára aj obrancu, naservíroval Hruškovi pred prázdnu bránu, ale ten nepochopiteľne minul tri žrde. V 59. minúte sa Hruškovi síce podaril oskórovať, ale po Hašovom centri bol v postavení mimo hry. Zahodené šance sa mohli domácim vypomstiť, ale striedajúci Bojda poslal svoju strelu len na vrchnú sieť. V 68. minúte sa rútila štvorica Skaličanov na dvoch obrancov Zvolena, ale Hruška šancu zakončil strelou do jedného z nich. V 69. minúte išli Skaličania opäť do prečíslenia a Hašovi v góle zabránil iba faul stopéra hostí. Sám postihnutý si postavil loptu na biely bod a aj keď brankár smer jeho strely vystihol, lopta skončila v sieti.Aj v ďalšom priebehu mali Záhoráci navrch, keď obrana Zvolena často prepadávala a čelila prečísleniu, ale Skaličanom chýbal pokoj pri finálnej prihrávke. V závere ešte zaujala strela Ulricha tesne vedľa či tečovaná strela hosťujúceho Makelu., ale skóre stretnutia sa už nezmenilo.

Jozef Kostelník, tréner MFK Skalica: „Som rád, že sa nám podarilo v Skalici pokrstiť nové osvetlenie dobrou hrou a dobrým výsledkom. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, keď za stavu 3:0 súper otvoril hru a mali sme viacero brejkových príležitostí. Neriešili sme ich ale ideálne. Súper bol dobre pripravený, prehusťoval stred ihriska. Nebolo to jednoduché, dostať sa cez organizovanú obranu. Dôležitý bol moment na 2:0 hneď v úvode druhej časti.

Lukáš Hruška: „Do zápasu sme išli ako do každého iného vyhrať. Tréner nás nabádal, aby sme od začiatku išli naplno, napádali súpera, vyhrávali súboje, pokúšali sa o častú streľbu. Podarilo sa nám v prvom polčase dať gól, v druhom sme pridali ďalšie dva a zápas sme doviedli do víťazného konca. Hráme nový systém, takže nám chvíľu trvalo, kým sme sa dostali do tempa. Určite to bude každým duelom lepšie a lepšie. Na jedenástku som si veril, nič som si pred ňou nemyslel, jedine to, že dám gól a ten som aj dal. V druhom polčase ma mrzí zahodená šanca. Lopta sa mi skĺzla na kotníku, možno svoje zohrala aj únava a možno si ďalší presný zásah šetrím na Ružomberok. Čaká nás veľký zápas, pevne verím, že príde mnoho divákov, za hráčov môžem sľúbiť, že do toho pôjdeme na 100 percent. Pod umelým osvetlením som hrával ešte v Prešove, takže to nebolo pre mňa zas tak nové, ale hralo sa mi dobre. Som rád za podporu, ktorú nám diváci prejavili v dnešnom zápase."