Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Senica stále bez víťazstva, nestačila na Dolný Kubín

Hokejisti Senice prehrali aj svoj štvrtý duel v sezóne. Na domácom ľade podľahli Dolnému Kubínu 2:4.

HK 91 Senica čaká na prvé víťazstvo.(Zdroj: Vlado MIček)

HK 91 Senica – Hviezda Dolný Kubín 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Góly: 26. M. Daniel, (M. Vereš), 38. Váňa (Fian, M. Daniel) – 14. Šeliga, 22. Sitek, 36. Kováč, 51. Hricko

Vylúčení: 3 : 5 na 2. minúty, presilovky 0 : 1, oslabenia 0 : 0, strely: 32:35
Rozhodovali: Purgát, – J. Šefčík , Haringa – 173 divákov.

HK 91 Senica: Barčák – E.Štefanka, M. Kollár, Fian, Leskovský, M. Vereš, Jurica, – Váňa, M. Daniel, Plánka, – T. Dolinajec, M. Konečný, T. Pavlík, – Sova, E. Šimek, Plánka,- T.Šrámek, Čech. Tréner E: Šimek

Ani zlepšený výkon hokejistov HK 91 nepriniesol vytúžené body. Stretnutie sa malo pôvodne hrať v Dolnom Kubíne, ale pre problémy s ľadom, hostia požiadali, aby sa to odohralo v Senici. Domáci predviedli dobrý herný prejav, ale chýbalo im rýchlejšie, tvrdšie a efektívnejšie zakončenie. Gólový účet zápasu otvoril po chybe obrany domácich hosťujúci Šeliga, keď nekompromisne zavesil pod hornú žŕdku brány domácich.

V druhej časti Sitek z ničoho nič pridal druhý gól Dolného Kubína. Iskierku nádeje oživil Michael Daniel peknou strelou k ľavej žŕdke, keď znížil na rozdiel gólu. Senica mohla vyrovnať, no nevyužila početnú prevahu o jedného hráča. V 35. minúte Barčák zachránil pred Kováčom, ale o minútu už nie a hostia opäť odskočili na dva góly. V závere tretiny Lukáš Váňa za asistencie Fiana a Michala Daniela opäť zdramatizoval stretnutie, keď znížil na 2:3.

V tretej tretine sa Senica nepresadila v presilovej hre, naopak hostia potrestali vylúčenie Váňu a stanovili konečný výsledok na 4:2. Senica aj v minulej sezóne prehrala doma s Dlným Kubínom rovnakým výsledkom ako teraz, a stále je bez bodového zisku.

Povedali po zápase:

Juraj Jurica: „Na začiatku sme sa hľadali, inak to bolo celkom dobré. Nedá sa takto hrať, keď cez týždeň trénujeme maximálne jeden, dva, takže mužstvo nie vôbec zohrané. Hlavný dôvod je, že v tomto zápase sme nevyužili presilovky a chýbalo nám viac športového šťastia.“

Eduard Šimek: „Škoda toho, chceli sme konečne doma zabodovať. Aj keď sa snažíme, stále to nie je ono. Ťažko dávame góly, ľahko ich dostávame. Verím, že sa to zlepší. Bohužiaľ, tie prvé zápasy sme odohrali v oklieštenej zostave. Teraz to bolo lepšie, myslím si, že keď budeme chodiť v takomto počte, že sa to zlepší. Chceli by sme poďakovať naším fanúšikom , ktorí ocenili náš výkon. Aj keď sme si vedomí, že to nebolo stopercentné, ale urobíme všetko pre to, aby sa to zlepšilo.“

Michael Daniel: „I keď to nebola výhra, bolo to lepšie. Bol to zatiaľ najlepší výkon v tejto sezóne. Nešli nám ale presilovky, musíme na tom potrénovať a verím, že to bude ešte lepšie.“

Ďalší duel odohrajú Seničania opäť na domácej pôde, keď v 5. kole 14.októbra o 18:00 privítajú mužstvo z Budapešti.

4. kolo: Senica – Dolný Kubín 2:4, Dynamax Nitra – HC Osmos B 3:2, KMH Budapešť – Púchov 3:5, Prievidza – Ružomberok 3:2, Partizánske – Levice 1:0 sn.

1. Púchov 4 4 0 0 0 26:8 12
2. Levice 4 3 0 1 0 18:6 10
3. Nitra 4 3 0 0 1 16:15 9
4. Partizánske 4 2 1 0 1 19:10 8
5. HC Osmos B 4 2 0 1 1 16:14 7
6. Prievidza 4 2 0 0 2 18:21 6
7. D. Kubín 4 1 1 0 2 9:17 5
8. Ružomberok 4 1 0 0 3 10:13 3