Hokejbalisti Skalice po jasnom priebehu zdolali Třinec

Hokejbalisti Skalice boli v prvom domácom stretnutí jednoznačne lepším mužstvom a s Třincom zaknihovali hladké víťazstvo.

Autor druhého gólu Hokejmarket Skalica Martin Daniel.Autor druhého gólu Hokejmarket Skalica Martin Daniel. (Zdroj: Vlado Miček)

Hokejmarket Skalica – Třinec 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 4. Válek (Smetana), 5. Daniel (Janáč), 10. Válek (Rampáček, Kolínek), 19. Smetana (Drgoň, Janáč), 39. Smetana (Kovalovský, Janáč) – 28. Rucky (Woznar)

HBK Hokejmarket Skalica: Kučera, Brdečka – Salajka, Ravas, Daniel, Sobol, P. Janáč, Kovalovský – Rampáček, Válek, Kolínek, Pollák, Smetana, Drgon, Špírek, D. Janáč, Rekoš, Nečas

HBC Enviform Třinec: Gabriel – Kukuczka, Woznar, Urbanik, Rucky, Šmiček, Kisza, Kumek, Cesiar, Sikora, Chowanec, Lotko, Holeksa, Zoubek, Habčák, Suzka, Strapač, Balo, Čech, Dittmann, Perkovič

Rozhodcovia: Kralovič – Valachovič

V nepríjemnom počasí začala Skalica aktívne a od úvodného buly si vytvárala tlak. Ten sa jej pomerne skoro podarilo zužitkovať, keď sa strelou nad lapačku presadil Rišo Válek uý na začiatku 4. minúty. V tej nasledujúcej sa menilo skóre po druhýkrát, keď svoj strelecký pokus presne pod brvno umiestnil Daniel. Skalica ani po úspešnom vstupe nepoľavila a Gabriel bol pod neustálou paľbou. Tá priniesla ovocie v 10. minúte, keď sa po asistenciách Kolínka a Rampáčka po druhýkrát presadil Válek.

V 17. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Rampáček, ale Gabriel sa vyznamenal. O necelé dve minúty sa ale už skóre menilo opäť, keď Drgon ideálne našiel Smetanu a bolo 4:0. Aj v ďalších minútach pribúdali šance na strane domácich, ale bez gólového efektu. V 26. minúte prišlo k prvému vylúčeniu, keď si na trestnú lavicu sadol domáci Nečas a to bola prvá príležitosť, aby sa hostia dokázali trvalejšie usadiť pred Kučerom. Keď sa k Nečasovi pridal aj Válek za sekanie, hosťom sa razom vyskytla výhoda o dvoch hráčov a tú aj dokázali využiť. Po prihrávke Woznara sa presadil Rucky. Vzápätí prišiel aj tretí trest pre domácich a opäť a museli brániť v trojici, tentokrát už úspešne a tak sa išlo do kabín za stavu 4:1.

V úvode tretej časti si zahrali presilovú hru aj Záhoráci, ale bez gólového efektu. Aj po početnej výhode pokračovala prevaha domácich, ale napriek viacerým príležitostiam sa skóre nemenilo.Až v 39. minúte vyšla podarená akcia po osi Kovalovský – Janáč – Smetana a posledne menovaný zvýšil na 5:1. Aj v ďalšom priebehu mali Skaličania viac z hry, vytvorili si tlak v útočnom pásme, ale skóre sa už nemenilo.

Hlasy po zápase

Martin Daniel, obranca Hokejmarket Skalica: „Vybehli sme na súpera s cieľom, že chceme vyhrať jasným výsledkom. Prvá tretina aj podľa toho vyzerala. Ale do druhej tretiny sme vstúpili so zlým prístupom a hrali sme zle. Boli sme veľakrát vylúčení a postavili sme Třinec na nohy. Tretiu tretinu sme odohrali obstojne a výsledok sme kontrolovali. Brankár hostí mal veľmi dobrý zápas. Sme radi za tri body, ale herne máme čo zlepšovať. Som veľmi rád že som skóroval a pomohol k víťazstvu po krásnej nahrávke Davida Janáča.“

Miro Ravas, premiéra v drese Skalice: „Vstup do zápasu z našej strany bol dobrý, nováčika v extralige sme prehrávali vo všetkých herných situáciách. Druhá tretina už nebola z našej strany dobrá. Snažili sme sa ťahať loptičku individuálne, čo sa nám nedarilo a súper sa dostal do šancí. Následne tam boli zbytočné vylúčenia z našej strany, čo hostia využili, aby sa dostali na dlhší čas do útočnej tretiny. Potom počas timeoutu a v kabíne sa chopil slova ako správny kapitán Rampáček a povedali sme si zopár veci, ktoré sme následne hrali. Tretia tretina už bola v jasnej réžii Hokejmarketu, keď sa zápas dohrával a v Skalici zostali tri dôležité body za víťazstvo.“

Ďalšie výsledky 6. kola: Jokerit Petržalka – Martin 5:3(1:1,2:0,2:2), Vrútky – Ružinov 3:0 (2:0,1:0,0:0), Diaková – Pruské 8:2(2:0,4:1,2:1), Košice – Nitra 4:0(1:0,1:0,2:0), LG Bratislava – Považská Bystrica, stretnutie Kežmarok – Svidník odložili.