Skaličania v ďalšom domácom zápase narazili na Dubnicu, ale ani tá nedokázala Záhorákov obrať na ich ľade o body.

René jarolín v zápase HK Skalica - Dubnica.René jarolín v zápase HK Skalica - Dubnica. (Zdroj: Vlado Miček)

HK Skalica – Dubnica 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Góly a asistencie: 6. Jurák (Jarolín, Sloboda), 12. Janáč (Škápik), 25. Hluch (Kučera, Dvonč) – 32. Ďuriš (Kokavec, Špankovič)

HK Skalica: Košút – Škápik, P. Horváth, Mikéska, A. Sloboda, O. Janík, Pavešic, Kukliš, Drahorád – Vaškovič, Hujsa, Janáč – Jurák, Jarolín, D. Okoličány – Hluch, K. Kučera, R. Dvonč – A. Kotzman, Čederle, Dufek.

MHK Dubnica nad Váhom: Kutej – Bobček, E. Bednár, De. Rehák, Burzala, Ďurkech, Madový, E. Švec, D. Trška – O. Ďuriš, Špankovič, M. Kokavec – Kluka, Hegyi, F. Nemček – Kútny, Kanaet, Jakúbek – Berák, J. Jakubík, D. Trenčan.

Rozhodcovia: Mĺkvy – Drahoslav Vyšný, Návratek, 705 divákov.

Zápas začali lepšie hostia a na dlhšiu dobu zatlačili domácich v ich tretine, ale gólovú šancu si nevypracovali. Domáci sa po piatich minútach prebrali a dokázali využiť hneď prvú presilovú hru, v ktorej sa presadil Jurák po asistencii Jarolína a Slobodu. Skaličania po tomto góle prebrali iniciatívu, vynútili si ďalší faul, po ktorom trestal pohotový Janáč. Ten dorazil puk po strele Škápika a Záhoráci viedli dvojgólovým rozdielom. Na ľade pribudlo nervozity, k čomu prispel aj nepresnými rozhodnutiami rozhodca Mĺkvy a v závere sa dokázala Skalica ubrániť dvojnásobnej nevýhode.

Druhú časť začala lepšie Skalica a po piatich minútach sa dočkala zaslúženej odmeny, keď sa elegantnou zadovkou prezentoval Hluch a zvýšil už na 3:0. V nasledujúcich minútach sa museli Záhoráci brániť dvom oslabeniam, ale napriek tomu si v nich vypracovali gólové šance., keď dokonca Hujsa s Vaškovičom išli sami na brankára, ale nedali. Po tejto akcii platilo nedáš-dostaneš a Ďuriš presnou strelou do horného rohu znížil na 1:3.

Záverečná tretina začala veľkou šancou Jarolína, ktorého však vychytal pohotový Kutej. V ďalšom priebehu sa hra prelievala zo strany na stranu, ale bez výraznejších príležitostí. Až v 45. minúte sa medzi kruhmi objavil voľný Jarolín, ale proti zmene skóre bol opäť hosťujúci gólman. Domáci hostí k ničomu nepúšťali a naopak blízko ku gólu bol Mikéska. Až päť minút pred koncom sa hosťom podarilo vytvoriť menší závar pred brankárom Skalice, ale Košút spoľahlivo zasiahol. Hostia sa 105 sekúnd pred koncom pokúsili odvolať brankára ale Záhoráci aktívnou hrou donútili súpera vrátiť ho späť do brány a v pokoji dohrali tento duel.

Hlasy po zápase

Tomáš Hluch, útočník HK Skalica: „V prvom rade sme vedeli, že Dubnica je kvalitný súper a na to sme sa pripravili. Začali sme od základov, hrali jednoduchý hokej. Každý dal do toho všetko a výsledok sa nakoniec dostavil. Zápas sa úrovňou určite približoval k play-off. Zápas nebol nejako extrémne vyhecovaný, skôr z toho nervozitu spravili časté vylúčenia. Nakoniec sa zápas rozhodol v presilovkách a sme radi, že sme v nich boli úspešnejší. Kučera zahral výborne buly, Dvonč vystrelil a ja som to viac-menej naslepo zozadu trafil do bránky. Som rád za ten gól, pre mňa má momentálne cenu zlata.“

Patrik Janáč, útočník HK Skalica: „Do zápasu sme vstúpili horšie ako sme očakávali. Súper do nás vletel prvých pár striedaní. Potom sa to upokojilo, my sme dostali šancu v presilovkách, ktoré sme využili, naopak súper svoje nepremenil. To nás dostalo späť do hry a dvojgólové vedenia po prvej tretine bolo dôležité. Rozhodli presilové hry, my sme ich ubránili, súper nie. Predtým sme mali aspoň podľa papierových predpokladov slabších súperov. Na Dubnicu sme sa špeciálne nepripravovali, ale každý v hlavách si to zrovnal, že ide o náročného súpera. Som rád, že sme natiahli víťaznú sériu. Konečne mi to tam padlo. Nie je to o góloch, kto ho dá, ale o víťazstvá. Môj padol po Škápikovej strele, ktorá sa poodrážala od viacerých hráčov ku mne a ja som už mal ľahkú úlohu puk doklepnúť do bránky.“

Michal Rúžička, tréner HK Skalica: „Bol to veľmi ťažký zápas. V úvodnej časti sme využili dve presilové hry, čo nás dostalo do hry. V zápase sme boli dosť vylučovaní, na čo si musíme dávať pozor. Aj gól sme dostali v oslabení, ale chlapci to odreli. V poslednej tretine sme Dubnicu nepustili k tomu, aby sa dostali k vyrovnaniu. Zápas mal vyššie parametre, ako predchádzajúce súboje a som rád, že sme v ňom uspeli.“

Ďalšie výsledky 8. kola: Spišská Nová Ves - Michalovce 6:5 po predĺžení, Považská Bystrica - Nové Zámky B 7:2, Topoľčany - Trnava 1:2, Bratislava - Prešov 1:4.

1. Prešov 9 7 0 0 2 40:17 21

2. Skalica 8 6 1 0 1 38:16 20

3. Michalovce 9 5 1 1 2 44:24 18

4. Dubnica 9 5 1 1 2 30:20 18

5. Topoľčany 9 4 2 1 2 30:25 17

6. Spišská Nová Ves 9 3 1 2 3 38:39 13

7. Bratislava 8 3 0 0 5 19:27 9

8. Trnava 8 2 0 0 6 18:32 6