SENICA.Telovýchovná jednota Záhoran Senica požaduje za predaj areálu bývalej Sokolovne od mesta 321-tisíc eur, mestské zastupiteľstvo súhlasilo s kúpou za 289-tisíc eur. Ak sa nedohodnú, môže byť ohrozený zámer zriadenia mestského múzea v tomto historickom objekte. Samospráva Senice pritom získala na svoj projekt múzea s názvom Česká cesta viac ako milión eur z programu cezhraničnej spolupráce medzi Slovenskou a Českou republikou. O tieto peniaze by prišla, ak by niekdajší letohrádok neobnovila.
Sokolovni v Senici chcú prinavrátiť pôvodný vzhľad

Senica plánuje Sokolovňu kompletne zrekonštruovať a prinavrátiť jej vzhľad z konca 19. storočia. Okrem muzeálnych expozícií v nej má byť priestor pre multifunkčnú sálu s javiskom, klubovne, ale aj zázemie pre návštevníkov a zamestnancov.
V podkroví je naplánované umiestnenie modelu centra Senice z konca 19. storočia. Aj keď je Senica mestom s bohatou históriou, mestské múzeum, ktoré by ju prezentovalo, nemá.
Telovýchovná jednota Záhoran na cene trvá
Telovýchovná jednota Záhoran, ktorá sa zameriava na hádzanú, trvá na cene 321-tisíc eur, poslanec mestského zastupiteľstva Peter Pastucha takýto postoj označil za ,,veľkú podpásovku“. Športovci podľa neho areál získali za jednu slovenskú korunu, okrem toho z mestských peňazí dostávali na svoju činnosť dotácie. Mesto Senica má momentálne Sokolovňu prenajatú na desať rokov, za prenájom platí nájomné šesťtisíc eur ročne. Múzeum by mohlo byť zriadené aj v prenajatom objekte, poslanci by však mali problém s odsúhlasením miliónovej investície do areálu, ktorý mestu nepatrí.
O zriadení múzea sa v Senici hovorí už niekoľko rokov. Koncom roka 2015 poslanci mestského zastupiteľstva schválili štatút múzea, ktoré bude organizačne patriť pod Mestské kultúrne stredisko v Senici. Ak by projekt mestského múzea padol, rovnako by skončil aj projekt cezhraničného partnera, ktorým je české mestečko Klobouky u Brna, ktoré má v pláne obnoviť si z eurofondov jedno krídlo miestneho zámku.