Senica prehrala v Dunajskej Strede gólom v závere stretnutia

Futbalisti Senice, stále čakajú na prvé víťazstvo. V Dunajskej Strede podľahli domácemu DAC tesne 0:1.

Zo zápasu 1. kola Fortuna ligy FK Senica - AS Trenčín.Zo zápasu 1. kola Fortuna ligy FK Senica - AS Trenčín. (Zdroj: Róbert Fritz)

V 8. kole najvyššej futbalovej súťaže Fortuna ligy privítal na svojom štadióne DAC Dunajská Streda FK Senica.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FK Senica 1:0 (0:0)

Gól: 86. Davis. Rozhodovali: Chmura – Lieskovský, Perát, ŽK: Kalmár - Richtárek, Vaščák, 4598 divákov
Zostavy a striedania:
FC DAC: Macej – Živkovič, Huk, Šatka, Davis – Simon, Ljubičič, Kalmár – Pačinda (75., Čmelík), Malec (55. Divković), Ashiru (46. Vida)
Senica: Plach – Medveděv, Ranko, Jarabica, Podhorin – Krč (57., Richtáren), Duga – Kováč (63., Sarpei), Vaščák, Šefčík – Martišiak (75., Rigo)

Domáci pohrozili už v 10. minúte, nebezpečnú strelu Pačindu vyrazil Plach. Okrem prvej príležitosti prvá 20-minútovka veľa ruchu nepriniesla. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, s miernou domácou prevahou. V 30. minúte po centri z pravej strany hlavou loptu sklepol Malec Davisovi, ktorý zo siedmich metrov prepálil bránu. Obrovskú šancu zneškodnil brankár Plach, v 38. minúte sa na neho rútil Ashiru, ale dobrým zákrokom zabránil domácemu gólu. Na druhej strane mohol skórovať Medveděv, Macej však bol na mieste. V 43. minúte sa cez obranu Senice prepracoval Ljubičič, ale Plach dobrým vybehnutím zakročil. V 45. minúte po prihrávke Šefčíka poslal Kováč loptu vedľa brány.

Druhý polčas začala Dunajská Streda s veľkým náporom, v 51. minúte Vidova hlavička tesne minula bránu. Dunajská Streda bola aktívnejšia v útočnej fáze, ale hostia sa s istotou bránili. V 76. minúte mal gól na kopačkách Pačinda, ale jeho strelu Plach vyrazil. V 80. minúte Kalmár hrozil z priameho kopu, ale lopta letela nad. O dve minúty prišla ďalšia šanca Dunajskej Stredy, Kalmárov center poslal hlavou tesne vedľa Divkovič. V 86. minúte sa domáci konečne dočkali, z priameho kopu z pravej strany sa presadil Davis – 1:0. Do konca sa už skóre nemenilo.

Marco Rossi , tréner DAC-u: "Bol to veľmi náročný zápas. Senica po prehre v Žiline 1:7 kompletne zmenila hráčov, štýl hry. V posledných zápasoch prehrala len tesne, ťažko sa proti nim vyhráva. Náš zámer bol, aby sme nechali súperom málo priestoru. Podarilo sa nám vypracovať si päť šancí a bola aj penaltová situácia. Máme veľmi mladý káder a potrebujeme, aby nás fanúšikovia podporovali a nepískali, pretože berú hráčom sebavedomie. Počas zápasu nech hráčov podporujú, po zápase nech adresujú nespokojnosť trénerovi."

Ladislav Hudec, tréner Senice: "Vedeli sme, kde je naša a kde je kvalita Dunajskej Stredy. Naša šanca žije len dovtedy, kým budeme hrať na hranici svojich možností, a aby sme boli nebezpeční pred bránou súpera. V prvom polčase sme preto veľa urobili, musíme využiť šance na strelenie gólu. V druhom polčase nás súper dostal do veľkého tlaku. Hráči išli do kŕčov, bolo by šťastie, keby sme udržali bod, ale súper bol lepší."