BRATISLAVA. Blíži sa predĺžený víkend a to znamená, že na cestách bude zasa o niečo rušnejšie ako v bežné dni. S cieľom zvýšiť bezpečnosť na krajských cestách, najmä na úsekoch diaľnic D1, D2 a D4 dnes na dopravu dohliadne aj polícia.

"Za účelom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky vykonajú policajti Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave dnes v čase od 10.00 hod – 13.00 hod dohľad v dynamike cestnej premávky," informovala krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Policajti sa zamerajú na plynulosť premávky a dodržiavanie dopravných predpisov, chcú tým znížiť nehodovosť a zabrániť zbytočným zraneniam a stratám na životoch pri dopravných nehodách.